Astra j Koku Sorunu

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
2014 ASTRA J sedan sahıbıyım yagmurlu havalarda bazen ve sabah ılk calıstırdıgımda auto da dururken ozellıkle rutubet kokusu gıbı bır koku yapıyor fıltreyı degıstırdık koku yıne gıtmedı boyle bır problem yasan varmı arkadaslar neyapmamız lazım

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2014 ASTRA J sedan sahıbıyım yagmurlu havalarda bazen ve sabah ılk calıstırdıgımda auto da dururken ozellıkle rutubet kokusu gıbı bır koku yapıyor fıltreyı degıstırdık koku yıne gıtmedı boyle bır problem yasan varmı arkadaslar neyapmamız lazım

tahminim ön cama yönlendirdiğinizde klima kompresörünü devreye sokuyordur aracınız... oda bu kokuya sebep oluyordur... bir diğer ihtimal ön camın dışındaki su kanallarınıda bi temizleyin belki çamur tarzı bir şey birikmiştir.
yüksek ihtimal klima kompresörünün çalışması ve onun sebep olduğu rutubet kokusudur...

RAINMAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınız kapalı garajda mı duruyor ?
Benim aracım kapalı garajda durdugu için lodoslu havalarda bizim garajda kötü kokular oluşuyor.
Ne zaman arabanın fanını çalıştırsam bu kötü koku yayılıyor.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
eğer sıcakta yapıyorsa yazın soğukta daha çok koku yapar hiç filtreyi değiştirdiniz mi klima spreyleri var onlardan kullanmanızı öneririm kanallar içi küf olmuş bence evdeki klimalarda aynı olay oluyor

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Genellikle klima çalıştırıldığı zaman kapatmadan önce 2-3 dakika kadar sadece fanı devreye sokarak beklenip kapatılmazsa tekrar açıldığı zaman rutubet kokusu oluyor. Biliyorum klima kışın kullanılmıyor olmasa da ön cam buğu yaptığı zaman ön cam rezistansı butonuna basınca klimayı aktif ediyor e haliyle de direk kapatıldığı zaman kokuya sebep oluyor. Sorun sizin arabanızla alakalı değil , bu şekilde kullanılan bütün arabalarda oluyor. Ayrıca klima temizleme spreylerini tavsiye etmem. Sebebi de klima peteklerinden boşaltıldığı zaman olan kir , pislik , mikrop polen filtresinin ve döşemeye akıyor.

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
arac kapalı garajda evet
arac klımada koku yapıor demedım havalandırma acıkken yapıyor kışın
ama soyle bısey farkettım sabah autoda calıstırmayıp normal havalandırmada calıstırdıgım zaman koku yapmıyor cozemedım:D

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BU SORUNUN ASTRA j. F HATTA ASTRAYLA DA BİR İLGİSİ YOK AYNI SORUN BİR ARKADAŞIN TIGUAN INDA BİLE OLUYOR
SORUNUN SEBEBİ KİLİMA SÜREKLİ AÇIK KONTAK KAPAYINCA KAPANIYOR KONTAĞI ÇEVİRİNCE DEVREYE GİRİYOR VE BORULARDAKİ SOĞUK HAVAYI ATAMIYOR O DA NEMDEN DOLAYI RUTUBET VEYA ISLAK BEZ GİBİ KOKU YAPIYOR POLEN FİLTRESİ DEĞİŞTİRMEYİN PARANIZ BOŞA GİDER FİLTREYLE BİR İLGİSİ YOK
ÇÖZM İSE YAPMANIZ GEREKEN TEL ŞEY KONTAĞI KAPATMADAN KLİMAYI KAPATIN VE SOĞUK HAVAYI ÜFLESİN NE ZAMAN SICAK HAVA ÜFLEMEYE BAŞLADI KONTAĞI KAPATABİLİRSİNİZ

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Sorunun cevabı olacak mı bilmiyorum ama benim Astra J de aldığım günden itibaren klimada koku yaptı. Oldukça keskin bir silikon kokusu geliyordu. 15.000 bakımında polen filtresi değiştikten sonra tamamen kesildi.