Benzinde indirim hadi hayırlısı

astramonster

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzinde büyük indirim bekleniyor

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) akaryakıt dağıtım ve bayi satışlarına yönelik "tavan fiyat" uygulamasına karar verdi.
Tavan fiyat uygulaması kapsamında dağıtıcı ve bayi toplam marjları litre başına benzin için 25 kuruş, motorin için 30 kuruş, kırsal motorin için de 27.5 kuruş olarak belirledi.
EPDK'nın internet sitesinde yayınlanan duyuruda, Kurulun 28 Mayıs 2009 tarihinde yapılan toplantısında Petrol Piyasasında faaliyet gösteren dağıtıcı lisansı sahiplerinin fiyat uygulamalarında en yakın erişilebilir dünya serbest piyasa oluşumu dikkate alınmadığı anlaşıldığından, lisans sahiplerinin fiyat uygulamalarını söz konusu aykırılıkları giderecek şekilde 5015 sayılı Petrol Piyasası Kanununun 10. maddesinin "Rafinerici ve dağıtıcı lisansı kapsamında yapılan piyasa faaliyetlerine ilişkin fiyatlar, en yakın erişilebilir dünya serbest piyasa oluşumu dikkate alınarak, lisans sahipleri tarafından hazırlanan tavan fiyatlar olarak Kuruma bildirilir" hükmüne uygun hale getirmeleri için 20 Haziran 2009 tarihine kadar süre verilmesine karar verildiği hatırlatıldı.
Haftalık toplantısı için bugün toplanan kurul bu konuya ilişkin aldığı kararla kanunun 10. maddesi kapsamında kendisine verilen yetki ile tavan fiyat uygulamasını başlatıldığı belirtilen açıklamada, "Bu kapsamda dağıtıcı ve bayi marjları toplamı, benzin için 25 kuruş, motorin için 30 kuruş, kırsal motorin için 27,5 kuruş olarak düzenlemiş ve güncellenmesine ilişkin formülasyon kurul kararında yayınlanmıştır" denildi.
Kararın Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından, bugünkü fiyatlar itibariyle, yürürlüğe girmesi beklenen fiyatların 95 oktan benzin için 3.04 lira, motorin için 2.49 lira, kırsal motorin için de 2.35 lira olması bekleniyor.

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
ne büyük indirim (!) vay beee

A

ast_özgür

Bilgi Girilmemiş
yav nedir buuu 3 lira halen benzin yazıkk bu miletee bu arada ben geçen mazot aldım da 2,60 ytl den di yafff indirim olmasada baya pahalı satıyorlar bir daki gitmemde soruyummm

astramonster

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya biz yakıttan çok vergiye para vermiyormuyuz? EPDK tutturmuş akaryakıt şirketleri şu kadar liradan fazla benzin satamaz diye. Maliye Bakanlığı niye bu işlere muhatab edilmiyor. taşıt vergisi, alım vergisi, satış vergisi, yakıt vergisi biz arabaya değil ödediğimiz vergiye biniyoruz bu ülkede.

farukcagsak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kaşıkla verilir kepçeyle alınır boşuna sevinmeyelim arkadaslar.

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzin 25 kuruş falan die okuyunca ilk dedim 2.5 tl mi oldu litresi sevinmiştim :D
ama hala 3 lira üstü..

vectra cosworth

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg yede öle yapmadılarmı zamanında ...indirimi yaptılar sevindik 1-2 haftada tekrar yükselttiler..

mstf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu rakamlar 2 ay süreyle geçerliymiş. artık 2 ay sonunda ne kadar zam yer Allah bilir.