bu sefer bu adamı takdir ettim

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Baksana kıçımızdaki pantolonların bile menşeyi ABD :D :D:D (sen anladın bu yeşil adamları)
ben anlamadım abi? hangisinin menşei abd ki? levislar şurda çorluda üretiliyo :)

bandem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
melih gökçek'i günahım kadar sevmem. ankara'da belediye icraatlerini de hiç beğenmiyorum ancak yaptığı hareketi beğendim açıkçası aferin melih gökçek'e

tartışma başka yönlere kaymış aklıma gelen güzel yorumlar var ama konu sulanmasın.

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Adam İ.melihin yüzüne bile bakmadı, elini dahi sıkmadı, ayrıca gelme demelerine rağmen geldi lafını koydu gitti.
Üstelik gazetecinin; Ortadoğudaki müslüman ülkelere Türkiye yi model olarak gösteriyorsunuz madem bu kadar demokratik bir ülkeyi örnek gösteriyorsunuz neden AB ye almıyorsunuz kendinizle çelişmiyormusunuz? sorusuna çok diplomatik ve kurnazca bir cevap verdi;
Madem o kadar ileri bir demokrasinzin olduğuna inanıyorsanız neden AB ye girmeye çalışıyorsunuz sizce bu bir çelişki değilmidir???

ResT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Madem o kadar ileri bir demokrasinzin olduğuna inanıyorsanız neden AB ye girmeye çalışıyorsunuz sizce bu bir çelişki değilmidir???
ABD'De geçen gün aynı yerden vurdu 'son zamanlarda abd'de gazetecilerin tutuklandığını duyan varmı?' diyerek gönül isterki hadi leynn diyebilelim ama generallerin % 15'inin tutuklu olduğu muhalif gazetecilerin takır takır tutuklandığı bi ülkede ileri demokrasi olur mu?:confused::confused: olur olurda bugün olmaz :D:D

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Adam İ.melihin yüzüne bile bakmadı, elini dahi sıkmadı, ayrıca gelme demelerine rağmen geldi lafını koydu gitti.
Üstelik gazetecinin; Ortadoğudaki müslüman ülkelere Türkiye yi model olarak gösteriyorsunuz madem bu kadar demokratik bir ülkeyi örnek gösteriyorsunuz neden AB ye almıyorsunuz kendinizle çelişmiyormusunuz? sorusuna çok diplomatik ve kurnazca bir cevap verdi;
katılıyorum,
adam bir de ben acık konusuyorum bana kızıyorsunuz, sizi ab ye almayacaklar, onlar soylemeye cesaret edemiyor diyor daha ne desin, e ne oldu şimdi ab denen ne idüğü belirsiz yere girmesek ne olur, girsek ne olur herifler eskiden güçlüydü şimdi işsizlik onlarda da boy gösterdi,genç nüfus bizde,iş gücü bizde,onların korkmaya haklı olduğu kadar maden,petrol,tarım alanı vs hepsi bizde adam neden bizi alıp güçlendirsin ,üstelik tüm tarih boyunca haçlı seferleri düzenlediği bir ülkeye sonradan neden yardım etsin, bir kere dinler savaşı var hal böyleyken bizim başımızın çaresine bakmamız, vatandaşı morallendirip parti marti gözetmeksizin el ele verip ülke olarak güçlenip onların bize yalvaracağı pozisyonu almamız gerek, yazarken ne kadar kolay değil mi aslında uygulama da cok kolay, çekeceksin restini, sarılırsın yerli mala ve sermayeye bakalım ne oluyor,işin farklı bir boyutu da en basiti senin vatandaşına hangi ülke ne şartlarda vize uyguluyorsa,gümrüklerde ve sınırlarda,hava alanları vs.güvenlik noktalarında ülke vatandaşına kim nasıl muamele ediyorsa o ülke vatandaşına da sen aynısını reva göreceksin amerikalı ayakkabının içine bakıyorsa sen donuna da bakacaksın ,fransız mırın kırın edıyorsa sen hiç almayacaksın ülkene, varsın biraz da turizm zarar etsin zarar bir şekilde telafi edilir ama bir vatanın ve vatandaşın itibarı mühimdir,itibarını görmezden gelenin itibarını görmeyeceksin ki akılları başlarına gelsin ben yunan vizesi almak için konsoloslukta sıra beklerken amerikan vatandaşı olduğunu söyleyen bir kadın baya bir çingar çıkartmıştı siz kim oluyorsunuz amerikan vatandaşına bu muameleyi yapıyorsunuz diye ortalığı yıkıyordu en son konsolos dayanamadı kapıya çıktı sen kimsin be kadın burası amerika değil haddini bil vizen uygun görülürse verilir şimdi sesini çıkarmadan sırada bekle diye fırçayı çekmişti :D
işte böyle olmalı gölgesinden bile korkan,elektriği kesilse terör eylemi sanan bir memleketin vatandaşı başka ülke vatandaşını hakir görememeli,gerçi amerikan vatandaşı da korkmakta haklı sözde insan hakları,daha gelişmiş demokrasi vaazları ve bahanesiyle rejimine müdahale edip milyonlarca insanı yönetimin öldürürse ben olsam bırak başka ülkeye tatile gitmeyi ülkemde sığınaktan çıkmam :D

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu kadar tartisiliyorda..acaba ???Türkiye Ab ye girmeyi istiyormu???
ab türkiye icin adaletin siyasetin haklarin laikligin özgürlügün oturmasi icin kapi olmasin??? sanki biz biliyoruz ab nin türkiyeyi almayacaginida basimizdaki hükümet bilmiyormu???
Türkiyenin Ab ye girmesi intihar olacagini ülkede bilmeyen yoktur...batan gemiyi kucaklamaya mi ugrasiyor saniyorsunuz türkiye???

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu kadar tartisiliyorda..acaba ???Türkiye Ab ye girmeyi istiyormu???
ab türkiye icin adaletin siyasetin haklarin laikligin özgürlügün oturmasi icin kapi olmasin??? sanki biz biliyoruz ab nin türkiyeyi almayacaginida basimizdaki hükümet bilmiyormu???
Türkiyenin Ab ye girmesi intihar olacagini ülkede bilmeyen yoktur...batan gemiyi kucaklamaya mi ugrasiyor saniyorsunuz türkiye???
abi ne yapmaya çalıştıklarını bilmiyorum da herifler bize ne deseler yaptırıyorlar onu biliyorum kokoreçimize kadar karışıyorlar daha ne yapacaklar tamam birkaç uygulama belki vatandaş için iyi olabilir ama istisna kaideyi bozmaz,özgürlük,daha iyi demokrasi diye bizim herbirşeyimizi irdeleyen,kurcalayanlar tahliyesine 2 ay kala bir TÜRK gencini cezaevinde döverek öldürebiliyorlar bu ne perhiz ne lahana turşusu, tarihinde yerlere vurduğun ,bazen korktuklarında himayene aldığın ülkeler bu saatten sonra tarihlerini,ezilmişliklerini silip bize müttefik,dost,ortak olur mu buna kargalar bile güler

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok iyi hatırlıyorum, sayın başbakanın ilk defa seçildiği seçim öncesi konuşmalarında AB ile ilgili görüşlerine hayran kalmıştım. "AB ye girmek gibi bir hedefimiz yok, amaç AB standartlarına ulaşmış bir ülke olmak, ister girelim ister girmeyelim önemli değil" diyordu. Tam metnini hatırlamıyorum ama konuşmasının içeriği buydu. O zamanlar inanıyordum ama aradan geçen onca sene sonra neye inanıp neye inanmayacağımızı çok şükür anladık. Bu tarz göstermelik davranışlar belli bir kitleyi etkileyebilir ama beni etkilemez.
Konuda ismi geçen şahıs zaten bu takdir edilesi davranışını sergilerken bile basına nasıl demeç vereceğini düşünüyordur tahminim. Özetle "one minute" veya "sakıza sakız" olayları iyi hoş güzel ama neden sadece bunlarla takdir ediyoruz, keşke başka tavırlar da olsa..

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Adam ülkemize fransız başkanı sıfatıyla bilke gelmedi 20 ülkenin temsilcisi olarak geldi yani o kadar türkiyeyi seviyor adamın özünde de ermeni olayını da kabul eden bir düşünce var bu adam ne bekleneblirdi ki

haberlerde protokol hazırlanmadı bakan sıfatında kimse karşılamadı deniliyor başbakan adamı kağı da karşılıyorr

brakalım bu göstermelik şovlarııı ülke olarak güçlenmeliyiz

kim ne derse desin türkün türkten başka dostu yokkkk