Astra J Ön Cam Yıkama Su Fiskiye Ayarı

Mutlugun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o kadar güneş altında kalınca bir süre sonra yapısı bozuluyor sanırım.

mmtzgynk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bende sizin gibi uğraştım ve banada ayarı yok dediler uğraştım olmadı gittim yenisini aldım parçacı ve elektirikçi de bana bunun ayarı yok dedi ben eskisini atmadım üzerinde çalıştım.uğruşa uğraşa çözüm buldum.nasılmı halk arasında saatçi tornavidası da denilen ufak ince uçlu tornavida ile memenin orta kısmında bulunan yere takarak memeyi sağa sola ve yukarı aşağı ayarlanıyor boş yere kendinizi üzmeyin başkasına gitmenize gerek yok kendiniz yparsınız herkese kolay gelsin

• Beğen
Tepkiler: cheyvii ve mskirca

mskirca

VIP Üye
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bildiğiniz gibi Astra J lerin ön cam su fiskiyesi bilindik fiskiyelerden çok farklı. Bir türlü ayar yapamadım. İnternette araştırdım ayar için özel bir aparatı varmış. Bazı arkadaşlar aşağıda resimde gördüğünüz gibi kendilerince bir aparat yapmışlar. Bu konuda bir fikri olan varmıdır.

Ekli dosyayı görüntüle 196Ekli dosyayı görüntüle 197Ekli dosyayı görüntüle 198
Arkadaşlar, ben konuyu yeni görüyorum. Üzerinden uzun zaman geçmiş ama bir fikrim var, altta fotoğrafını paylaştığım alet "sekman pensesi" belki işinizi görebilir. Denemekte fayda var iyifikir

3311_min.jpg

• Beğen
Tepkiler: Murat

osmanseker45

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında bu şekilde olmalı;
a424a3cs-960.jpg

Adamın biri bu şekilde yapmış gayet basit :)
f624a3cs-960.jpg

4924a3cs-960.jpg

Muratucuncu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bildiğiniz gibi Astra J lerin ön cam su fiskiyesi bilindik fiskiyelerden çok farklı. Bir türlü ayar yapamadım. İnternette araştırdım ayar için özel bir aparatı varmış. Bazı arkadaşlar aşağıda resimde gördüğünüz gibi kendilerince bir aparat yapmışlar. Bu konuda bir fikri olan varmıdır.

Ekli dosyayı görüntüle 196Ekli dosyayı görüntüle 197Ekli dosyayı görüntüle 198
Bu anhtardan bende mevcut ulasabilirsi. 5469575562

Muratucuncu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bende sizin gibi uğraştım ve banada ayarı yok dediler uğraştım olmadı gittim yenisini aldım parçacı ve elektirikçi de bana bunun ayarı yok dedi ben eskisini atmadım üzerinde çalıştım.uğruşa uğraşa çözüm buldum.nasılmı halk arasında saatçi tornavidası da denilen ufak ince uçlu tornavida ile memenin orta kısmında bulunan yere takarak memeyi sağa sola ve yukarı aşağı ayarlanıyor boş yere kendinizi üzmeyin başkasına gitmenize gerek yok kendiniz yparsınız herkese kolay gelsin

Guven

VIP Üye
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar.
İlgili başlık bulunca yenisini açmayayım dedim.

İki silecek fıskiyesinin dış tarafa su atan bölümleri tavana, yan camlara ve dışarıya doğru su atıyor.
Kaputu açtığımda fıskiyelerin bindiği plastik parçanın alt tarafındaki petek yapılı kısmın deforme olduğunu gördüm. Dolayısıyla bu parça biraz aşağıya basmış.
Fıskiyenin sapıtmasını buna bağlıyorum. Deprem öncesi böyle bir sorunum yoktu. Kaputun üzerine dökülen malzeme o bölgeye de zarar vermiş.
Bu parçayı bulmam mümkün mü ?
(Biraz kurcaladım ama satış sitelerinde rastlamadım)

IMG-20240121-WA00109ce9a642da2dc4fb.jpeg

IMG-20240121-WA00098da8c6422e6a0749.jpeg

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Yani yetkili serviste illaki vardır yoksada getirtir...Olmadı çıkmacılardan temin edilebilir...

• Beğen
Tepkiler: Guven