Astra J mi Yeni Seat Leon mu

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J mi Yeni Seat Leon mu

Tolga KARACA link' Alıntı:
Kesinlikle harika ama arıza oranı da çok yüksek. Az önce teyzemin Seat ını sordum daha yepyeni araba Dsg yi indirmiş!!

Zaten çok sık arıza yaptığını biliyordum ama hemen yakınımda da şahit olunca iyice soğudum bu şanzımandan.
nasil indirmis yaw milyonda bi olayda onun basinami gelmis.
Benim bildigim yeni araclarda DSG problemini hallettiler saniyordum.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Salih8138 link' Alıntı:
1.2tsı ve 1.4 tsi motorlar gayet ekonomik motorlardır internetten biraz araştırısanız seat leon sahiplerinin 1.4 ve 1.2 yakıt tüketimlerini görebilirsiniz
TSİ motorlar opelin motorlarindan daha ekonomik ve seri oldugu kesin.

nuralk341

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bence astra'nın iç ve dış tasarımına karşı leon'un hiç şansı yok. bence astranın tasarımı kusursuz. sırf bu yüzden astra aldım ve astra diyorum.

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Almanya'da direksiyon kurslarimi dizel seat leon ile yapmıştım. Motor ve şanzımanda dikkatimi çeken birşey olmadı fakat, görsellik,iç mekan estatiği, dış tasarim estetiği, verdiği sürüç güvenliği yönünden astra ya yaklaşamaz.

Bu arada tatilde astra g kullanıyorum.Hafif kasisli bir yolda viraja girdim, aracın arkası hopladı ve hafifçe arkasını kaçırdı.Aynı yola astra j ile girsem böyle bir şey olmazdı sanırım.

yağmur06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vehicle_dynamics link' Alıntı:
Almanya'da direksiyon kurslarimi dizel seat leon ile yapmıştım. Motor ve şanzımanda dikkatimi çeken birşey olmadı fakat, görsellik,iç mekan estatiği, dış tasarim estetiği, verdiği sürüç güvenliği yönünden astra ya yaklaşamaz.

Bu arada tatilde astra g kullanıyorum.Hafif kasisli bir yolda viraja girdim, aracın arkası hopladı ve hafifçe arkasını kaçırdı.Aynı yola astra j ile girsem böyle bir şey olmazdı sanırım.

bende de astra g var gercekten arka ii atıyo :)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BÜLENT link' Alıntı:
nasil indirmis yaw milyonda bi olayda onun basinami gelmis.
Benim bildigim yeni araclarda DSG problemini hallettiler saniyordum.

Olur mu uşağum Dsg nin ilk 6 oranlıları iyiydi ama güncel 7 ilerisinde yığınla sorun var, bunu yakın çevremde Passat ve Golf ile sorun yaşayanlardan da biliyorum işin kötüsü arızayı garantiye sokmak da herzaman mümkün olmuyor ya da yüksek işçilik bedeli talep ediliyor en son dün ziyaretine gittiğim teyzemin yeni Seat Ibiza sında Dsg şanzıman arıza yapmış garanti sayesinde şanzımana, uzatılmış ek garanti ile işçiliğe para vermemişler ama.

Şuan 7. nesil Golf de bu konuda ses seda yok ama Vw den Dsg nin güçlendirildiği de beyan edilmedi, senin AS geliştirildi misal Opel açıklamıştı :D

Vanery1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Konu farkli yere kaymasini da istemiyorum ama bu DSG ile bende arastirmalarimi ve tecrubelerimi aktarmak istiyorum.
Cevremde gordugum kadariyla ve forumlarda okudugum kadariyla DSG %5 inde problem cikiyo. (Buna bircok kisi katilmayabilir) Dikkatimi ceken nokta Active Select kullanan Opel kullanicilarindan, forumlardan nede cevremde sikayetci olan hic duymadim. Zaten J kasada kullanilan Active Select sistemininde gelistirilip iglestirildigini yazan yazilar da mevcut.  Haa bu arada Astra ve Jetta testi yapilmis bir video izledim reklam olmasin detay vermeyecegim DSG nin vites gecislerinin iyi oldugunun ama Active Selectin de yabana atilmayacak bir aktarma sistemi oldugundan bahseder.

Daha oncede soyledigim gibi terazide Astra agir basiyor (kalite, ACTIVE SELECT, kalite, guvenlik, ikinci el piyasasi) bide Flexride sasiye param yeterse demeyin keyfime :)

Salih8138

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Vanery link' Alıntı:
Konu farkli yere kaymasini da istemiyorum ama bu DSG ile bende arastirmalarimi ve tecrubelerimi aktarmak istiyorum.
Cevremde gordugum kadariyla ve forumlarda okudugum kadariyla DSG %5 inde problem cikiyo. (Buna bircok kisi katilmayabilir) Dikkatimi ceken nokta Active Select kullanan Opel kullanicilarindan, forumlardan nede cevremde sikayetci olan hic duymadim. Zaten J kasada kullanilan Active Select sistemininde gelistirilip iglestirildigini yazan yazilar da mevcut.  Haa bu arada Astra ve Jetta testi yapilmis bir video izledim reklam olmasin detay vermeyecegim DSG nin vites gecislerinin iyi oldugunun ama Active Selectin de yabana atilmayacak bir aktarma sistemi oldugundan bahseder.

Daha oncede soyledigim gibi terazide Astra agir basiyor (kalite, ACTIVE SELECT, kalite, guvenlik, ikinci el piyasasi) bide Flexride sasiye param yeterse demeyin keyfime :)

As çok iyi bir şanzıman ama aktarması vasat dsg mükemmel bir şanzıman aynı zamanda çok sorunlu bir şanzıman ama opelin yeni nesil motor ve şanzımanını merakla bekliyorum

Vanery1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Salih8138 link' Alıntı:
As çok iyi bir şanzıman ama aktarması vasat dsg mükemmel bir şanzıman aynı zamanda çok sorunlu bir şanzıman ama opelin yeni nesil motor ve şanzımanını merakla bekliyorum
Yeni nesil motor ve sanzumanin nezaman cikacagi ile ilgili henuz resmi bir aciklama yok sadece 1.6 cdti ile ilgili net birsey var(2014 son ceyrek) Gerisi tahmin.
Aktarma sorununun vasat oldugunu da dusunmuyorum.
Bende J kasa test ettim ama oyle normal bir kullanicinin "aa sanzumanda aktarma sorunu var" diyebilmesi icin rallici falan olmasi lazim ve aktarmamin nasil ve nereden yavas kaldigini da bilmesi lazim.
Bazi insanlar aktarma sorunlu diyo ama kafadan gercekten salliyo.