Boya için yardım

batu_ist

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
MERHABA (uzatmamaya calışcam)

2011 KASIM AYINDA ARKAS OTOMOTİV DENEN KURUMSAL G֖R֜N֜ML֜ AMA KURUMSALLIKLA UZAKTAN YAKINDAN ALAKASI OLMAYAN FİRMADAN ALDIGIM ARABAMIN . .  TESLİM TARİHİNİNİ DE GEևİRDİKLERİ İևİN . . .  OLDUGU GİBİ TESLİM ALDIM ( BOYA KORUMA YAPCAKLARDI AMA ?) şİMDİ SİZDEN  İSTEDİGİM BANA YARDIM EDİN UZUNCA YILLAR HURDA AMA BENI GOTUREN ARACIMI 2 HAFTADA BIR YIKATIYODUM :) şİMDİ Bİ OTO YIKAMA İLE ANLASTIM FIRCA VURMADAN TEMİZLİYOLLAR AMA OLMUO
img1222bn.jpg
arabam bu yanndakide oğlum :)

BOYANIN CANLI KALMASI İևİN BANA SAğLAM BİR REևETE VERİ VERİN ARKADAşLAR .. . thnxx

Admin: lütfen büyük karakter kullanmayınız.

batu_ist

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: ** BOYA İÇİN YARDIM .....

tanıtım yeterli sanırım  :(

B

bahadircakir

Bilgi Girilmemiş

fırçasız cilalı şampuanla yıkatırsanız yeterli olacaktır. 6 ayda bir de boya koruma yaptırmanız aracı ilk günkü gibi tutar.

şampuan için tavsiyem Meguiars.

daha iyi bilen biride yardımcı olacaktır. ben aracımı 5 aydır yıkatmıyorum bile  011zaa

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ne kadar az yıkarsanız aslında aracın dış görünüşü o kadar sağlıklı kalır çünkü daha az çizerler...

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Boya bakımını kendim yapmayı severim derseniz forumumuzda bu işin uzmanı arkadaşlarımız var, aracınızı ilk günkü kadar parlak tutacak bir çok ürün tavsiye edeceklerdir size.

batu_ist

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Boya bakımını kendim yapmayı severim derseniz forumumuzda bu işin uzmanı arkadaşlarımız var, aracınızı ilk günkü kadar parlak tutacak bir çok ürün tavsiye edeceklerdir size.

usta hıc fırsatım yok yaa kendım yapmaya :( anca  yaptıracagım . . . bu yenı versiyon sonaxx tarzı işletmelerden birinden var abimde ona bırakıcam  da sunu sunu yap dicem anca

batu_ist

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

DERSİMLİ link' Alıntı:
ne kadar az yıkarsanız aslında aracın dış görünüşü o kadar sağlıklı kalır çünkü daha az çizerler...

çizilmesin diye pc için kullanılan bezlerden aldım :)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Bez olarak her zaman mikrofiber bezleri tavsiye ediyorlar. Hatta bazı arkadaşlarım yıkama yapılan yerlere dahi kendi kurulama bezini götürüyor ve onunla kurulatıyor aracını.

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kendiniz uğraşamıyorsanız, güvenebileceğiniz biryere emanet etmekten başka çareniz yok bu durumda.
Aracı çok sık yıkatmak pek tavsiye edilen bir durum değil ancak  ülke şartlarımız buna pek müsait değil. Ayda 1 yıkama ideal olanı ancak dediğim gibi dış etkenler bakımından pek müsait değil.
Bu durumda 2 haftada 1 yıkama kaçınılmaz oluyor. Sürekli aynı yıkamacıyı kullanmak faydalı olacaktır. Dediğiniz gibi "Sonax" tarzı işletmelerden bir tanesinde yıkatmak en mantıklı olanı.
İlave olarak kendiniz bir mikrofiber eldiven ve kaliteli mikrofiber bez alarak yıkama esnasında ve kurulama sürecinde oluşabilecek hare ve çizikleri en aza indirebilirsiniz.