Astra J mi Yeni Seat Leon mu

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J mi Yeni Seat Leon mu

Az önce seat ve astrayı yaptım kendime göre birebir donanım nerdeyse biraz farklar olabilir.
Seat için liste:

MODEL REFERANS KOD TAVSİYE EDİLEN ANAHTAR TESLİM FİYAT
Yeni Leon    
MOTOR
LEON 1.4 TSI 140 hp FR 5F15U1 51.300  TL
RENK
Siyah (M.Universo siyah) L8L8 900  TL
OPSİYONEL EKİPMANLAR
Arka yan hava yastıkları PA8 850  TL
Alarm PAB 700  TL
18" Alüminyum performance 30/1 jantlar PJF 1.000  TL
֖n arka park sensörü+optik park sistemi PK2 1.200  TL
Güvenlik paketi (Arka koltuklar için 3 ad emniyet kemeri uyarı sistemi+yorgunluk uyarı sistemi) PSP 350  TL
Navigasyon+5,8 " renkli dokunmatik ekran+2 sd kart+ıpod bağlantı+bluetooth+8 hoparlör (PM2 ile birlikte sip. edilmeli) WNE 2.200  TL
Siyah deri döşeme (PW5 ile birlikte sipariş edilmemeli-AH trim ile sip edilirse deri döşeme gelmektedir) PL1 3.500  TL
Leon FR Plus Paketi ( SEAT Full Led + Led Gündüz Sürüş Farı + Led Arka Stop Lambaları + Sunroof ) PXX+PTC 3.150  TL
TAVSİYE EDİLEN ANAHTAR TESLİM TOPLAM FİYAT   65.150 TL

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Yeni Astra,  Cosmo,  1.4 NET 140 HP, Manuel 6-ileri
61.565,08 TL
Renk Siyah
0,00 TL
Model Ribbon/Morrocana, Siyah
0,00 TL
Jant 18 " Hafif Alaşım Jantlar, ևok kollu
0,00 TL
Opsiyonlar Toggle18 " Hafif Alaşım Jant Paketi 2.810,22TL
NAVI600 - Navigasyon 2.145,80 TL
Sunroof 2.043,79 TL
Seçilen opsiyonların Tavsiye edilen toplam perakende fiyatı 6.999,81 TL
Anahtar Teslim Perakende 68.564,89 TL
Tavsiye Edilen perakende Kampanya 7.600,00 TL
Tavsiye Edilen Kampanyalı Anahtar Teslim Fiyat 60.964,89 TL
-------------------------------------------------------------------------

Anahtar teslim internette yazan fiyatlarda 5 bin lira gibi hemen hemen fark var bayi tabi daha da düşürür fiyatları.
Benim için en büyük eksi seatta güvenlik gibi bir donanım bile paralı olması ve renk için bile para istemesi.
Astra için ise 2014 sonunda yeni kasa çıkıcak olması olabilir ama bu çok tutulan kasayı kolay kolay kimse bırakmaz.
Sonuç kişisel tercih ben astra alırdım ki aldım çok memnunum darısı herkesin başına:)

Not: Bazı donanımlar birebir karşılamıyor olabilir ancak ondaki artı ondaki eksi kıyaslarsak hemen hemen nötürler
Not2: Bugün cruize bindim chrelovet mi nasıl yazılıyorsa gerçekten fulünü kendinden navili filan ekranlı çok tatlı yapmışlar yakıtı uzun yolda 5,1 litre şehir içi 6larda geziyormuş yeni araba daha düşünülebilir 2.eli nasıldır bilmem

Vanery1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bilgileriniz ve yorumlarınız için çok teşekkür ederim çok açıklayıcı olmuş tercihimi Astradan yana kullanacağım galiba çünkü Astra nın güvenligine daha çok güveniyorum verdiği güven ikinci elin güçlü olması vs. Leon da sanli golf ve A3 arasında kalmış gibi geldi bana biraz kendine has bir tarzı yok gibi. Bakalım şimdilik
Astra 1.4 T Sport Active Select + flexride şasi + Still Paket + Mahogani Kahverengi

Malesef AFL + için pahalıya geliyor.

Vanery1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ygtylmz link' Alıntı:
Oh bu konu tam benlik olmus:) ben insigniayi satip astra yada leon dusunuyorum tarafsiz bi sekilde karsilastirabilirim:) 1.4tsi fr 18jant,6.8 inc ekran,cam tavan,led gibi baya baya dolu bi aracin fiyati 55 oluyo 60lari falan bulmuyo bi kere bunu belirtiyim.aynisinin astrasini alsan o daha pahali olur 1.4 cosmo,sunroff,navi,18 jant 57 falan olur astra.

Leon fr la astra 1.4 cosmoyu kiyasliyorum:)

Bence Leonun artilari:yeni tasarim,led farlar,kocaman acilan cam tavan,performans,yakit tuketimi,hafiflik,frenler,nispeten daha az citirti,tikirti yapcak konsol,ikinci el degeri(eski leon olsa astra onde ama yeni leon dogusun klasik politikasiyla cok basarili 2.eli olcak gibi duruyo adamlar 3-4 ay sonraya gun veriyo ve araca surekli zam yapiliyo buda 2.eli cok guzel koruyo:),ses sistemi

Astranin artilari:marka imaji,guvenlik,ic mekan gorselligi ve kalitesi,afl farlar,yol tutus,tok ve daha guven bir yapisi olmasi en basitinden ikisininde kapisini kapatinca fark direk anlasiliyo

Ben boyle degerlendirdim aklima gelen bisey olursa yine eklerim:)

"1.4tsi fr 18jant,6.8 inc ekran,cam tavan,led gibi baya baya dolu bi aracin fiyati 55 oluyo 60lari falan bulmuyo bi kere" yazmışsınız bu fiyata DSG dahil mi acaba ???

ygtylmz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yok dsg dahil degil:) 1.4tsi fr sadece manuel var

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Vanery link' Alıntı:
Aynen bencede DSG muhtesem bisey olmazsa olmaz.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BÜLENT link' Alıntı:
Aynen bencede DSG muhtesem bisey olmazsa olmaz.

Kesinlikle harika ama arıza oranı da çok yüksek. Az önce teyzemin Seat ını sordum daha yepyeni araba Dsg yi indirmiş!!

Zaten çok sık arıza yaptığını biliyordum ama hemen yakınımda da şahit olunca iyice soğudum bu şanzımandan.

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

şahsen yeni leonu çok beğenemedim eski kasa sanki daha güzeldi...yakıt biraz yüksek diyorlar bizim motorlara göre..ben olsam sport sunrooflu 1.3 cdti ecoflex bir astra alırdım..

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bana DSG biraz abartılıyor gibi geliyor. Geçtiğimiz hafta 2012 model passat TSI kullandım DSG şanzımanlı.
Opel'in astra H'lerdeki kullandığı easytronic ile kıyaslanamaz tabiki ancak Active Selectten çok üstün olduğunu düşünmüyorum. (Yakıt tüketimi değerlerini göz ardı ederek bu yorumu yaptım, kast ettiğim vites geçişleri konfor vs)

Salih8138

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tayfux link' Alıntı:
şahsen yeni leonu çok beğenemedim eski kasa sanki daha güzeldi...yakıt biraz yüksek diyorlar bizim motorlara göre..ben olsam sport sunrooflu 1.3 cdti ecoflex bir astra alırdım..

1.2tsı ve 1.4 tsi motorlar gayet ekonomik motorlardır internetten biraz araştırısanız seat leon sahiplerinin 1.4 ve 1.2 yakıt tüketimlerini görebilirsiniz