Astra G gözlük kabı + bardak tutucu

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
2005 Astra G aracıma Astra H için olan orijinal GM gözlük kabı aldım.
gzDSC_0004_zpsc7239588.jpg

Daha önce yaptığım Okuma Lambalı Arka Elcik projesinden kalan lambasız elciklerimin aracın tavanındaki deliklere takılmasını sağlayan siyah renkli metal klipsleri gözlük kabının vida deliklerine vidaladım.
gzDSC_0005_zps2168e43a.jpg

Direkt olarak bu şekilde takılmıyor. Klipslerin uçlarını gözlük kabı tavana tam olarak oturabilecek şekilde eğerek açı verdim. Yerlerine oturtunca orijinal gözlük kabım oldu.

gzDSC_0006_zpsbc6431e8.jpg

Her gün başka bir şeyler yaptığım için araç kirli, kusura bakmayın :eek:

eBay üzerinden Güney Kore'deki bir vatandaştan 50TL ödeyip ücretsiz kargo ile bardak tutucu aldım. 2 çekmeceden oluşuyor. Üstte normal çekmece altta 2 adet bardak tutucu var. DIN standartlarına uygun bir ürün.
Eski hurda teyplerden birinin metal çerçevesini söktüm. Bunun sağında ve solunda teyp kıstırmak için olan kısımlarına delik açıp kutunun yanında hazır olan vida deliklerine vidaladım.
Sarsıntı, tıkırtı yapmasın diye üst ve alt kısımlara sünger sokuşturdum.
Çekmecelerin etrafına bir teyp ön çerçevesi takmak gerekiyor. Aracımın orijinal teybinin çerçevesini taktım. Tam olarak uyumlu olmadığı için elektrik bantıyla ön çerçeveyi metal çerçeveye yapıştırdım.
Yuvaya oturunca yerinden oynamasın, sabit kalsın diye bu bantladığım yerin üstüne bir de çift taraflı sünger bant yapıştırdım. Resimlerdeki kırmızı olan da bu bantın kağıdı, çıkarmadan önce çekmiştim fotoğrafları.
Hepsinden sonra konsol kaplamasının bu bölme için olan kısmını da öne yapıştırınca herşey orijinal gibi göründü.

gzDSC_0007_zps0a125d02.jpg

gzDSC_0008_zps0b8ea822.jpg

gzDSC_0009_zpsbd30ffaa.jpg

gzDSC_0010_zpsffc1bb75.jpg

Resimde de görülebileceği üzere bardaklığı açıp birşeyler koyunca vitese herhangi bir etkisi olmuyor. Vitesten uzakta kalıyor, elin çarpma ihtimali yok.

gzDSC_0011_zpsd169ef36.jpg

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bu çok hoşuma gitti ya... her zaman aracımda olmasını istediğim bir özellik ama olmadı :D

gzdsc0011.jpg

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Bende CC olmasını çok istiyordum ama bizimkilere uymadığı için olmuyor :cry:

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gerçekten muhteşem şeyler yapmışsın...El becerisi gerçekten farklı bir şey...:sulanma::sulanma::sulanma:

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Çok teşekkür ederim. Bana gerekli olan sadece fikir. Fikir kafama yattıktan sonra malzemeyi Koreden bile olsa alırım. :D
Şu işlerle kafayı bozmuş durumdayım. İnternette hep kim nasıl şeyler yapmış onları araştırıyorum. Yapmak da çok eğlenceli. Seviyorum böyle uğraşları.
Sırada yapacaklarım ise; farların mercekleri çok dandik. Valeo mercek aldım. Onları takıcam ve yeni yuva tipine uyan Xenon ampülleri de takıcam. Uzunlara Osram Night Breaker takıcam, arka stop ve geri vites lambalarını led yapıcam. Orijinal farlarımın camlarıyla şu an takılı olanların camlarını değiştiricem. Aracın içinde sağa sola pekçok gerekli olan yere küçük ledler takıcam. Kapı çıtalarını ve kapı kollarını ve ayrıca araç içindeki bazı bölümleri boyayacağım. Bunun için sprey astar, mat siyah, parlak siyah ve krom boya bir de vernik aldım. Dışında mat siyah kullanıcam ama aracın içinde nereleri bu boyalarla boyayayım tam karar veremedim. Torpido kaplaması bana hoş görünüyor. Kimisi parlak siyaha boyamış, piyano siyah diyorlar, o renke boyamak pek içimden gelmedi. Tek renk hoş olmuyor. Yeni Astralar da çift renk içerde zaten.

sansibl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
wooww! bardak koyma yeri güzel buluş. patentini al hacı abi yoksa opel çalacak.

muhammetaliyilmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Süper

Gerçekten eline sağlık. Sendeki hastalığın aynısı bende de var herhalde. Bi doktora mı görünsek acaba.
Şu aralar bende cc için uğraşıyorum sadece servis işi kaldı.
Bardaklığı hangi siteden aldın acaba link verebilir misin.

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gözlük kabı gerçekten ihtiyac bende düşünüyorum ayrıca kapı kilit tuşlarınızı da değiştirmişsiniz nasıl sökebiliriz bizde değiştirsek çok hoş durmuş sizinki

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Gerçekten eline sağlık. Sendeki hastalığın aynısı bende de var herhalde. Bi doktora mı görünsek acaba.
Şu aralar bende cc için uğraşıyorum sadece servis işi kaldı.
Bardaklığı hangi siteden aldın acaba link verebilir misin.

Valla bu iş ilk sis farı taktırmamla başladı. Kendime güvenemedim. Gidip serviste yaptırmıştım. Adamları izledim. Hiç de korkulcak bişey değilmiş. Elemanda benden küçüktü. Bu velet yaparsa ben niye yapamayayım diye başladım kurcalamaya. Hergün birşeyler yapıyorum. Yarın yada öbürgün kapı iç kollarını krom kaplama yapıcam, sonra da sağa sola led döşicem. Ama bencede hastalık gibi birşey bu :D.
Ama CC yapamıcam, keşke motor beyni destekleseydi. Z14XEP lerde olmuyor. Olsa hertürlü alet edevat elimde var. TIS2000 programımda tüm şemalar ve parçalarla ilgili hertürlü bilgi de var. Benim meslek te elektrik + PC üzerine. Daha ne olsun. Araba lego gibi oldu. Ama tek tıkırtı yok çok şükür.

Bardaklık için adres: http://www.ebay.com/itm/15080705693...NX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649#ht_2718wt_904

Güney Kore'den gönderiyor eleman. Kargo ücreti yok. Fiyatı 28.40$ 16 günde kapıma kadar geldi.

gözlük kabı gerçekten ihtiyac bende düşünüyorum ayrıca kapı kilit tuşlarınızı da değiştirmişsiniz nasıl sökebiliriz bizde değiştirsek çok hoş durmuş sizinki

eBay Almanya'dan aldım kilitleri. Orjinaller kapı pandizotunu sökünce bir demirin ucuna tutturulmuş olarak kilit butonları görünüyor. Yanda mandalları var. Hafif kanırtıp vida gibi çevire çevire çıkıyorlar. Bu krom olanların yanda iki adet alyan vidası var. Direkt demire geçirip sıkıyorsun. Ebatları orjinallerle aynı. Sağlam malzemeden yapmışlar

Alikocmersin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel astra g kasa 4lü cd rafı yerine tofaştaki gibi boş raf koymak istiyorum. sanayide orjinali var dediler 120 tlye. daha uyguna bulamazmıyız