ayak altı aydınlatma

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Switch falan ne gerek var , sol A sutununun uzerindeki mikayi sökün icinde 3 adet kablo ile karsilasacaksiniz , bunlardan biri surekli arti digeri kapilar acilinca arti , digeride sase. Uygun olani ledlerinize bağladığınizda mis gibi olur. Bu arada parklardan almanizdaki mantik nedir anlamadim , anahtardan BCM ye MV tetik verir . onlada led falan yakamazsiniz ;) .

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
o kısımdaki plastik parça çeksem gelir mi? Çıkarmanın bi püf noktası var mı?

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yukardan asagiya kastirarak cekin zaten takir takir geliyor(tirnaklar birakiyor) en alt kisima geldiginizde yukari cekerek cikarin.

aDeLaNTe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tavan lambasından alın en temizi ben öyle yaptım sağ ve sol direk içinden aldım aşağıya. Sadece önlere koyacaksanız ayak aydınlatmayı tek bir taraftan alıp diğer tarafa rahatça geçirebilirsiniz. Ben arkalara da çektiğim için iki taraftan aldım.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tavan lambasından alın en temizi ben öyle yaptım sağ ve sol direk içinden aldım aşağıya. Sadece önlere koyacaksanız ayak aydınlatmayı tek bir taraftan alıp diğer tarafa rahatça geçirebilirsiniz. Ben arkalara da çektiğim için iki taraftan aldım.
Zaten A sutunundan tavan lambasina gidiyor kablolar ;)

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o köşedeki plastik parçaya asıldım ama milim oynamadı yerinden.

Ekli dosyalar

• opel-astra-g-carravan-0e03316673b60cbc3f-0-0-0-0-0.jpg
    opel-astra-g-carravan-0e03316673b60cbc3f-0-0-0-0-0.jpg
    48.5 KB · Görüntüleme: 33

anjelotkral

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kapi fitili de tutuyor onu dikkat et

6045K cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Üst birleşme noktasından aşağı doğru iterek çıkacaktı değil mi? Kızak mantığı gibi yani. O kadar zorladım beni hiç kaale almadı da :D

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Üst birleşme noktasından aşağı doğru iterek çıkacaktı değil mi? Kızak mantığı gibi yani. O kadar zorladım beni hiç kaale almadı da :D

Geçen gün tavanı ve araç içerisindeki trimleri söküp temizlemiştim. Şöyle anlatayım çok sert ve ani asılırsanız metal tırnağı deforme oluyor esnekliğini kaybediyor. Narin davranacaksınız ki ilerde trim sesi gelmesin :)

Evet pek çok trim çekerek çıkartılabiliyor fakat çektiğiniz eksen çok önemli yoksa gereksiz bir güç uygulamakla birlikte tırnakları kırma ihtimaliniz var. Hadi tırnak değişir de yuvasını da kırarsanız sıkıntı büyük olur :)

Tavan döşemesi ile birleştiği noktadan, tavan döşemesini çok hafif ittirerek oluşan boşluğa parmağı takıcaksınız. Hafif bir kuvvetle kendinize doğru çekmeyin, çekeceğiniz istikamet ön yolcu kapısı koluna doğru hafif aşağı olmalı. Göreceksiniz çok kolay çıkıyor :)