Astra J AFL+ Advanced Front Lighting System Hakkında Merak Edilenler

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J AFL+ Advanced Front Lighting System Hakkında Merak Edilenler

afl olmayanlarda da yarı yarıya iniyor parlaklık

esad J

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
afl olmayanlarda da yarı yarıya iniyor parlaklık

doğrudur ben onlarda var yok olarak söylemedim sorduğum şey farklı,

akşamları manuel moddayken gündüz farı olarakmı yanıyor yoksa park lambası olarak mı

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kanka kisik yaniyor
Yani gunduz farinin biraz daha azi yaniyor
Gunduz auto modda gunduz fari yanerken bi arabanin arkasina yaklas ordan isik yansiyor cunki
Manuel modda parka alinca
Ledlerin kisildigini goreceksin

oscar-361@hotmail.com

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

cosmoda AFL far yıkama sistemi var ama ben kullanmayırum kullanmayı bilen varsa bana yardımcı olabilir mi ?

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Farlari acip on cama su puskurtun far yikamada calisir.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cama su püskürtme kolunu farları yıkayana kadar çekili tutun.

BİLDS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar bu AFL belli ki güzel bi özellik ancak sormak istedigim şu:

Ben işin görünütsünde, farları otomatik uzun, kısa yapmasında vs. değilim. Onlar güzel ancak benim için asıl önemli olan "gece sürüşlerinde aydınlatmada belirgin bir farklılık olması. Normal farlara göre daha iyi, daha fazla aydınlık saglaması."

Şayet bu şekildeyse sadece bu bile AFL opsiyonunu ekletmeme veya Cosmo almama yeterli nedendir. gerçekten belirgin bi farklılık var mı?

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BİLDS link' Alıntı:
Arkadaşlar bu AFL belli ki güzel bi özellik ancak sormak istedigim şu:
Ben işin görünütsünde, farları otomatik uzun, kısa yapmasında vs. değilim. Onlar güzel ancak benim için asıl önemli olan "gece sürüşlerinde aydınlatmada belirgin bir farklılık olması. Normal farlara göre daha iyi, daha fazla aydınlık saglaması."
şayet bu şekildeyse sadece bu bile AFL opsiyonunu ekletmeme veya Cosmo almama yeterli nedendir. gerçekten belirgin bi farklılık var mı?
Bence evet, tabi bunu önceki aracımda kullandığım farlara göre diyorum. Uzun kısa yakması, led olması vs. bunlar görsel olanlar doğrudur. Diğer avantajları çok daha fazla alan ve yaya aydınlatması
֖rneğin hızınızı çoğaltıp ya da azalttığınızda sol farın biraz daha azaldığını sağ farın ise yol kenarlarını daha fazla aydınlattığını hissediyorsunuz. Hızı değiştirdiğinizde farların seviyesinin değiştiğini hissedebiliyorsunuz. Virajları dönerken farların dönmesi
mükemmel bir görüş açısı sağlamasa bile gideceğiniz yöne dönerek normal farlara oranla daha iyi aydınlatıyor.
Ya da kör bir noktada sağa ya da sola dönüceksiniz 3. aydınlatma ampulu (sarı) olan devreye girip yanıyor ki çok güzel aydınlatıyor
Tabi inanılmaz bir beklenti de olmamalı, ama gözü yormayan akıllı bir  far sistemi

İşin özü bunu değerlendirmek için bir afl olan araç bir de afl olmayan aracı test etmek lazım.
Tabi sadece aydınlık şehiriçinde kullanıyorsanız bu farkı hissedemeyebilirsiniz.
֖zetlemek gerekirse normal farlara oranla avantajları olan bir far sistemi. Tabi inanılmaz büyük bir beklenti içersinde olunmamalı
Teknoloji gelişiyor ve her geçen gün farklı aydınlatma sistemleri ortaya çıkıyor. Ama bu sistem kendi sınıfındaki bazı araçlarda
opsiyon dahi olmayan bir sistem olduğu da unutulmamalı.

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Afl bana göre ciddi anlamda güvenliğe olumlu etki ediyor. Özellikle karanlık şehirler arası yollarda farkı rahatlıkla görebiliyorsunuz. Sıklıkla İzmir - Uşak arası seyahat ediyoruz, virajlı yollarda eski aracıma göre çok rahatım. Farların yolu takip etmesi ciddi anlamda + güvenlik. Ayrıca özellikle mobilet, arka stopları yanmayan traktör ve yayalara da sıklıkla rastlıyorum bu yolda, farların yolun sağını geniş açıyla aydınlatmasındaki fark bu gibi olumsuz durumlarda kendini belli ediyor.