Astra J AFL+ Advanced Front Lighting System Hakkında Merak Edilenler

BİLDS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J AFL+ Advanced Front Lighting System Hakkında Merak Edilenler

thejazz link' Alıntı:
Afl bana göre ciddi anlamda güvenliğe olumlu etki ediyor. Özellikle karanlık şehirler arası yollarda farkı rahatlıkla görebiliyorsunuz. Sıklıkla İzmir - Uşak arası seyahat ediyoruz, virajlı yollarda eski aracıma göre çok rahatım. Farların yolu takip etmesi ciddi anlamda + güvenlik. Ayrıca özellikle mobilet, arka stopları yanmayan traktör ve yayalara da sıklıkla rastlıyorum bu yolda, farların yolun sağını geniş açıyla aydınlatmasındaki fark bu gibi olumsuz durumlarda kendini belli ediyor.

Güzel. benim öncelikle istediğim gece sürüşlerindeki artısı zaten.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gece görüşüne gerçekten ihtiyaç duyuyorsanız piyasadaki en iyi sistemlerden biri afl bu konuda

BİLDS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
gece görüşüne gerçekten ihtiyaç duyuyorsanız piyasadaki en iyi sistemlerden biri afl bu konuda

Valla duyuyorum yaa. Karşıdan gelen arabalrın ışıkları gözümü alıyo. Şu işe çözüm bulamadılar gitti. Araç ışıkları florasan gibi olsa, yani aydınlatsa ama gözü de almasa.. ne güzel olurdu : )) Yok böyle bir teknoloji..

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BİLDS link' Alıntı:
Valla duyuyorum yaa. Karşıdan gelen arabalrın ışıkları gözümü alıyo. Şu işe çözüm bulamadılar gitti. Araç ışıkları florasan gibi olsa, yani aydınlatsa ama gözü de almasa.. ne güzel olurdu : )) Yok böyle bir teknoloji..
Mercekli farlarda karsi tarafin gozunu almaz
Sizin dediginiz merceksiz araclara sonradan takilan xenon bunlara bende karsiyim

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bulent_tnt link' Alıntı:
Mercekli farlarda karsi tarafin gozunu almaz
Sizin dediginiz merceksiz araclara sonradan takilan xenon bunlara bende karsiyim

Aynen öyle, işin ilginci de bunun yasak olmasına ve 1 km'den kabak gibi belli olmasına rağmen ceza kesilmiyor ki sayıları bu kadar fazla. Hele bir de arkanızdaysa bu araç karartmalı dikiz aynasının değerini o zaman anlıyorsunuz işte.

burakkarsli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

AFL ile ilgili okuduğum her yazıda içim yanıyor. Tek hatam AFL ekletmemek olmuş. Neyse ya, sağlık olsun. Bir sonrakine inşallah :)

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

burakkarsli link' Alıntı:
AFL ile ilgili okuduğum her yazıda içim yanıyor. Tek hatam AFL ekletmemek olmuş. Neyse ya, sağlık olsun. Bir sonrakine inşallah :)
AFL olmadan  general_Shame_on_you general_Shame_on_you
Afl sellektor

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bülent dostum. Bu selektör işini farlar açıkken neden yapmıyorsun ;)  Patlama efekti yok diye değil mi. Bir de auto modda değilde normal modda dene. Auto da mercekleri açı ayarlaması yaptığından istediğin efekt yok. Normal modda sadece perde açılıp kapandığında sanıyorum istediğin anlık patlamayı yakalarsın. :)

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
Bülent dostum. Bu selektör işini farlar açıkken neden yapmıyorsun ;)  Patlama efekti yok diye değil mi. Bir de auto modda değilde normal modda dene. Auto da mercekleri açı ayarlaması yaptığından istediğin efekt yok. Normal modda sadece perde açılıp kapandığında sanıyorum istediğin anlık patlamayı yakalarsın. :)
bak onu hic denemedım normal modda kısaları yakınca
sellektor yaparsam aynı patlamayı yapıyormu

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yapar diye düşünmekteyim Çünkü normal modda AFL olarak değil bi-xenon olarak çalışmakta. Yani sadece perdeyi açıp kapatıyor. Diğerinde farketmişsindir mercekleri yukarı ve ortaya doğru yönlendiriyor. Zaten auto modda kısaların aydınlatma açıları da auto gibi değil. Birazdan dener haber veririm ;)