Astra J 1.3 Dizel Yakıt Tüketimleri

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.3 Dizel Yakıt Tüketimleri

Ben 1 depoyla şehiriçi 1000-1050 Km. yol yapıyorum. Sakin kullanımla. İzmir trafiğinde.

janjan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

thejazz link' Alıntı:
Ben 1 depoyla şehiriçi 1000-1050 Km. yol yapıyorum. Sakin kullanımla. İzmir trafiğinde.
Hocam o zaman benim araçta gözle görülür bi sıkıntı var. 850 km diyor ama malum ışık yandığında benzinliğe koşuyorum direkt. 770-800 arası bi değer. Araç 2400km de.

vigilante8

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

janjan link' Alıntı:
[quote author=thejazz link=topic=88.msg80550#msg80550 date=1325182703]
Hocam o zaman benim araçta gözle görülür bi sıkıntı var. 850 km diyor ama malum ışık yandığında benzinliğe koşuyorum direkt. 770-800 arası bi değer. Araç 2400km de.
[/quote]

5000 bini bekleyin derim ben yinede Tabi kullanımda çok önemli bir payı var. Örneğin kırmızı ışığa geliyorsunuz ben boşa alırım yada gaz keserim arac kendiliğinden ağırlaşır. Aynı aractan arkadaşımda da var. O allah ne verdiyse karaşimşek teki gibi sanki üstlerinden atlayıp gececek basıyor basıyor. Sonra kırmızı öndeki araçlara ha vur du ha vuracak Sonuna kadar frenlere yükleniyor. Kalkışı söylemeyim zaten. Kullanım tarzı bir hayli önemli doğru devir ve viteste olmak önemli

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

kahka536
thejazz link' Alıntı:

Oguz yine mahvettin beni aksam aksam. :)

çellocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

en son doldurduğum depoyla tamamen şehir içi 800 -850 ancak yaparım ortalamam şu an 7,1 lt. ama şöyle bir şey var evden çarşıya gitmek tam bir keşmekeş bu aralar, her yerde yol çalışması ve doğalgaz çalışması var 3 viteste 2000 deviri geçemiyorum ve çok sık dur kalk var + hava soğuk.

enesof

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaslar yakıt tuketımlerınızı sehırlerınıze göre de yazarsanız daha ıyı olur cunku ist bul her halukarda 1.5 lt fazla yakıo trafık ve yol kosullarından dolayı:) ben ortalama 7.2 normal kullanımda cımrı degıl yanı 5 litre yakan arkdaslara soruyorum bu ısın puf noktası ne?? yada karma mı bu 5 litreler? sehır dısı cok memnunum ortalama 120 km hızla 4.1 leri görüyorum ama sehır ıcı sureklı rampa dur kalk fln dıyemı cıkıorum 7 lere  servıse sordum normal op basına koy dedıler:) ama bu yorumları görunce hıc öle opmelık bu durum olmadıgı dogdu ıcıme:(

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

enesof link' Alıntı:
arkadaslar yakıt tuketımlerınızı sehırlerınıze göre de yazarsanız daha ıyı olur cunku ist bul her halukarda 1.5 lt fazla yakıo trafık ve yol kosullarından dolayı:) ben ortalama 7.2 normal kullanımda cımrı degıl yanı 5 litre yakan arkdaslara soruyorum bu ısın puf noktası ne?? yada karma mı bu 5 litreler? sehır dısı cok memnunum ortalama 120 km hızla 4.1 leri görüyorum ama sehır ıcı sureklı rampa dur kalk fln dıyemı cıkıorum 7 lere  servıse sordum normal op basına koy dedıler:) ama bu yorumları görunce hıc öle opmelık bu durum olmadıgı dogdu ıcıme:(
şehiriçi dur kalk trafikte normal sanırım
benim ortalamam 5.3 uzun bir zaman böyleydi zaten
ama karma tabi sabah işe giderken cc ile 90 la gidiliyor ve hafta 1-2 günde şehiriçi trafiğine giriyorum

taner7tk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

beyler bendede astra j benzinli otomatik hp 115 olanı war peki benim neden 450 km yapıyor anlayamıyorum sanki 4000 motorluk arac kullanıyorm

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

taner7tk link' Alıntı:
beyler bendede astra j benzinli otomatik hp 115 olanı war peki benim neden 450 km yapıyor anlayamıyorum sanki 4000 motorluk arac kullanıyorm
istanbulda normal bence benımkıde aynı km yapıyor 1.4

Sting

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bulent_tnt link' Alıntı:
istanbulda normal bence benımkıde aynı km yapıyor 1.4
Aracı aldığım ilk gün adettendir depoyu fulledim bu gece Ankaraya gideceğim için depoyu evin yanındaki shell den tekrar fulledim 48 TL  lik aldı 50 ye tamamlayamadık yani yapılan km 142 km istanbul içi bu arada otomatik vites olduğu halde hep manuel de kullanıyorum çok ağır trafik hariç