Astralarla ilgili Bir Türlü Cevaplanamayan LPG Soruları

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astralarla ilgili Bir Türlü Cevaplanamayan LPG Sorularý

OGOKTAS link' Alıntı:
Ben firmalarla gorustukten sonra daha kolay karar verebilecegini dusunuyorum, istersen Adana Lpg donusum onerileri diye bir konu acabilirsin. Sanirim Adanadan yardimci olacak birileri cikacaktir. Tabiki en onemli bilgiyi firmalar ile yapacaginiz gorusmeden alacaksiniz. Bu fiyatlarla bu tuketim degerleri ile kesinlikle lpg tek cozum
aynen abi lpg şu an tek mantıklı  yol gibi duruyor

kenangokhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astralarla ilgili Bir Türlü Cevaplanamayan LPG Soruları

REC link' Alıntı:
11. Alper Tunga öldi mi? Issız acun kaldı mi? :D

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1. subapları eriyen Insignia gördüm ama Astra görmedim.

2. LPG'nin oktan sayısı (105 - 107 Civarı) benzinden yüksek olduğu için yanma sıcaklığı da aynı doğrultuda yüksektir.

3. Inceleyen bir firma benim bildiğim yok ama bizzat Opel Almanya'ya mail atıldığına ve gelen cevap ile Opel Almanya'nın Türkiye'ye gönderilen araçların LPG uyumlu olmadığını söylediğine şahit oldum. Zira farklı ülkelerde fabrika çıkışı LPG'li Astra J var (hatta LPG / Benzin geçiş düğmesi TC tuşunun orada) ve gelen mailde bu araçların subaplarının farklı olduğu belirtiliyordu.

4. Yağlama sistemi yalan değil ancak bir çözüm de değil. Eğer bir erime olacaksa, yağlama sistemi ısıyı düşürdüğü için sadece erimeyi geciktirir bence, ama engelleyemez.

7. Araca LPG takıldığında yakıt ve yanma ile doğrudan ve dolaylı olarak alakalı kısımlar üreticinin garantisinden çıkar ama bu sefer de  yasa ve mantık gereği ''bu kit aracınıza uygundur'' ifadesini kullanarak LPG'yi uygulayan firmanın garantisi altına girer.

Yani doğrudan subaplara garanti verilmesine gerek yok aslında, firma uygun diyorsa direkt olarak yanma ile alakalı olduğu için o kısım zaten LPG uygulayan firmanın garantisi altındadır. Lakin burası Türkiye, firma ile görüşmek ve onay almak lazım, yoksa hemen yan çizerler.  Tüketici hakları gereği firma ''kit uygundur'' demişse subaplar yasal olarak garanti altındadır normalde. Yani hem kit uygundur deyip  hem de subaplara karışamayız demeleri son derece mantıksız. ama diyorlar ve garanti veren firma şahsen duymadım.

8. OPEL neden resmi bir açıklama yapsın ki? Takılır dese başına iş açacak, takılmaz dese araç satamayacak. Ne etliye karışıyor ne de sütlüye, topu LPG firmalarına atıyor ve tabir-i caizse ''Ne haliniz varsa görün'' diyor.

9. Opel'in Landirenzo'yu önerdiği kesinlikle doğru ama bu aslında ESKİ bir ifadedir. Yani Opel Landirenzo'yu öneriyor(du). Yeni nesil Opel'lerin magnezyum alaşımlı subaplara sahip olduğunu bilmeyen bazı LPG dönüşüm firmaları (üreticileri demiyorum) bu eski bilgiye dayanarak araçlara Landirenzo'nun sorunsuz çalışacağı kanısındalar. Opel Türkiye ise güncel olarak ne hala önerdiğini söylüyor, ne de net olarak önermediğini. Aslında kullanması gereken ifade ''Landirenzo'yu yeni nesil araçlarımız dışındaki Opel modellerine önermekteyiz.'' ama dediğim gibi hiçbir şeye karışmıyor ve sadece g...nü kaşıyor.

10. Tüm bu soru(n)lar yüzünden ben zamanında 38 liralık 1.6 115 Edition'dan vazgeçip 52 liraya 1.3 Sport aldım ve kafam çok rahat. Lakin kararımı değiştirmeseydim, şimdiki aklımla kesinlikle ve kesinlikle LPG kiti uygulardım.

En kötü karar, kararsızlıktan iyidir. ֖yle mi? - Böyle mi? diye düşünürken ömür geçecek yahu. Tak gitsin. Bir de ayar yaptır ve 4000 deviri geçince otomatik olarak benzine geçsin ve yüksek ısıya maruz kalmasın. Tamam. Bu kadar. Bitti.

10 numara 5 yıldız cevaplar vermişsin ustam tamamına katılıyorum.

Eklemek istediğim küçük bir detayda şu 7. soruya cevap olarak evet landirenzo o garantiyi veriyor, benim aracıma 2 sene veya 100.000 km garanti verdiler subap erimesi dahil diye konuştum.

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
aynen abi lpg şu an tek mantıklı  yol gibi duruyor
sallıerım kardeşim ben en fazla 2600 km ye  kadar dayanabıldım su an aracım 8000 km yı devırdım aracımdada brc pıpolu var bayramdada bulgarıstana gıttım geldım allaha sukur sımdılık bı sıkıntı yok  ve aracı uzun yolda gıderken 5000 devırden aşağısını pek gormem

Fastex1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende senın gıbı cok arastırdım cok dusundum bırcok foruma gırıp okudum arastırdım yaglama sıstemı su sekılde ne yaparsan yap erıyor bu sıboplar sadece gecıktırebılır mantıgı var %80 lpg %20 benzın yakma olayı suan benım kullandıgın brc kıtınde mevcut. baktımkı oku oku arastır arastır ısın ıcınden cıkılmıyor ve en son namını cok duydugum cok ıyı olan bırını buldum ve bulundugum sehırde taktırmak yerıne taa ona gıttım ve taktırdım brc kıtını HDI sıgortayada sıbopları sıgoralattım 126 tl ye 2 yıl yok yuksek devır kullanma sıbop erıcekmıs yok bılmem ne umrumda degıl artık nerde tırak orda bırak yoldamı kaldın kaskon bosamı var ara gelsın 1 haftalık kıralık aracınıda versın sıbopmu erıdı sıgortan karsılasın ( not: lpg yı taktırdıktan ssonra kaskonuza bıldırın ) suan hem kafam hem cebım okadar rahat kı 81 lıraya fullemıstım 1 ay once 410 km yol yapmıstım suan 85 lıraya falan fulledım daha 220 km deyım kı cogu sehır ıcı daha coook ta gıder bı 100 km sı var yanı umrumda degıl sıboplar yolda kafa atıyor kesıcıye kadar soktugumda oluyor arasırada olsa yerı gelıyor 4000 devır kullanıorum taktırın cebınız rahatladıkca hıc bıseyı gozunuz gormıcek bır okadar da aractan zevk alıcaksınız .. kıtın onemı oldugu kadar belkıde fazlası kadar ustanın onemı cok buyuk bence.. benım aracımda brc kıt pıpolu uygulama yapıldı arıza ısıgı vs hıc bır sekılde yanmıyor cokta memnunum tavsıyede ederım

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

nanisa link' Alıntı:
sallıerım kardeşim ben en fazla 2600 km ye  kadar dayanabıldım su an aracım 8000 km yı devırdım aracımdada brc pıpolu var bayramdada bulgarıstana gıttım geldım allaha sukur sımdılık bı sıkıntı yok  ve aracı uzun yolda gıderken 5000 devırden aşağısını pek gormem
güle güle kullan abi.yarın sabah 1-2 lpg firmasıyla görüşecem.salı günü de brc ile görüşecem.nedense landirenzo artık bana kendini geliştiremeyen firma görüntüsü veriyor.brc daha fazla yeniliğe yatkın bir firma gibi duruyor.tabi araştırmalarım sonucu bir karar verecem.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

IIfastexII link' Alıntı:
bende senın gıbı cok arastırdım cok dusundum bırcok foruma gırıp okudum arastırdım yaglama sıstemı su sekılde ne yaparsan yap erıyor bu sıboplar sadece gecıktırebılır mantıgı var %80 lpg %20 benzın yakma olayı suan benım kullandıgın brc kıtınde mevcut. baktımkı oku oku arastır arastır ısın ıcınden cıkılmıyor ve en son namını cok duydugum cok ıyı olan bırını buldum ve bulundugum sehırde taktırmak yerıne taa ona gıttım ve taktırdım brc kıtını HDI sıgortayada sıbopları sıgoralattım 126 tl ye 2 yıl yok yuksek devır kullanma sıbop erıcekmıs yok bılmem ne umrumda degıl artık nerde tırak orda bırak yoldamı kaldın kaskon bosamı var ara gelsın 1 haftalık kıralık aracınıda versın sıbopmu erıdı sıgortan karsılasın ( not: lpg yı taktırdıktan ssonra kaskonuza bıldırın ) suan hem kafam hem cebım okadar rahat kı 81 lıraya fullemıstım 1 ay once 410 km yol yapmıstım suan 85 lıraya falan fulledım daha 220 km deyım kı cogu sehır ıcı daha coook ta gıder bı 100 km sı var yanı umrumda degıl sıboplar yolda kafa atıyor kesıcıye kadar soktugumda oluyor arasırada olsa yerı gelıyor 4000 devır kullanıorum taktırın cebınız rahatladıkca hıc bıseyı gozunuz gormıcek bır okadar da aractan zevk alıcaksınız .. kıtın onemı oldugu kadar belkıde fazlası kadar ustanın onemı cok buyuk bence.. benım aracımda brc kıt pıpolu uygulama yapıldı arıza ısıgı vs hıc bır sekılde yanmıyor cokta memnunum tavsıyede ederım
yakın oldugum kit brc pipolu.3 gün sonra kaskomu yeniletecem ama lpgyi 2-3 ay içinde taktırmayı düşünüyorum.kaçarı yok takacam gibi.inşallah hepimizi sorunsuz bineriz

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

fastex gebzenın organıze sanayıde hıc ışın olduğu oluyormu lıneadecor fabrikasının orda sankı bır ara gordum gıbı geldı senı

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
güle güle kullan abi.yarın sabah 1-2 lpg firmasıyla görüşecem.salı günü de brc ile görüşecem.nedense landirenzo artık bana kendini geliştiremeyen firma görüntüsü veriyor.brc daha fazla yeniliğe yatkın bir firma gibi duruyor.tabi araştırmalarım sonucu bir karar verecem.
ben eskıden landııyı düşünüyordum cunku enjektör takımları bosch tu suan med marka dıye  bı enjektör kullanıyor onun ıcın vazgectım hem brc nın bır ozellığı var enjektörler kendı kendı ne ayar yapıyor zırt pırt ayar yapmaya gıtmıyorsun dığer kıtler gıbı

Salih8138

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
güven veren bir dönüşümcü bulursam taktıracam.araç benzinli olunca insanın binesi gelmiyor haliyle.lpg takarsam rahat rahat binerim.gelecek yaz yurtdışına çıkmazsam bir Türkiye turu planlıyorum.Adana-Doğu karadeniz-Sahil yolundan geze geze İstanbul-ևanakkale-İzmir-Balıkesir-Ankara-Adana gibi bir istikameti bile çizdim:D.bu turu benzin ile yapmak biraz yürek ister :D .Lpg şart oldu araca ama işte iş adam gibi usta bulabilmek..

Prins yada Landirenzo  okkk okkk

aras43

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

IIfastexII  hocam %80 lpg % 20 benzin yakıtı kullanıyor demişsin
yani araç ısındıktan sonrada mı sürekli % 20 lik bir benin tükemi kullanıyor
lpg ye geçtiği andan itibaren araç sadece yakıt olarak lpg kullanmıyor mu?
bazı kitlerde araç 4000 deviri geçtikten sonra benzin püskürtme yani benzinde yakma olayını duymuştum ama bu tarz bi durum daha önce duymadım
bilgilendirirseniz sevinirimm