Astra j ses sistemi Sony amfi-İnfinity component-Hertz koaksiyel

• Konuyu başlatan madmax50
  • Başlangıç tarihi

Kaleli-ati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra j ses sistemi Sony amfi-İnfinity component-Hertz koaksiyel

madmax50 link' Alıntı:
@Kaleli-ati sorusu

"Mustafa Bey öncelikle ses sistemleri ile ilgili verdiğiniz bilgiler için tşk ederim.Benim de bir sorum olacak.Ön Kapılara Alpine Spg-17 Kompanent,Arkada Pionerr ts-6923 Oval,Alpine Spe-1244 Subwofer,Cadence xa-125 Amfi,Vibe Kablo Seti bileşenlerden bir sistem kurdum orjinal teyp sökülmeden deck çevirici ile amfiye giriş yapıldı.Fakat şu sinyal ve uyarı seslerinin yüksek çıkması işini bir türlü çözemediler.Bu konuda çözüm hakkında yardımcı olabilirseniz çok sevinirim."

Sinyal sesleri aracın sol ön hoparlör kanalından veriliyor orijinal sistemde. Deck çevriciye bu kanal bağlanmazsa amfiden yükselmaz. Bu kanal amfiye gitmeden direkt hoparlör kablosuna bağlanarak eskisi gibi ses alınır.
Mustafa Bey cevap için tşk ederim tesisatı yapan arkadaşa konuyu ileteceğim.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

madmax50 link' Alıntı:

Aracı satmayı düşünmesem Ankara ya gelişimde tesisat için sana danışmayı düşünürdüm Mustafa..

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

Tolga KARACA link' Alıntı:
Aracı satmayı düşünmesem Ankara ya gelişimde tesisat için sana danışmayı düşünürdüm Mustafa..

Abi satma gel, bu dönemde araba satılmaz.

spitemre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Evet piyasalar çok ağır,sene sonuna doğru satarım muhtemelen.

Abi aklında ne var arac ?*

ProoF

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

madmax50 link' Alıntı:
Proof nickli arkadaşın özelden sorusu,

"selamun aleykum dostum aracıma ses sistemi düşünüyorum bu konuda herkes sana yonlendırdı bu konuda en cok sen arastırmalar yapıyormussun aldıgım duyumlara gore Cheesy

Aracımda Öyle Bam Güm Sesler Yerine Kaliteli Ses İstiyorum Öyle Ses İstiyorumki Rihannna Sanki Yanımda Soyluyormuş gibi evimde boyle bir sistem mevcut arabamada istiyorum

nasıl bir kombine yapabiliriz büyük basslar yerine slim bass ile sadece bass sesini duysam bile bana yeter fiyatta çok ucmamak kaydıyla nasıl bir sistem onerırsın.Ek olarak aracım ediiton arkada hoparlör yok.Necvox android multimedya cihazı kullanıyorum"

Bütçe belirtmemişsiniz ama ben Rihannanın yanınızda söylüyormuşcasına ses almanıza yardım edecek bileşenlerden bahsedeyim.

Öncelikle şunu yazayım. Kaliteli ses kaliteli kaynaktan elde edilir. 320kbps mp3 dosyaları iyi bir müzik için yeterlidir. 128kbps dosyalarla müzikten zevk alınmaz.

İlk karar verilecek husus ön kapılardaki komponentlerdir. Fiyat/performans oranı en yüksek modellerden biri olan İnfinity 6500cx n11 üzerinden 239 TL'ye alınabilir. Arka kapılara orijinal hoparlörler kaydırılabilir ya da Koaksiyel hoparlör kullanabilirsiniz. Ben Hertz tercih ettim, arka kapılardaki hoparlörlerin ön taraftakiler için çok fazla ses anlamında etkisi yoktur. Ön komponentler çok önemli. Amfi olarak CADENCE CSA 80.4 , Xetec xi-90.4 veya Sony XMN1004 tercih edebilirsiniz. Ben üç amfiyi de uzun süre test ettim, Sony 100 TL uygun fiyatlı olduğu için tercih ettim. Cadence daha ayrıntılı frekans ayarına izin veriyor, sony'de HPF ve LPF ayarları tek frekansta yapılıyor. Özetle amfiler arasında çok fazla fark yok ses anlamında.

Çoğu zaman atlanan ama müzik sistemi için en önemli bileşenlerden biri olan RCA kablosunu mutlaka kaliteli alın. %100 bakır olsun, cadence tercih edebilirsiniz.

İlk sistemi kurarken bana bass gerekli değil komponentin bası yeterli gelir diye düşünmüştüm ama yanılmışım. Komponentlerin midleri sağlıklı verebilmesi için bassları kesmek gerekiyor. Bu da subwoofer'ı gerekli kılıyor. Sony XS-GTX121LS slim bass taktıktan sonra ön komponentlerden aldığım mid seslerde ciddi iyileşme oldu. Sony slim bası birkaç hafta kullandım ve sonra bi arkadaşın tavsiyesiyle JBL GTO 804 dinledim. 20cm olmasına rağmen 30'luk basslar gibi kuvvetli ve tok bassları var. Sony bassları biraz sert, tabiki kabininde port olmadığı için basslar tok değil. Neyse boyutu küçük ve çok güçlü olduğu için GTO 804 kullanıyorum. Rock müzik dinliyorsanız sert basslar için Sony slim alınabilir ama benim gibi tok basslar seviyorsanız GTO 804 muhteşem bir sub. Boyutlar küçük ve arkası eğimli olduğu için arka koltuğa yaslayınca slim bass gibi çok fazla yer kaplamıyor.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-oto-ses-sistemleri-hoparlor-jbl-gto-804-farkimiz-kalitemizzzz-aydin-elektronik-137633097/detay

n11 üzerinde 170 liraya alabilirsiniz.
http://www.n11.com/jbl-gto-804-20-cm-kabinli-subwoofer-otomuzikmarketim-P16308404

Bileşenler tamam işin en önemli kısmı montaj. Kaliteli bir işçilik için en az 200 TL gözden çıkarılmalı. Kapılarım özenle sökülsün kablolar orjinal sistemden farklı olmasın diyorsanız işçilik biraz tuzlu gelebilir. Montaj yapılacak yeri çok iyi araştırın sonra motor sesi, araca zarar verimesi gibi birçok sorunla karşılaşırsınız. Ankara'da astra j konusunda uzman bir usta tavsiye edebilirim. Pm ile iletişim isteyiniz.

Kaliteli ses için cüdanımızdan çıkacak para;

Komponent infinitiy 6500cx 250 TL
Amfi Sony XMN 1000 230 TL
Kablo kiti 50 TL
JBL GTO 804 170 TL
İşçilik 200 TL

Toplam: 900 TL

Kesinlikle sistem yaptıracağınız yere gitmeden bileşenleri internetten temin edin. Benim verdiğim fiyatlar piyasanın en dip fiyatları. Montaj yapılacak yere giderseniz fiyatlar %30-40 artar.

dostum emeğine sağlık değerli fikirlerini bizle paylaştıgın için bu fiyatı işçilik hariç 500 lira gibi bi rakama çekebilirmiyiz neyden kısalım komponentler dışında

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

ProoF link' Alıntı:
dostum emeğine sağlık değerli fikirlerini bizle paylaştıgın için bu fiyatı işçilik hariç 500 lira gibi bi rakama çekebilirmiyiz neyden kısalım komponentler dışında

Mümkün değil hocam, siz piyasadan ürünleri araştırın maliyetin 1200 liralara çıktığını göreceksiniz. Ben alınabilecek minimum fiyatları araştırıp size sundum.

spitemre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ProoF link' Alıntı:

Dostum 500 liraya sadece çöp olur o zaman hıc elleme bencede o fıyatlara mıllet alt yapı döşüyor  ;) bence kısılmamalı adam gıbı muzık ıstenıyorsa

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

feyyaz91'in sorusu
"merhaba,
ustam size bir sorum olacak cevaplarsanız cok memnun olurum aracımda ön kapılarda jbl arkada cadence kompenant mevcut birde kenwood 1200 watt 400 rms woofer var bunu edison marka anfi besliyor ancak anfinin rms değerinde 4x60 yazıyor kompenantların teki 70 watt acaba hoporlorleri tam kapasite kullanamıyomuyum. bir tane mono anfi alsam wooferı ona baglasam kompenantlarıda edison anfiye bağlasam ses kalitesi artar mı. birde ts 2150 pioneer robot hoporlorler duruyor evde onlarıda kullansam nasıl bi yol izlemeliyim."

Edison amfi 4x60'ı bile veremez. Giriş seviyesi düşük kalite modelleri var edison'un. Elinizdeki amfi komponentlere ancak yeter. 400w Rms sub gücünün %10'nu ancak veriyordur. Verdiği sesten ziyade amfinizi çok yorar ve çıkışlarını kısa zamanda yakar. O amfiye hangi akla hizmet takıldı bilmiyorum ama tez zamanda mono amfi kullanmanızı tavsiye ederim. Kenwood Kfc-W3013 sub kullanıyorsunuz sanırım. Minimum 200W RMS mono amfi alabilirsiniz. Cadence, Xetec, Sony modellerinden alın. Harward, edison gibi modellerin teknik değerleri yüksek fiyatları düşük olur ama çıkışları gerçeği yansıtmaz. Mono amfi sonrası tıngırdayan basınız ayaklarınızın altını titretecektir. Komponentlerin ses kalitesinde belirgin fark oluşmaz, yüksek seslerde bozulma azalır.TS 2150 takarak görüntü kirliliği oluşturmayın aracınızda.