Astra J 1.3 Dizel Yakıt Tüketimleri

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.3 Dizel Yakıt Tüketimleri

albertxx link' Alıntı:
Dün akşam. Kocaeli(Derince)- Bursa(Mudanya) yaptık git gel. Toplamda yapılan yol 330 km. 50 lira yakıt aldık + 10 lirada içinde vardı. Yeri geldi sabit 90la gittik yeri geldi 110 120 yaptık. Genelde ama sabit hızla gitmeye özen gösterdik 90 -110 arası değişti. 4.2 litre yaktı araç :)  18 kuruş yakmış oldu. Pompa verisi bu tabi ki bilgisayarı 0 lamamıştık :) Yaşaşsın dizel :)
LPG den çok daha iyi  okkk, Aynı şartlarda muhtemelen benim araç bile 26 kuruş filan yakardı... Yani 100 km.de 5,5 lt. dancee, LPG ne yakardı? onu da bir bilen tazsın bari. 14alkiss

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

harunhoca link' Alıntı:
LPG den çok daha iyi  okkk, Aynı şartlarda muhtemelen benim araç bile 26 kuruş filan yakardı... Yani 100 km.de 5,5 lt. dancee, LPG ne yakardı? onu da bir bilen tazsın bari. 14alkiss
LPG o şartlarda 17 krş. yakıyor :D

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mucahitduran link' Alıntı:
LPG o şartlarda 17 krş. yakıyor :D
İyiymiş Mücahit, daha ne olsun da... 17 değil 7 kuruş yaksa da ilgimi çekmiyor, kıramıyorum zincirleri, aşamıyorum ön yargıları  walll

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Herkese selam benzinle devam, gidebildiği yere kadar  m34444. Hep söylediğim şey şu: Bir gün LPG yi geçmeyi düşünecek kadar yakıt açısından daralırsam, yeter artık dersem o gün aracımı satış ilanına koyacağım. Yanlış anlaşılmasın bu, büyük konuşmak değil, sadece olaya bakış açım. Elbetteki yakıtın külfeti fazla, ancak dayanılmaz olduğunda satacağım. Bunu muhtemelen ilk olarak forum sakinleri görecek, duyacak.

hakkinenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hakkinenk link' Alıntı:
Taze taze yeni veriler :) ;
istanbuldan Ankaraya bu aksam tek kişi olarak yolculuk yaptim. ևamlica giselerinde tum verileri resetledim. Ankarada varis noktama geldigimde 435 km yol katetmisim. Minimum 120, cogunlukla 130da sabit , izmit- sakarya arasi 15dklik bir periyotta 160-200, ankara girisinden itibaren 90 km/s hizlarda ilerledim. Hız ortalamam 118.3 km/s. Ort. yakit tüketimim ise 4,6 lt. Bilgisayarla pompa arasinda %5  sapma oldugunu düşünürsek 4,8lt reelde yakmis oluyor.  general_Applause

Bu veriye ek olarak bilgisayarı hiç sıfırlamadan ankarada 130 km yaptım, Bu sabah Eskişehir üzerinden istanbula dönüş yaptım. Hızımı 116 km/s'de sabitleyip  zorunlu haller dışında hiç gaza dokunmadım. Eskişehir içinde de 25-30km kullandım. İstanbula vardığımda, Cuma akşamı istanbuldan çıkışımdan beri 1153km, Ankaradan itibaren 595km olmuş. Tüm seyahat boyunca ortalama hızım 84,3 km's , Ortalama Tüketim ise 4,4lt gerçekleşti. Daha ne olsun  bravoo 

burakkarsli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Dizelden hep başarılı tüketim örnekleri verecek değiliz ya, cumartesi günkü ortalamamı paylaşayım:

İstanbul Avrupa Yakası - Ankara, ortalama hız 148 km/h, ortalama yakıt tüketimi 7.2, toplam seyahat süresi 3 saat :)

Dönüş yolunda oldukça efendi takıldım tabii bu çılgınlıktan sonra.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

.BURAK. link' Alıntı:
Dizelden hep başarılı tüketim örnekleri verecek değiliz ya, cumartesi günkü ortalamamı paylaşayım:

İstanbul Avrupa Yakası - Ankara, ortalama hız 148 km/h, ortalama yakıt tüketimi 7.2, toplam seyahat süresi 3 saat :)

Dönüş yolunda oldukça efendi takıldım tabii bu çılgınlıktan sonra.

Bestekar'a bakındım hafta sonu göremedim seni abi :D

burakkarsli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mucahitduran link' Alıntı:
Bestekar'a bakındım hafta sonu göremedim seni abi :D

Ya Mücom hiç sorma, aklımdaydın; ama koşturmaktan (gün boyu nikah, düğün mekanı baktık neredeyse Ankara'nın her yerinde) fırsat bulamadım. Cumartesi gecesi 11 civarlarında La Bebe'ye oturduk; ama fazla uzatmadık muhabbeti zaten yorgunluktan, Kıtır'dan koko çakıp doğru otele geçtik. Neyse ki tüm işlerimi hallettim, bundan sonraki gelişlerim keyfi olur. İlk gelişimde arayıp görüşeceğim ilk adamsın kardeşim :)

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

.BURAK. link' Alıntı:
Ya Mücom hiç sorma, aklımdaydın; ama koşturmaktan (gün boyu nikah, düğün mekanı baktık neredeyse Ankara'nın her yerinde) fırsat bulamadım. Cumartesi gecesi 11 civarlarında La Bebe'ye oturduk; ama fazla uzatmadık muhabbeti zaten yorgunluktan, Kıtır'dan koko çakıp doğru otele geçtik. Neyse ki tüm işlerimi hallettim, bundan sonraki gelişlerim keyfi olur. İlk gelişimde arayıp görüşeceğim ilk adamsın kardeşim :)

Eyv. Abi can sağlığı olsun :) Görüşelim, ne de olsa düğünün onur konuğuyum :D