Bir Opel Kullanıcısı Olarak

Opel Alacak Kişiye Evet Al Yada Alma Dersiniz

• Evet Al Çünkü...

Oy: 61 88.4%
  • Hayır Alma Aman Ha...

Oy: 8 11.6%

• Kullanılan toplam oy
    69

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşımız almış arabasını güle güle kullansın. Bende bir iki şey yazmak istiyorum. Bakımlarının tamamı zamanında ve opel servislerinde yapılmış bir araba dahi olsa kullanıcının da aracına bakması çok önemli o yüzden aracın yaşının çok önemi yok ilk sahibinden olsun ama 20 yaşında olsun. Bende bütün bakımlarını yetkili servise yaptırıyorum fakat mecburiyetten, çünkü özel serviste yada kendim yapmaya kalksam garanti kapsamından çıkacak ve masraflı bir arıza ile karşılaşırsam kar etmeyi düşündüğüm miktardan daha fazla para vermek zorunda kalıcam. İki yıldır Corsa D kullanıyorum ve ilk aracım fakat eylül ayında 30 bin bakımına verdikten sonra nasıl olsa yetkili servis, adamlar herşeyini kontrol etmiştir diyerek 1 hafta içinde Ankara' dan Isparta' ya, Isparta' dan Bodrum' a, Bodrum' dan tekrar Isparta' ya gitmiştim. Isparta' ya döndüğüm günün ertesi sabahı lastiği inmiş olarak görünce sanayiye götürecek kadar şişirip lastikçiye gittim, tekerleği söküp lastiği çıkardığında karşımıza çıkan çivi paslanmış ve en az birkaç aydır orada olduğunu düşündük. Şimdi insan düşünüyor; yetkili serviste lastik basınçlarını kontrol etmek çok mu zor, 15 ve 30 bin bakımı denen şey sadece yağ ve filtreleri değiştirmekten mi ibaret. Adı üstünde bakım, neresinde ne var kontrol etmek teknikerin görevi değil mi?. Opel servisini kötülemek için yazmıyorum, zira opeli çok seviyorum. Bu ve bu tarz şeyler premium markalarda da başımıza gelebilir hemen toparlıyorum, servis bugün lastikteki çiviyi görmez yarın bir civata sıkmayı unutur. Önemli olan aracı tanımak, iyi bakmak, iyi bakmak için araştırmak. Bakınız mesela abuk sabuk modifiyeler ile orjinalliği bozulmamış, iyi bakılmış ve her sabah tek marşta çalışan Doğanlar, Şahinleri halen görebiliyoruz :)

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
sattın mı bertoneyi caner.

Gökay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben sattım kurtuldum :D

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Baktım Nadir LPG'li Astra'dan çok memnun, ben de Nadir'i dinleyip dün itibariyle LPG li Astra F SW aldım :)

Nadirrrrrr, Astra elek gibi çıktı, iyi ki klimalı olanını almamışım, yoksa klimaya boş yere para vermiş olacaktım. :) :) :)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Baktım Nadir LPG'li Astra'dan çok memnun, ben de Nadir'i dinleyip dün itibariyle LPG li Astra F SW aldım :)

Nadirrrrrr, Astra elek gibi çıktı, iyi ki klimalı olanını almamışım, yoksa klimaya boş yere para vermiş olacaktım. :) :) :)

Hele desene abim doğal klimalı...abi senin ne kadar araç aradığını biliyorum. Eğer benim aracın süresi dolsa idi abim verirdim sana para harcayacak yer bulamazdın...ben gereğinden fazla harcadım:rakir:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Arabada hasar kaydı, km silme, kaza, boya falan yok ama doğal klima var. Çok büyük ihtimalle aracın tavanında bulunan bagaj demirlerinin dip kısmından tavan su almış gibi, oradan özellikle sağ arka kısma giren su bir iki yerde çürümeye neden olmuş. Taunus'un döşeme işlerini yapan arkadaş sağolsun, dükkanını kullanmama izin verdi. Dün kısa bir temizlik yapmıştım, bugün aracın arka koltuklarını, arka kapıların döşemelerini, bagaj kısmını komple söktüm, yarın sırada ön kapı döşemeleri, ön koltuklar, kısmen ön göğüs, taban halısı ve tavan döşemesi var. Paslı, çürük yerler onarılacak, eski sahibinin kafasına göre boyadığı bakalit aksamını orijinal rengine göre yeniden boyayacağım, kaporta ve boya onarımları bittikten sonra da aracı ağır ağır toplayacağım. Döşemeci arkadaş da eskiyen döşemelere el atacak. Bu arada sanayide sürünmeyi bayağı özlemişim :) :) :)

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Opel gerçek anlamda bir tutku aslında. Bende geçmiş zamanlarda Opel'den soğumuş durumdaydım.. Bir daha da kolay kolay almam diyordum. Fakat her bindiğim Opel'de aldığım haz ve yaşattığı duygular sebebiyle tekrardan Opel alacağım. :)