Astra J - Plaka ve İç Aydınlatmaları Led ile Değiştirme (Resimli Anlatım)

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J - Plaka ve İç Aydınlatmaları Led ile Değiştirme (Resimli Anlatım)

mrt54 link' Alıntı:
Abi Plakalıığı Yaptım...

Günüdüz Farınıda Yapıcam Ama Nerden aklımda Kaldıysa led Farın İçini Zamanla Karartıyo diye kaldı  :(
öyle bisey yok murat tam tersi led daha az isinir.
Orjinal ampulu disari sarkitcan ama fara su buhar girme ihtimali yuksek.

mrt54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
u1312.hizliresim.com

BÜLENT link' Alıntı:
öyle bisey yok murat tam tersi led daha az isinir.
Orjinal ampulu disari sarkitcan ama fara su buhar girme ihtimali yuksek.

Nasıl Bülent abi Fara neden su buharı girsin ki Ben gündüz farınıda decoder lama niyetindeyim.

kenangokhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mrt54 link' Alıntı:
Nasıl Bülent abi Fara neden su buharı girsin ki Ben gündüz farınıda decoder lama niyetindeyim.

Uygulanmış led gündüz farı görmedim ama decoder yapman için kabloyu kapağın dışına alman gerekir sanırım bu nedenle tam kapatılamayacaktır ve buhar yapma olasılığı olacaktır.

mrt54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
u1312.hizliresim.com

kenangokhan link' Alıntı:
Uygulanmış led gündüz farı görmedim ama decoder yapman için kabloyu kapağın dışına alman gerekir sanırım bu nedenle tam kapatılamayacaktır ve buhar yapma olasılığı olacaktır.

Kalsın Aga o zaman Ya Bugün Yine bAktım Siyahta Turuncu Enfes Duruyo Varsın Olmasın Beyaz Ne yapayım En Sevmediğim Olaylardan bir tanesi farda buhar olayı bide onla uğraşamam

kazimgenc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu da benim plaka led uygulamam. Çok iyi bir açıdan ve daha fazla fotoğraf çekemedim çünkü dün hava çok soğuktu. İç aydınlatmalar da Mert'in yol gösterdiği şekilde yapıldı ve gayet şık oldu. Fikir verdiği için teşekkür ederim kendisine.

qcug.jpg

mrt54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
u1312.hizliresim.com

Güle Güle Kullanın Güzel Olmuş Arıza işini Naptınız vede iç aydınlatmada arka tarafdaki üçüncü soketi bulabildiniz mi ?

kazimgenc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mrt54 link' Alıntı:
Güle Güle Kullanın Güzel Olmuş Arıza işini Naptınız vede iç aydınlatmada arka tarafdaki üçüncü soketi bulabildiniz mi ?

Teşekkürler. Arıza için dekoder siparişi verdim, sanırım yarın elime geçer ve tüm dekoder kullananlar gibi bir şekilde tamponun içine salacağım veya bir yerlere tutturmaya çalışacağım. Arka taraftan kastın arka koltuktaki okuma lambaları ise eğer, ben sadece 2 tane lambayı değiştirdim ve üçüncü bir soket göremedim açıkcası  ::) Açıklarsanız orada bir üçüncü soket arayışına gireyim ben  :)

mrt54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
u1312.hizliresim.com

kazimgenc link' Alıntı:
Teşekkürler. Arıza için dekoder siparişi verdim, sanırım yarın elime geçer ve tüm dekoder kullananlar gibi bir şekilde tamponun içine salacağım veya bir yerlere tutturmaya çalışacağım. Arka taraftan kastın arka koltuktaki okuma lambaları ise eğer, ben sadece 2 tane lambayı değiştirdim ve üçüncü bir soket göremedim açıkcası  ::) Açıklarsanız orada bir üçüncü soket arayışına gireyim ben  :)

Araka Okuma Lambalarının içindeki nikelajı çıkar ve orda bir adet daha soket olduğunu göreceksiniz bende şans eseri buldum ama bi led daha eklenince aydınlatma daha güzel oldu ayrıca decoderide dün yaptım bak ben şöyle yaptım  Kabloları sıyırdım Bağlantıyı yaptım güzelce bantladım Daha ֖nceden ucuna kablo  ekleyip uzattığım decoderi aşağı saldım arabanın altına girdim metal uygun biryer aradım sabitlemek için ve tamponun alt kısımında sağlı soğlu metal  delikler buldum  zaten makaronla kaplanmış olan decoderi birde alüminyum  folyo ile sardım ve saldım içeri  sonrada deliğin içini alüminyum folyo ile doldurdum sallanıp ses yapmasın diye. sallantı yok plastik bi aksam yok arıza ışığıda yok tabi Diğer tarafı da aynı şekilde yaptım ısınmadan bi sıkıntı olmaz artık zaten ısınmayla sıkıntı yaratacak plastik bi ksım yok

kazimgenc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mrt54 link' Alıntı:
Araka Okuma Lambalarının içindeki nikelajı çıkar ve orda bir adet daha soket olduğunu göreceksiniz bende şans eseri buldum ama bi led daha eklenince aydınlatma daha güzel oldu ayrıca decoderide dün yaptım bak ben şöyle yaptım  Kabloları sıyırdım Bağlantıyı yaptım güzelce bantladım Daha ֖nceden ucuna kablo  ekleyip uzattığım decoderi aşağı saldım arabanın altına girdim metal uygun biryer aradım sabitlemek için ve tamponun alt kısımında sağlı soğlu metal  delikler buldum  zaten makaronla kaplanmış olan decoderi birde alüminyum  folyo ile sardım ve saldım içeri  sonrada deliğin içini alüminyum folyo ile doldurdum sallanıp ses yapmasın diye. sallantı yok plastik bi aksam yok arıza ışığıda yok tabi Diğer tarafı da aynı şekilde yaptım ısınmadan bi sıkıntı olmaz artık zaten ısınmayla sıkıntı yaratacak plastik bi ksım yok

Arka taraf hafif karanlık gelmişti zaten gözüme, hazır artan bir led ampul varken hemen soketi doldurayım boş kalmasın :) Dekoderi de dediğin gibi yapmaya çalışacağım, gayet mantıklı bir çözüm bulmuşsun. Teşekkürler açıklaman için.

mrt54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
u1312.hizliresim.com

kazimgenc link' Alıntı:
Arka taraf hafif karanlık gelmişti zaten gözüme, hazır artan bir led ampul varken hemen soketi doldurayım boş kalmasın :) Dekoderi de dediğin gibi yapmaya çalışacağım, gayet mantıklı bir çözüm bulmuşsun. Teşekkürler açıklaman için.

Altına kesinlikler gir arabanın çok metal yer sabitlemek için ama kablo ekle decodere uzat biraz yani sonra altında uygun metal bi yer buldun  greattmu sorun yok