Benzine zam mı demiştiniz?

exilegs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Siz hangi ülkede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama her yerde her alanda bir açık bulunur ve açılan gedikten nemalanan her zaman olur. Benim gördüğüm bana yeter. Siz her şeyin içindeymiş gibi ahkam kesebilirsiniz meydan sizindir.

SerkanV;
Cehaletin bir belirtisi de şahit olmadan kulaktan bire bin katılanı aktarmaktır. Tıpkı senin gibi okuduğunu anlayamadan sallaması gibi.

surgeon

Örnekleri çoğaltmak için gördüğümü paylaştım. Üzerini örtmek için değil. Memurun, asgari ücretlinin maaşına yapılan zammı aylarca konuşup her konuda kanlı bıçaklı olan ama kendi maaşlarına yapılacak zam konusunda tek vücut olup bir gecede kabul eden bir zihniyeti savunmadım, savunmam.
Benim yaşadığım ülke,Başbakan'ı dini kullanan,halkını ezen,Öğretmenleri kuşa benzeten,25 şehit olduğunda bundan adet diye bahseden,bunlar Afkanistan'da da Pakistanda'da oluyor diyen,Cumhuriyeti yol kapanıyor diye kutlatırmamaya çalışan ama kendi evine geldiğinde bütün yolları kesen ve daha sayamayacağım yalan dolan karaktersiz yöneticilerin olduğu Bazı askerlerin kendi erlerini köle gibi kullandıkları bir ülkede yaşıyorum.Peki sen nerede yaşıyorsun?

Son düzenleme:

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
biz yağmurda çamurda soğukta ekonomik olsun hızlı olsun diye scooter kullanıyorum..ama benim o bit kadar scooter a aldığım benzin zoruma gidiyor..25-26 tl 160 km...yazık değilmi bize 10 liranın 2 lirası depomuza girsin bizimde hem cebimiz ağlasın 3 kuruş ekonomi yapalım diye hem anamız ağlasın soğukta kışta,beyler hanımlar nereye harcayacağını şaşırmış onlara indirim değilmi ??

tekerlekli esnaf kan ağlıyor,az yaksın diye arabasına koymadığı yakıt kalmıyor...hemde trilyonluk arabalar yazık değilmi onlara neden yapmazsınız bu kıyağı...birde denetim gelecekmiş ceza kesilecekmiş 10 numara yağ satana ceza bilmemne...

düpedüz kayırmadır bu...nereye gidiyoruz anlamadım..

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Türkçenin esnekliğini kullanarak çok güzel tartışma ortamı hazırlıyoruz tebrik ederim.
Benim yazdıklarımdan "Çivisi çıkmış bir toplum" anlamı yatarken siz bütün kuruma suç attığımı varsayarak cevap yazıyorsunuz. Her kurumda o kurumun avantajlarını o kurumdaki mevkiilerini kullanarak suistimal edenler var. Ben bunu söylüyorum. Konunun başlığı olan örneğe farklı bir örnekle zengişleştiriyorum. Öğretmenim ve bizim mesleğimizde de suistimal fazlasıyla var. Bütün ülke bıdı bıdı öğretmenleri çekiştiriyor kaç yıldan beri. Ele ayağa düşürüldü bütün mesleki itibarımız. Ama bunu savunurken bile bütün öğretmenler pür-ü paktır demiyorum. Aynı yerdeki komutanlarımın çoğunun psikolojik sorunlarının olduğunu(bu vatan için mücadele ederken verdiği şehitler yüzünden ruh sağlığı kaybedenler) olduğunu da biliyorum. Hayatlarının aile birliğinden yoksun kah yurdumun bir tarafında kah öbür tarafında geçirdiğini de biliyorum ve bu meslekteki yakın arkadaşlarımdan biliyorum. Söylemeye çalıştığım biraz objektif olun. Fanatizm gözünüzü karartmış. Sağlıklı düşünen bir toplum için kişiler kurumlara mal edilemez. Ben bunu anlatmaya çalışıyorum.

Surgeon arkadaşım sanane benim yanlılığımdan. Hala bana kelime oyunlarıyla hükümet yanlısı muamelesi yapıyorsun.Ülkemi karış karış satanları savunduğumu ima etmen ayrı hadsizlik ama asıl hadsizliğin bence siyasi bir düşüncenin yanlısı olduğumu söylemen. Forumda siyasi düşüncelere göre mi muamele yapılıyor?

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yunus gözümüzü karartan fanatizm nedir?

SerkanV

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Türkçenin esnekliğini kullanarak çok güzel tartışma ortamı hazırlıyoruz tebrik ederim.
Benim yazdıklarımdan "Çivisi çıkmış bir toplum" anlamı yatarken siz bütün kuruma suç attığımı varsayarak cevap yazıyorsunuz. Her kurumda o kurumun avantajlarını o kurumdaki mevkiilerini kullanarak suistimal edenler var. Ben bunu söylüyorum. Konunun başlığı olan örneğe farklı bir örnekle zengişleştiriyorum. Öğretmenim ve bizim mesleğimizde de suistimal fazlasıyla var. Bütün ülke bıdı bıdı öğretmenleri çekiştiriyor kaç yıldan beri. Ele ayağa düşürüldü bütün mesleki itibarımız. Ama bunu savunurken bile bütün öğretmenler pür-ü paktır demiyorum. Aynı yerdeki komutanlarımın çoğunun psikolojik sorunlarının olduğunu(bu vatan için mücadele ederken verdiği şehitler yüzünden ruh sağlığı kaybedenler) olduğunu da biliyorum. Hayatlarının aile birliğinden yoksun kah yurdumun bir tarafında kah öbür tarafında geçirdiğini de biliyorum ve bu meslekteki yakın arkadaşlarımdan biliyorum. Söylemeye çalıştığım biraz objektif olun. Fanatizm gözünüzü karartmış. Sağlıklı düşünen bir toplum için kişiler kurumlara mal edilemez. Ben bunu anlatmaya çalışıyorum.

Surgeon arkadaşım sanane benim yanlılığımdan. Hala bana kelime oyunlarıyla hükümet yanlısı muamelesi yapıyorsun.Ülkemi karış karış satanları savunduğumu ima etmen ayrı hadsizlik ama asıl hadsizliğin bence siyasi bir düşüncenin yanlısı olduğumu söylemen. Forumda siyasi düşüncelere göre mi muamele yapılıyor?

Selimiye Kışlasında yapmış olduğunu söylediğin, en fazla 18 ay sürebilecek askerlik neticesinde orada emekli paşaların, eşlerinin çocuklarının benzin çaldığını yazan sen değilmisin?
Sen öğrencilerinide böylemi anlatıyorsun Türk Subaylarını?

Bir kişi çıkarda senin bu ithamını yargıya taşırsa, sende ispat edemezsen açılacak tazminat davalarını onlarca emekli ikramiyenle ödeyemezsin. Çamur atarken çok dikkatli ol. Böyle saçma sapan fikir bile denilmeyecek fikirlerini kendine sakla.

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fanatizmden kastım bir kurumu savunurken süt gibi lekesiz gözüyle bakanlar için.

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fanatizmden kastım bir kurumu savunurken süt gibi lekesiz gözüyle bakanlar için.

Lekeli kurum istiyorsan sayarız.Ama başka kurumları saydığımızda asker onların yanında sütten çıkma akkaşık kalır.Ama bir asker ailesiysen şunu çok iyi bilirsin, TSK bir askere para verirken onun maaşından emeklilikte sosyal giderlerini karşılaması için yüklü miktarda para keser.Bu paşaların ''resmi envantere kayıtlı sivil plakalı araçlarına'' yakıt koyarken büyük miktarını da bu kesintilerle aldığı paralardan karşılar.Yani vatanın milletin parasından mehmetçiğin boğazından kesmez.Hatta o araçları satın alırken bile sosyal yardımlaşmadan keser.OYAK ta bu paralarla kurulmuştur o yüzden hükümet sürekli uğraşmakta.Bunu bilmek için 18 ay asker olmak yetmez.Bilmiyorsan iddia da etme.

Ha, benim refahım ve ülkemin geleceği için şerefi namusu için yemin eden milletvekili, hangi partiden olursa olsun, utanmadan, arlanmadan milletin gözünün içine baka baka bunu kabul edecek kadar arsızlaşıyorsa, burada en son verilecek örnek senin verdiğin örnektir.Konunun başlığı belli.Konunun içeriği belli.Kimse A partisi B partisi demedi siyaset yapmadı.Bize hizmet etmek için şeref namus yemini eden milletvekillerinin bu arsızlığını değerlendirdi.Milleti nazi zulmünden beter bir ekonomik zulmün altında ezilen bir milletin vekilleri bu arsızlığı yapmamalı.Yaparsa bu millette tepkisini verir.Verdiğin örnek ve savunmaların çok yanlış.Bir öğretmen olarak bilmediğin bir konuda bu kadar iddialı konuşmanı gerçekten yakıştıramadım.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
3 4 seferdir fullden alıyordum iyiki opeti bırakmışım:mad:

surgeon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bence asıl hadsizlik senin ve tüm TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN güvenliğini sağlayan ırzını namusunu koruyan bir kuruma, işleyişini sadece askerlik yaparak (muhtemelen kısa dönem ki uzun dönemde olsa fark etmez) şu anda konuşalan konuyla, ayıpla bir tutman. ayrıca forumda sana nasıl davranıldı ki yada forumda senin ne gibi bir hakkın yendi ki ayrı muamele yapılmış sayıyorsun. benim sana tenkitte bulunmam gibi sende bana birşeyler söyleyebiliyorsun kimse seni engellemiyor yazdıklarını yayınlamazlık yapmıyor. Forumda siyasi düşüncelere göre mi muamele yapılıyor gibi boş demogojiler ve ajitasyonlarla mı haklılığını ispatlamaya çalışıyorsun veya yandaş bulmaya çalışıyorsun.
bu kadar kişi mi yazdıklarını yanlış anladı!

y@vuz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İşin boyutu şu.Kendileri kırallar gibi yaşamak için, pardon padişah gibi diyecektim, vatandaşın sırtına hertürlü vergiyi ve borcu yükleyen hükümet yetkilileri ve buna ses çıkarmayan diğer partililer kendilerine yapılan indirimi görünce sevinecekleri yerde, birazda padişahlıklarından vazgeçip halkın refahını düşünmeliler.Demek ki bir sıkıntı var ki, bir şirket promosyon yapabiliyor.Bunu kabul ederken bile insanın şerefinden namusundan utanması lazım.Çünkü o meclise girmek için imza atarken vatan ve millet için göreve geldiklerini söyleyerek şeref namus yemini ediyorlar.Olayı kişisel algılamayın.İşin vatandaşı bu kadar kızdıran boyutunu söylüyorum.

kişisel algılamıyorum merak etmeyin. ama dediğim gibi bu tip promosyonlar her yerde var. toptan aldım ucuz aldım misali.
sadece bu indirimi alanların meclisten çıkıyor olması kabul edilebilir bir durum değil.