Astra J sıcak havada çekiş problemi

soulitude

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Selamlar,

2012 model Astra 1.4T Atiker LPG'li aracım var. Aracım soğuk havada ve akşam/gece serin havalarda gayet performanslıyken gündüz sıcaklarında yığılmalar yaşıyor. Özellikle LPG'de bu sorunu yaşıyorum ve bu yığılmalar olduğunda gaza daha fazla bastığımda Aracı en kısa sürede servise götürün uyarısını alıyorum. Bu uyarıyı LPG'de daha çok alıyorum ama benzinde kullanımda da yaşıyorum. ODB cihazıyla baktığımda herhangi bir hata kodu görünmüyor. Servise götürmeden önce size danışmak istedim, benzer sorunla karşılaşan oldu mu?

LPG ayarı da yaptırdım, usta herhangi bir lpg problemi olmadığını söyledi.

Bir de fan baya çalışıyor, aracın çok ısınmasından korktum ama 90 derecenin üzerine çıkmıyor. Eski araçlarda aracı stop ettirdikten sonra da fan çalışmaya devam ederdi bir süre, bu aracımda stop ettikten sonra fan da susuyor, bu normal mi?

Teşekkürler.

harun43

Kayıtlı Kullanıcı
43-Kütahya
Siteyi ziyaret et
Debimetre'ye baktırın. Çıkma bulursanız bi taktırıp deneyin.

keanureeves

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
obd ile motor suyu sıcaklığına bakar mısınız. Bende de 1.4t var. Göstergede 90 dereceyi geçmiyor ancak obd ile bağlandığımda 108 dereceye kadar çıkıyor. Bu aylarda genelde 102-104 derece.

keanureeves

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar,

2012 model Astra 1.4T Atiker LPG'li aracım var. Aracım soğuk havada ve akşam/gece serin havalarda gayet performanslıyken gündüz sıcaklarında yığılmalar yaşıyor. Özellikle LPG'de bu sorunu yaşıyorum ve bu yığılmalar olduğunda gaza daha fazla bastığımda Aracı en kısa sürede servise götürün uyarısını alıyorum. Bu uyarıyı LPG'de daha çok alıyorum ama benzinde kullanımda da yaşıyorum. ODB cihazıyla baktığımda herhangi bir hata kodu görünmüyor. Servise götürmeden önce size danışmak istedim, benzer sorunla karşılaşan oldu mu?

LPG ayarı da yaptırdım, usta herhangi bir lpg problemi olmadığını söyledi.

Bir de fan baya çalışıyor, aracın çok ısınmasından korktum ama 90 derecenin üzerine çıkmıyor. Eski araçlarda aracı stop ettirdikten sonra da fan çalışmaya devam ederdi bir süre, bu aracımda stop ettikten sonra fan da susuyor, bu normal mi?

Teşekkürler.

Aynı araç bende de var. Arabayı stop edince fan susuyor.

soulitude

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Gösterge 90 da çakılı ama obd ile 95 ile 105 arasinda dolaşıyor anlık, gündüz sicak havada. 102-103 derecelerdeyken de klima açıkken gaza biraz bastığımda direk servise götürün uyarisi alıyorum hala. Hata kodu üretmiyor araç.

keanureeves

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gösterge 90 da çakılı ama obd ile 95 ile 105 arasinda dolaşıyor anlık, gündüz sicak havada. 102-103 derecelerdeyken de klima açıkken gaza biraz bastığımda direk servise götürün uyarisi alıyorum hala. Hata kodu üretmiyor araç.

hata kodu üretir ancak bizim obd2 ile gözükmüyor. Servise götürüp MDI ile baktırman gerek. Oradan sorunu öğrenebilirsin.

soulitude

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler, servise götüreyim. Opel Garage'a gidiyorum periyodik bakım için, onlarda vardır sanırım. İlla yetkili servis şart değildir umarım.

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Komple antifriz değişimi yaptırın daha önce yapılmadıysa ömrü dolmuştur 4-6 yıl civarı ömrü oluyor organik antifrizlerin.