Astra G gözlük kabı + bardak tutucu

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

Noblesse

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam bu bardaklikdan banada lazim ebaydan link yada adres verme sansin varmi

2005 astra g aracıma astra h için olan orijinal gm gözlük kabı aldım.
gzdsc_0004_zpsc7239588.jpg

daha önce yaptığım okuma lambalı arka elcik projesinden kalan lambasız elciklerimin aracın tavanındaki deliklere takılmasını sağlayan siyah renkli metal klipsleri gözlük kabının vida deliklerine vidaladım.
gzdsc_0005_zps2168e43a.jpg

direkt olarak bu şekilde takılmıyor. Klipslerin uçlarını gözlük kabı tavana tam olarak oturabilecek şekilde eğerek açı verdim. Yerlerine oturtunca orijinal gözlük kabım oldu.

gzdsc_0006_zpsbc6431e8.jpg

her gün başka bir şeyler yaptığım için araç kirli, kusura bakmayın :eek:

ebay üzerinden güney kore'deki bir vatandaştan 50tl ödeyip ücretsiz kargo ile bardak tutucu aldım. 2 çekmeceden oluşuyor. Üstte normal çekmece altta 2 adet bardak tutucu var. Din standartlarına uygun bir ürün.
Eski hurda teyplerden birinin metal çerçevesini söktüm. Bunun sağında ve solunda teyp kıstırmak için olan kısımlarına delik açıp kutunun yanında hazır olan vida deliklerine vidaladım.
Sarsıntı, tıkırtı yapmasın diye üst ve alt kısımlara sünger sokuşturdum.
Çekmecelerin etrafına bir teyp ön çerçevesi takmak gerekiyor. Aracımın orijinal teybinin çerçevesini taktım. Tam olarak uyumlu olmadığı için elektrik bantıyla ön çerçeveyi metal çerçeveye yapıştırdım.
Yuvaya oturunca yerinden oynamasın, sabit kalsın diye bu bantladığım yerin üstüne bir de çift taraflı sünger bant yapıştırdım. Resimlerdeki kırmızı olan da bu bantın kağıdı, çıkarmadan önce çekmiştim fotoğrafları.
Hepsinden sonra konsol kaplamasının bu bölme için olan kısmını da öne yapıştırınca herşey orijinal gibi göründü.

gzdsc_0007_zps0a125d02.jpg

gzdsc_0008_zps0b8ea822.jpg

gzdsc_0009_zpsbd30ffaa.jpg

gzdsc_0010_zpsffc1bb75.jpg

resimde de görülebileceği üzere bardaklığı açıp birşeyler koyunca vitese herhangi bir etkisi olmuyor. Vitesten uzakta kalıyor, elin çarpma ihtimali yok.

gzdsc_0011_zpsd169ef36.jpg

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gözlük kısmı biraz dar gibi mi?

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı