Boya Koruma Hakkında

arzhak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar.
Aranıza katılmaktan ve opel sahibi olduğum için çok mutluyum. 2008 model opel astra h aracım var. Bu araca boya koruma yaprırmak istiyorum. Servis gerek yok diyor ama ben bir yerle anlaştım bile motor dahil 150,00 Ytl. Fikirlerinizi almak istedim, sıfır araca boya koruma yapılır mı?

Feyzullah

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence biraz boyası eskisin yıkadıkça matlaşır renk zaten 6 ay sonra yaz başı güzel olur bence

Mutlu KOÇER

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben aracı bu yılın Haziran başında aldım. Opel Astra HB Cosmo modeli idi. Geçen ay içerisindede boya korumasını yaptırdım. Onu yaptırmışken birde ıslak görünüm dediğimiz olayı çıkardım aradan. Aracım siyah olduğu için görüntüsüne enfes bir hava kattı. Kesinlikle ıslak görünümü yaptırabilirsen mutlaka yaptır.

Tabi sana tabsiyem ıslak görünümü önümüz kış olduğu için ilkbahar sonu yaz başı yaptırman. Eğerki firmada o seçenek varsa hiç değilse bilgi al bütçenede uygunsa yapmanı şiddetle tavsiye ederim.

Gelelim fiyata. Gayet uygun fakat işliğine dikkat et. Ben çok memnun kaldım fakat bazı firmalar pek titiz değil.

Gerçek bir hikayeden alıntıdır ;)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Fiyat ucuz. Makzama kalitesine dikkat et.

volkanhitay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar kesinlikle ''0'' arabaya boya koruma yapılmalıdır dur canım daha yeni gibi laflarla kendinizi kandırırsınız! Adından da belli zten boya koruma bu işlemi araç sıfırken yaparsanız ve arabanızı fırçayla değil de delikli içinde toz pislik tutmayan güzel bir yıkama süngeriyle düzenli yıkatırsanız bana inanın ve garanti veriyorum en az 3-4 sene ilk günkü gibi çiziksiz ve ışıl ışıl gezersiniz (benim yaptığım gibi) 2008 model arabaları görüyorum inanın bana çizik dolu ve renk matlaşmış çok üzülüyorum renk arabayı gösteren en önemli unsur bence...! ben boya korumamı dünya devi bir markaya yaptırdım ''KOCH'' nano teknoloji inanın üstüne bir marka yok! ve daha bugün arabayı yıkatıp yakıt almak için durduğumda pompacı abi araba 2008 model mi? diye sorunca muhteşem bir şekilde haz duyuyorum... ve son olarak birkaç tavsiye arabayı hafif tozlu olsa bile bezle silmeye kalkışmayın, fırçayla kesinlikle yıkatmayın ve piril miril gibi garip kimyasalları arabaya sürmeyin! herkese bol ışıltılı günler

burakank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
boya koruma aracın boyasını dış etkilerden korumak amacıyla yapıldığı için,kışa hazırlık olarak yapılabilir.ancak boya koruma 3 kat yapılır.ilk kat mevcut pisliği alıcak olan malzemlerle,ikinci kat boyayı korucak olan malzemelerle,3. kat da parlaklık ve cila sağlıyacak maddelerle atılır..fiyata aldanmayın.bu 3 kattan ilk 2'si eksik atılırsa boya korumanın hiç bi anlamı yoktur...kullanılacak malzemelere dikkat edin..

burakank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar kesinlikle ''0'' arabaya boya koruma yapılmalıdır dur canım daha yeni gibi laflarla kendinizi kandırırsınız! Adından da belli zten boya koruma bu işlemi araç sıfırken yaparsanız ve arabanızı fırçayla değil de delikli içinde toz pislik tutmayan güzel bir yıkama süngeriyle düzenli yıkatırsanız bana inanın ve garanti veriyorum en az 3-4 sene ilk günkü gibi çiziksiz ve ışıl ışıl gezersiniz (benim yaptığım gibi) 2008 model arabaları görüyorum inanın bana çizik dolu ve renk matlaşmış çok üzülüyorum renk arabayı gösteren en önemli unsur bence...! ben boya korumamı dünya devi bir markaya yaptırdım ''KOCH'' nano teknoloji inanın üstüne bir marka yok! ve daha bugün arabayı yıkatıp yakıt almak için durduğumda pompacı abi araba 2008 model mi? diye sorunca muhteşem bir şekilde haz duyuyorum... ve son olarak birkaç tavsiye arabayı hafif tozlu olsa bile bezle silmeye kalkışmayın, fırçayla kesinlikle yıkatmayın ve piril miril gibi garip kimyasalları arabaya sürmeyin! herkese bol ışıltılı günler
arkadaşın da dediği gibi kılcal olan çizikler tamamen sıfıra iner..ilk günkü gibi çiziksiz ve parlak olur..yalnız şartlar;
süngerle ve cilalı şampuan kullanarak yıkamalısınız ve benzinliklerdeki o büyük fırçalı makineye girmemeli,normal fırçayı da kullanmamalısınız..

lasthell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
boya koruma işini ankarada temiz ve uygun fiyata yapabilecek biyer tavsiye ederbilirmisiniz