Astra J İlk Gün İzlenimlerimiz

Gökalp1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J İlk Gün İzlenimlerimiz

ben de aktive select kullanıyorum yokuş olmadığı sürece el freni çekmenize gerek yok P konumu yeterli

kemalersan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

An itibarı ile 1225 km yol yapmış bulunmaktayım. Yarısı uzun yol yarısı şehiriçi

Toplam 500 TL lik yakıt tüketti

500 / 1225 = 0,40 TL gibi bir karma yakıt sarfiyatı var.

Yeri geldi agresif kullandım ( ki kullanmamak elde değil araç bunun için cezbediyor ) yer yer cc ile 110 km sabit hızda.

bilgilendirme babında paylaşmak istedim.

erkut39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dün saat 16:00 da astra'ma kavuştum. (1.6 edition neptün mavi) aracı 00006 km de teslim aldım hemen 100 tl benzin koyup ufak ufak turladım. moralim bozulmasın diye ortalama yakıt tüketimine ve anlık tüketime pek bakmadım. bir ara baktım vites değiştirirken zorlasam nerelere çıkıyor diye :) 29.9 ve 27 lerde gezdiğini gördüm kapattım :) neyse 41 km oldu evimin garajına geldim. ortalama tüketim ( fabrika kullanımı dahil )  12,7 deydi öylesine baktım dikkate almadım.. arka kapılarda kolon olmaması canımı sıktı.. aracın 1. ve 2. viteste çok ivmelenmemesi ayrıca hayal kırıklıgı yaratı. ben bu aracı test sürüşü yapmadan aldım. tamam aracın yüksek hızlara ulaşacağından şüphem yok ama kalkışta eminim dizel albea bile bu araçla kafa kafaya kalkar. tabi bilmiyorum rodaj dönemi geçince bi miktar artış olurmu..ilk izlenimlerim bunlar.. bakalım bugün plakalar takılınca ortala tüketimi falan sıfırlayıp açılıcam biraz akşama yazarım..

kenangokhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

power39 link' Alıntı:
dün saat 16:00 da astra'ma kavuştum. (1.6 edition neptün mavi) aracı 00006 km de teslim aldım hemen 100 tl benzin koyup ufak ufak turladım. moralim bozulmasın diye ortalama yakıt tüketimine ve anlık tüketime pek bakmadım. bir ara baktım vites değiştirirken zorlasam nerelere çıkıyor diye :) 29.9 ve 27 lerde gezdiğini gördüm kapattım :) neyse 41 km oldu evimin garajına geldim. ortalama tüketim ( fabrika kullanımı dahil )  12,7 deydi öylesine baktım dikkate almadım.. arka kapılarda kolon olmaması canımı sıktı.. aracın 1. ve 2. viteste çok ivmelenmemesi ayrıca hayal kırıklıgı yaratı. ben bu aracı test sürüşü yapmadan aldım. tamam aracın yüksek hızlara ulaşacağından şüphem yok ama kalkışta eminim dizel albea bile bu araçla kafa kafaya kalkar. tabi bilmiyorum rodaj dönemi geçince bi miktar artış olurmu..ilk izlenimlerim bunlar.. bakalım bugün plakalar takılınca ortala tüketimi falan sıfırlayıp açılıcam biraz akşama yazarım..

Merhaba öncelikle aracınız hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin. Bende sizin gibi denemeden almıştım aracımı 1.6 115 edition ve bende aynı sizin gibi 1. ve 2. viteslerde hayal kırıklığına uğramıştım ama sonradan notum değişti. Tamam aracımızın kalkışı biraz hantal ama emsallerine göre daha güven dolu bir araç, zaten 1400 kg üzeri olması neden hantal kalktığının yanıtıdır. 3. ve 4. viteslerde de oldukca başarılı benim gözümde. şuan kendisiyle barışığız kıçını yerden kaldıramasa da güzelliği buna yetiyor :)

erkut39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kenangokhan link' Alıntı:
Merhaba öncelikle aracınız hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin. Bende sizin gibi denemeden almıştım aracımı 1.6 115 edition ve bende aynı sizin gibi 1. ve 2. viteslerde hayal kırıklığına uğramıştım ama sonradan notum değişti. Tamam aracımızın kalkışı biraz hantal ama emsallerine göre daha güven dolu bir araç, zaten 1400 kg üzeri olması neden hantal kalktığının yanıtıdır. 3. ve 4. viteslerde de oldukca başarılı benim gözümde. Şuan kendisiyle barışığız kıçını yerden kaldıramasa da güzelliği buna yetiyor :)

Amin sizde kazasız belasız kullanın.. vitesleri ağırlığı herşeyi geçtim ilk günümüzde onun karşısına geçip sabah kahvesini içmek bile yetti be :)) yakışıklı oğlum benim.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

power39 link' Alıntı:
Amin sizde kazasız belasız kullanın.. vitesleri ağırlığı herşeyi geçtim ilk günümüzde onun karşısına geçip sabah kahvesini içmek bile yetti be :)) yakışıklı oğlum benim.

Kerata güzel görünüyor. (:)

EmreCan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar hoşuma gitmeyen şuanlık ön cam açma kapama tuşlarının çok ileride olması ön camı açacağıma arka camı açtığım oluyor biraz alışmak lazım sanırım

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

EmreCan link' Alıntı:
Arkadaşlar hoşuma gitmeyen şuanlık ön cam açma kapama tuşlarının çok ileride olması ön camı açacağıma arka camı açtığım oluyor biraz alışmak lazım sanırım
alışırsın diycem ama 2.5 yıl oldu bende halen o hatayı yapıyorum :)