Astra Otomatik Şanzuman Yağı

Seyf

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Setapxxx'e

Cevap yazan bütün arkadaşlara teşekkür ederim. Ancak en açıklayıcı bilgiyi setapxxx arkadaştan aldım, teşekkür ederim. Bu yağ konusunda beni özel servisçi bi arkadaş uyardı ve "bu şanzımanlara farklı bi yağ konuyor, o nedenle orijinal olsun" dedi. Ancak kendisi toyotacı ve bu yağı bilmiyor. Daha önce de yazdığım gibi sorduğum opel özel servisçiler farklı yağlardan bahsettiler. Setapxxx arkadaş bu katalog nosunun karşılığı olan yağı opel parçaçılarından bulabilirmiyim? Yukarıda bazı arkadaşların yazdığı gibi benim maksadım marka değil. Orijinal yağın adı ve spesifikasyon adı (dexron.. vb.)Selamlarımla..

prince

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
katalog numarası veya parça numarasını parçacıya söylerseniz malzemeyi size verir... katalog ve parça numarasını bende yukarda yazmıştım, galiba okumadınız.

Şanzuman Yağınız da 3 seferde değişecek, bilginiz olsun

Cevap yazan bütün arkadaşlara teşekkür ederim. Ancak en açıklayıcı bilgiyi setapxxx arkadaştan aldım, teşekkür ederim. Bu yağ konusunda beni özel servisçi bi arkadaş uyardı ve "bu şanzımanlara farklı bi yağ konuyor, o nedenle orijinal olsun" dedi. Ancak kendisi toyotacı ve bu yağı bilmiyor. Daha önce de yazdığım gibi sorduğum opel özel servisçiler farklı yağlardan bahsettiler. Setapxxx arkadaş bu katalog nosunun karşılığı olan yağı opel parçaçılarından bulabilirmiyim? Yukarıda bazı arkadaşların yazdığı gibi benim maksadım marka değil. Orijinal yağın adı ve spesifikasyon adı (dexron.. vb.)Selamlarımla..

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel yetkii servislerine katolog no sunu veririsen sana verirler stoklarında varsa

Seyf

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Prince'e

arkadaşım, yağ 3 seferde değişecek derken, "doldur boşalt" yaparak öncelikle şanzımanın temizlenmesini mi kasdediyorsun? Selamlarımla..

prince

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağ tapası açıldığı zaman şanzumanın içindeki yağ tek seferde tahliye olmuyor.

doldur boşalt değil. şanzuman yağını indireceksiniz , boşalan yağ kadar yağ ilave edip yaklaşık 500 km civarı yol yapacaksınız , sonra tekrar yağı değiştireceksiniz, toplamda bu işlemi 3 kez yapacaksınız.

arkadaşım, yağ 3 seferde değişecek derken, "doldur boşalt" yaparak öncelikle şanzımanın temizlenmesini mi kasdediyorsun? Selamlarımla..

Son düzenleme:

Seyf

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlginç, çok ilginç. O zaman nerede kaldı "eski yağ, yeni yağın özelliğini bozar" ilkesi. Selamlarımla..

:rolleyes:

prince

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
başka yöntem şimdilik yok.. durum budur

İlginç, çok ilginç. O zaman nerede kaldı "eski yağ, yeni yağın özelliğini bozar" ilkesi. Selamlarımla..

:rolleyes:

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağ tapası açıldığı zaman şanzumanın içindeki yağ tek seferde tahliye olmuyor.

doldur boşalt değil. şanzuman yağını indireceksiniz , boşalan yağ kadar yağ ilave edip yaklaşık 500 km civarı yol yapacaksınız , sonra tekrar yağı değiştireceksiniz, toplamda bu işlemi 3 kez yapacaksınız.

durum böyleyse hiç bulaşmamak lazım bende serviste şanzıman yağını değiştirin demiştim servistekiler gerek yok eksilmişse ekleyelim demişlerdi

prince

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında şanzuman yağları çok çabuk yanabiliyor, Viskozitesini erkenden bozabiliyor. bu yağ 120-130 derecelere çıkıyor. Balataların ne kadar tozu pisliği varsa bu yağın içinde. bir miktar numune alınıp yağın kokusunu izlemek önemli, rengi çok koyulaşmışsa veya yanık kokuyorsa acilen değiştirilmeli, Otomatik şanzuman şakaya gelmez, ne kadar tamir ettirirsen ettir, eskisi gibi olamıyor.

durum böyleyse hiç bulaşmamak lazım bende serviste şanzıman yağını değiştirin demiştim servistekiler gerek yok eksilmişse ekleyelim demişlerdi

balkan opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mobil dexron II

opel otomatik şanzımanında randıman alan tek yağ mobil dexron II dir arkadaşlar