Astra G ye Kendiliğinden Kararan dikiz aynası ve yağmur sensörü montajı

piriulutan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bunlarda çok uzun iş uğraşmaya değmez. hele türkiye gibi hırsızlığın çok olduğu bir ülkede nekadar sökülebilir bir sistem olursa o kadar iyi. bazı yerlere giderken wooferı bile söküp evde bırakıyorum. ama şöyle söyleyeyim benim arabada yol bilgisayarı yok. eğer uygulayabilsem hemen yapıtırırım.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hiç uzun iş değil çok basit ve orjinal ortada sökülebilir bir şey yok.. her şey orjinal o konuya girersen teyp orjinal ekran normal ekrandan tek farkı renkli ve film oynatabiliyor olması o kadar yani sonrada arabaya takılan bir şey değil arabanın kendi orjinal ekranı..

yani kısaca orda çalınabilicek bir şey yok.. illa o ekrana bir şey bağlıycaksan telini bağlarsın bunlar çok kolay basit şeyler bir tesisatçıya git 1 günde hal olur..

piriulutan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anlamadım şimdi mesela renkli ekranı cid alınca montajı çok mu kolay. yani bana ne gibi bir avantaj sağlayacak. senin gönderdiğin ilk resimde sanki menü gibi bir şey vardı. bunlar varklı yazılımlar değil mi. yada ikinci resimler araç pcler değil mi

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ordaki ekran cid değil adam bir lcd ekranı almış oraya uygun boyutta olan takmış
orjinal mono ekranıda son resimde gördüğün gibi tavana tepe lambasının gözlüklük kısmını iptal edip orjinal mono ekranıda oraya takmış bu çok basit bir şey.. zor değil..

mono ekranın kablosunu uzatmış tepeye çekmişler o kadar..
burda bir tepe lambasını gözden çıkarıcaksın o kadar onuda ister çıkmacıdan ister sıfırını al bir tane ona ekranı montaj ediceksin orjinal tepe lambasınıda çıkarıp evine koyarsın ister satarken orjinale çevirirsin ister sattığın kişiye verirsin araç gene op orjinal olur..

ben kendi aracıma car pc yaparken ekranın oraya bakmışdık usta kolay demişdi bunu çıkarırızda nereye koyucaz demişdi bizim aklımıza hiç tavan gelmemişdi. adam zekice davranmış

o lcd ekranında video out çıkışını torpidoya vericeksin o kadar basit o video out a ister laptop bağla ister teyp bağla ister cep telefonunu bağla ister minik bir mp4 player al onu bağla ipodunu bağla... evine giderkende al yanında götür..

zaten dışardan hırsızda arabana girse her şey op orjinal ekranda teypde orjinal hırsız araba kapalıyken nerden bilicek ekran monomu lcd mi

bilsede alamaz imkansız yanında tamir taklavat takımı getirmesi gerekir zaten onu senin aracına gelene kadar bu gün bmw mercedes rangerover audi gibi onlarca arabanın bilgi ekranları lcd..

şu dediğim usta bir tesisat ustasının bir kaç saatini alır yapması yeterki önceden kafanızda oturup projeyi hazırlamış ve her şeyi almış olun..
profesyönel bir tesisat yapması bir ustanın bütün gününü alır o bile daha zor şu
dediğimden..

piriulutan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ok şimdi anladım sana mesaj attım şu bilgisayarı bir müsait zamanında görmek isterim.

piriulutan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uzun bir süreden sonra aynanın montajını bugün tamamladım. fakat epey uğraştırdı. şimdi taktırmak isteyen akradaşlara şöyle bir özet geçeyim. önce orjilan aynayı cama bağlı olduğu yerden azıcık aşağı iterek çıkartıyoruz. sonra aldığımız kendiliğinden kararan aynanın kablo durumunu ayarlıyoruz. 4 adet kablo var. kahvegengi şase siyah kontağı açınca gelen 12v gri geri vitesin 12v( röle ile bağlanmalı) beyaz bağlamasınızda olan bir kablo. aynayı yine kızaklarından yukarı iterek taktıktan sonra hemen tavan lambasının ordan şase ve elektiriği alıyoruz. arkasından kaput açma kolunun ordanda geri vitesin elektiriği çekiyoruz burda geri vites elektiriği astralarda beyaz kablo. sonra bu elektiriği bir rölenin açma kapamasına veriyoruz. rölenin girişine saşe veriyoruz. ve rölenin çıkışının aynanın gri kablosuna bağlayınca işimiz bitiyor. aynanın altında submarine light denilen ve vitesin orayı aydınlatan bir lamba var. ayna altındaki sensöre ışığı alınca karakıyor. ayrıca geri vitese takınca karanlık bile olsa aydınlanıyor. yarın size ayrıntılı resimleri ekleyeceğim.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hadi bakalım kolay gelsin :D :D

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
uzun bir süreden sonra aynanın montajını bugün tamamladım. fakat epey uğraştırdı. şimdi taktırmak isteyen akradaşlara şöyle bir özet geçeyim. önce orjilan aynayı cama bağlı olduğu yerden azıcık aşağı iterek çıkartıyoruz. sonra aldığımız kendiliğinden kararan aynanın kablo durumunu ayarlıyoruz. 4 adet kablo var. kahvegengi şase siyah kontağı açınca gelen 12v gri geri vitesin 12v( röle ile bağlanmalı) beyaz bağlamasınızda olan bir kablo. aynayı yine kızaklarından yukarı iterek taktıktan sonra hemen tavan lambasının ordan şase ve elektiriği alıyoruz. arkasından kaput açma kolunun ordanda geri vitesin elektiriği çekiyoruz burda geri vites elektiriği astralarda beyaz kablo. sonra bu elektiriği bir rölenin açma kapamasına veriyoruz. rölenin girişine saşe veriyoruz. ve rölenin çıkışının aynanın gri kablosuna bağlayınca işimiz bitiyor. aynanın altında submarine light denilen ve vitesin orayı aydınlatan bir lamba var. ayna altındaki sensöre ışığı alınca karakıyor. ayrıca geri vitese takınca karanlık bile olsa aydınlanıyor. yarın size ayrıntılı resimleri ekleyeceğim.

elinize sağlık ,anlatımı resimli bir şekilde bekliyoruz....