Astra j ses sistemi Sony amfi-İnfinity component-Hertz koaksiyel

• Konuyu başlatan madmax50
  • Başlangıç tarihi
M

madmax50

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Astra j ses sistemi Sony amfi-İnfinity component-Hertz koaksiyel

Arkadaşlar lütfen sorularınızı bu konuda iletin. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım, her sorulan soruyu özelden yanıtlayacak vaktim yok maalesef. Bu konuda nacizane bir kaynak oluşturmuş oluruz.

feyyaz91

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

madmax50 link' Alıntı:
feyyaz91'in sorusu
"merhaba,
ustam size bir sorum olacak cevaplarsanız cok memnun olurum aracımda ön kapılarda jbl arkada cadence kompenant mevcut birde kenwood 1200 watt 400 rms woofer var bunu edison marka anfi besliyor ancak anfinin rms değerinde 4x60 yazıyor kompenantların teki 70 watt acaba hoporlorleri tam kapasite kullanamıyomuyum. bir tane mono anfi alsam wooferı ona baglasam kompenantlarıda edison anfiye bağlasam ses kalitesi artar mı. birde ts 2150 pioneer robot hoporlorler duruyor evde onlarıda kullansam nasıl bi yol izlemeliyim."

Edison amfi 4x60'ı bile veremez. Giriş seviyesi düşük kalite modelleri var edison'un. Elinizdeki amfi komponentlere ancak yeter. 400w Rms sub gücünün %10'nu ancak veriyordur. Verdiği sesten ziyade amfinizi çok yorar ve çıkışlarını kısa zamanda yakar. O amfiye hangi akla hizmet takıldı bilmiyorum ama tez zamanda mono amfi kullanmanızı tavsiye ederim. Kenwood Kfc-W3013 sub kullanıyorsunuz sanırım. Minimum 200W RMS mono amfi alabilirsiniz. Cadence, Xetec, Sony modellerinden alın. Harward, edison gibi modellerin teknik değerleri yüksek fiyatları düşük olur ama çıkışları gerçeği yansıtmaz. Mono amfi sonrası tıngırdayan basınız ayaklarınızın altını titretecektir. Komponentlerin ses kalitesinde belirgin fark oluşmaz, yüksek seslerde bozulma azalır.TS 2150 takarak görüntü kirliliği oluşturmayın aracınızda.
çok teşekkürler. evet Kenwood Kfc-W3013 sub kullanıyorum cadence xetex sony mono anfilerinden hangi modeli tavsiye edersiniz ayrıca mono anfi için ekstra rca mı çekilir birde akünün gücü 2 anfiye yetermi?

spitemre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

feyyaz91 link' Alıntı:
çok teşekkürler. evet Kenwood Kfc-W3013 sub kullanıyorum cadence xetex sony mono anfilerinden hangi modeli tavsiye edersiniz ayrıca mono anfi için ekstra rca mı çekilir birde akünün gücü 2 anfiye yetermi?

Dostum anfi için xetec 600.1 kullan evet bu anfı ıcınde rca gereklı cekılcek gereklı rca portu yoksa olan kanallaradan y kablo ıle cogalt ayrıca aku amperı onemlı ıkıncı bır anfı kullanılacaksa kesınlıkle ama kesınlıkle kapasıtor gereklı aku cıkısına dagıtıcı blok koyulur ve her ıkıa anfıye guc cıkısı saglanır..

Masraf etmemek adına ve dedıklerımı yapmamak adına elınızdekı anfıyı satın ve 5 kanal bır anfı alın işinizi görecektir

ogntheone

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mustafa Bey,

Ayrı ayrı sistem toplamadan ve aracın mevcut hoparlörleri kullanılarak, kaliteli ve aktif subwoofer ile güzel bir ses alabilir miyiz? Alpine swe815 ve swe3200 ürünleri internette bulduklarım, yorumlar da iyi gibi gözüküyor. Şimdiden teşekkürler.

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

feyyaz91 link' Alıntı:
Bass için XETEC 300.1 veya 600.1 alabilirsiniz bütçe meselesi. Dışarıya bass dinletmem araç içinde beni tatmin etsin derseniz 300.1 alın sorun yaşamazsınız. Rca çoklayıcı kullanabilirsiniz ya da en sağlıklısı eski RCA kablosu yerine 4 çıkışlı rca kablo takabilirsiniz. Akünün gücü amfiye yeter. Önemli olan güç kablosu 2GA olsun. Ya da çok kaliteli 4GA olabilir. Yüksek ses oranlarında gezerim, subwooferın canını çıkartırım derseniz kapasitör kullanın 2 faradlık yeterli gelir. Orta sesin üzerine çıkmam derseniz 300'lük amfi için kapasitör gerekli değil. Kfc-W3013 400w RMS olarak geçiyor ama alakası yok 200'lük JBL daha güçlü emin olun. 300.1 Xetec çok rahat işinizi görecektir.

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

ogntheone link' Alıntı:
Mustafa Bey,

Ayrı ayrı sistem toplamadan ve aracın mevcut hoparlörleri kullanılarak, kaliteli ve aktif subwoofer ile güzel bir ses alabilir miyiz? Alpine swe815 ve swe3200 ürünleri internette bulduklarım, yorumlar da iyi gibi gözüküyor. Şimdiden teşekkürler.

Subwoofer en kralından seçilse de ortaya çıkacak müzikte bass kalitesi dışında değişiklik olmaz. Ses sistemi dinlenen müzik türüne göre şekillendirilir. Ben sürekli rock dinlerim diyen biri için midler çok önem arz etmez. Bass ve tiz ile iş kolay halledilir. Ben müziğin içinde olmak isterim tüm enstürmanları duymak istiyorum, canlı müzik dinlermişcesine kalite istiyorum diyorsanız ne yazık ki çözüm kaliteli komponentlerden geçiyor. Anladığım kadarıyla bütçe sorunu var. İlk etapta amfi ve basınızı alın montajını yaptırın. Daha sonra komponentlere el atarsınız.

NumberZOne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cepten girdiğim için pek inceleyemedim ama bu ürünlerin temizini ikinci el olarak alırsanız, 200lira altyapı malzemeleri dahil montaj yaptırırsınız. Toplam maliyeti 700lira falan olur. Ucuz etin yahnisi en iyi bu kadar olur.

Amfi güçsüz gelebilir belli ama bası ve componentler 2ohm bağlayacağınız için tatminkar ses elde edersiniz.

http://www.sahibinden.com/ilan/yede...xetec-vector-200-4-sifir-gibi-159916095/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/yede...eri-hoparlor-infinity-6530-cs-160617153/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/yede...orijinal-kutulu-oto-subwoofer-158318007/detay

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

NumberZOne link' Alıntı:
Cepten girdiğim için pek inceleyemedim ama bu ürünlerin temizini ikinci el olarak alırsanız, 200lira altyapı malzemeleri dahil montaj yaptırırsınız. Toplam maliyeti 700lira falan olur. Ucuz etin yahnisi en iyi bu kadar olur.

Amfi güçsüz gelebilir belli ama bası ve componentler 2ohm bağlayacağınız için tatminkar ses elde edersiniz.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-oto-ses-sistemleri-amfi-xetec-vector-200-4-sifir-gibi-159916095/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-oto-ses-sistemleri-hoparlor-infinity-6530-cs-160617153/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-oto-ses-sistemleri-hoparlor-alpine-sbe-1044br-25cm-orijinal-kutulu-oto-subwoofer-158318007/detay

Alpine bası tavsiye etmem, portsuz kabinler alt seslerde doygun bass alınmıyor. Xetec amfi 4x50 tavsiye etmem. 2. ele 500 vermektense 700'e daha iyi ürünlerin sıfırı alınabilir.

NumberZOne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

madmax50 link' Alıntı:
Alpine bası tavsiye etmem, portsuz kabinler alt seslerde doygun bass alınmıyor. Xetec amfi 4x50 tavsiye etmem. 2. ele 500 vermektense 700'e daha iyi ürünlerin sıfırı alınabilir.

Ben de 900 liraya daha iyi ürünler tavsiye edebilirim hatta 1900 liraya da...

500 liraya 2. el bir sistem yazdım o kadar, siz daha iyi ürünler tavsiye edebiliyorsanız, buyrun.

Ucuz amfilerin hepsi hemen hemen aynı performansta oluyorlar, xetec amfiyi o sebeple yazdım. Gaini sonuna kadar açıp ortalığı coşturacak(!) amfilerden yazmadım.

Ben portsuz kabinlerin daha yumuşak ve iyi tonlama yaptığını düşünüyorum, tercih meselesi. Komponentleri de bastırmaması adına alpine bass tavsiye ettim. 500 liralık sitemle vitrin camı titretmeye çalışmıyorum açıkçası.

Aracımı almadan önce; 3 yol aktif ses sistemi kurmak adına biraz cihaz topladım. Eksiklerim vardı hala ve bazı ürünler de arttı, onları da arkadaşın aracına mütevazi bir sistem  kurarak değerlendirdim. 3-4000 lira kadar harcadım ama şartlar değiştiği için aylarca evde yatan bu ürünlerin hiçbirini kullanmadan sattım.

[img=800x600]http://img.tapatalk.com/d/14/04/18/udyrere2.jpg[/img]

[img=800x600]http://img.tapatalk.com/d/14/04/18/yva7udud.jpg[/img]

[img=800x600]http://img.tapatalk.com/d/14/04/18/e5uvyje3.jpg[/img]

[img=800x600]http://img.tapatalk.com/d/14/04/18/y4e4yvy6.jpg[/img]

Gerçekten kaliteli müzik dinlemek isteyen arkadaşların maddi ve manevi imkanları el veriyorsa bu başlığa aldanmalarını istemem.

Bizim gibi kısıtlı imkanlarla sistem kurmaya çalışan arkadaşlara da çözümü astra forumunda değil profesyonel atölyeler de aramalarını, en kötü bu iş ile alakalı forumlara yönelmelerini tavsiye ederim. ևünkü burada benim gibi az bilgi sahibi olan yada Mustafa bey gibi bu işlerle çok alakalı olan birkaç arkadaştan fazlası yok, burada alacağınız tavsiyeler birkaç kişinin keyfine göre sistem yapmanıza neden olur.

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

NumberZOne link' Alıntı:
Ben de 900 liraya daha iyi ürünler tavsiye edebilirim hatta 1900 liraya da...

500 liraya 2. el bir sistem yazdım o kadar, siz daha iyi ürünler tavsiye edebiliyorsanız, buyrun.

Daha önceki mesajlarımda arkadaşa linklerle bilrikte ürün tavsiye ettim zaten. Burada bütçeyee göre elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum. Ankara'da herkesin bildiği Audison ve Focal konusunda belki de Türkiye'nin en iyisi olan bir merkezin sahibi çok yakın arkadaşımdır. Hafta sonları yapılan projeleri canlı olarak görüp dinleyebilme şansına sahibim. Mesleğim gereği elektronikle içli dışlı biriyim. Ben bütçe yüzünden giriş seviyesi bir sistem kullanıyorum, isteyen olursa audison bileşenlerden oluşan aktif bir sistem de tavsiye edebilirim ama 5-6 bin bütçeyi her astra sahibi karşılayamaz sanırım.

Özellikle yazıyorum dinlemediğim ürünleri tavsiye etmiyorum, Ankara'da bulunan arkadaşlar tavsiye ettiğim bileşenleri araçlarında dinleyebilir. Arkadaşımın yanına gider çayını içeriz ve istediğiniz ürünleri test edebilirsiniz. Bunu hiçbir forumda hiç kimse size sunamaz kusura bakmayın. Daha önce o meşhur forumlarda moderatörlükte yaptım ama bu forumda şimdilik sıcak bir ortam mevcut ve bu ortama nacizane katkıda bulunmak istiyorum.