bu sefer bu adamı takdir ettim

ALPER01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tepkinin farklı yöntemleri vardır. Melih Gökçek tepkisini aynı şekilde göstermiş olabilir ama bence sarkozy'nin seviyesine inmemesi gerekirdi. Sarkozy zaten aşağılık kompleksi olan bi adam ve kendine yakışanı yapıyor.

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tepkinin farklı yöntemleri vardır. Melih Gökçek tepkisini aynı şekilde göstermiş olabilir ama bence sarkozy'nin seviyesine inmemesi gerekirdi. Sarkozy zaten aşağılık kompleksi olan bi adam ve kendine yakışanı yapıyor.
ben sizin gibi düşünmüyorum gökçekin tepkisi gayet yerinde olmuş ama sorun şu ki muhatabı değil onun tepkisini fazla ciddiye almazlar bu hareketi cumhurtbaşkanı ve ya başbakanın yapması gerekirdi kim olursa olsun hakettiği cevabı aynı üslupla almalı bence ,nazik ve görgülü olmak tabii ki de iyi birşey karşındaki bunu hak ediyorsa tabii...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
En komiğime giden de Gölcük'de yer altında bulunan çok çok gizli belgeler. Neymiş efendim bir ihbar yapılmış, o zaman askeriyenin içinde devletin kendi beslediği köstebekler var. Hükümet askerine, asker de hükümetine her zaman güvenmek zorundadır. Büyük bir çoğunluğumuz askerlik yaptı, değil istihbarat subayının odasının altındaki döşemeyi incelemek, odasının önünden bile geçmek o kadar kolay mıydı? İnsanların bunlara bu kadar kolay inanmasına anlam veremiyorum. Ben onu bunu bilmem kardeşim, bazı insanlar delikanlıca ortaya çıkıp "ben orduyu sevmiyorum, askerlere son derece gıcığım" diyecek kadar delikanlı değiller. Sen seçim meydanlarında oy toplamak için vaad ettiğin paralı askerlik, profesyonel ordu, askerlik süresinin kısaltılması ile ilgili kanunları neden kendi başına çıkarmıyorsun da topu askere atıyorsun. Buradan çıkan sonuca göre demek ki kurumlar birbirleri ile koordineli çalışmak zorundalar. Sıkıya geldimi asker siyaset yapmasın diyeceğine askeri siyasetten uzak tutacaksın.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yarın bizim politikacıları da yabancı ülkelerde belediye başkanları, mahalle muhtarları karşılarsa ben asıl o zaman burada yapılacak yorumları merak ediyorum :). Diplomasi ciddi iştir, karşılama işi belediye başkanına gelene kadar bu adamı karşılayacak nice resmi makamların varlığını bizler biliyoruz da onlar mı bilmiyor? Cumhurbaşkanı, başbakan yoksa nerede bunların vekilleri, nerede bakanlar, nerede vali. Ama buna da şükür, adamı karşılamaya EGO veya İETT müdürleri de gidebilirdi.

bandem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sinek küçüktür ama mide bulandırır belki sarkozy midiri nedir görmedi ama o hareketi gören haber yapan yüzlerce tv oldu tüm dünya gördü bize göre küçük ama uluslararası arneye girdim mi büyük olur o hareket
birde anlamadığım bu ülkede demokrasiyi terör örgütü kurmuş silahlanmış darbeci zihniyetle hareket etmiş bu ülkenin silahını bu halka karşı kullanmış bir örgütün yani ergenekonun deşifre edilmesi generallerin tutuklanmasını demokrasi dışı bulanlar demokrasiyi yok sayanların adalet anlayışınada pes diyorum terörün generali savcısı amiri olurmu terör terördür yapan kim olursa olsun teröristir
akp yi yani hükümeti hiç sevmiyorum ama onların yerine koyacak bir adamda göremiyorum muhalefette bakıyorsun akşama sabah sabaha akşam diyorlar

tebrikler

bandem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ahmet bu ifadeler bence çok havada kalmış. Bu kişiler suçluysa o zaman bunlara tutuklu denmez, mahküm denir, eminim ki bunu sen benden daha iyi biliyorsun. Darbe yapmak bu kadar kolay mı, burası Meksika'mı da sabah erken kalkan darbe yapsın. Sen devletin resmi silah/cephane malzemelerinin neler olduğunu da mı tahmin edemiyorsun? Toprak altından çıkarılan, bir daha çalışacağı bile şüpheli olan derme çatma silahlarla darbe yapılacaksa, koskocaman TC devleti de bu darbeyi ellerindeki modern silahlarla geri püskürtemeyecekse yazıklar olsun demekten başka bir şey diyemem. Buna inanların İsrail'e kafa tutmaya hakları olmaması lazım, çünkü onların ellerindeki silahlar bizim toprak altlarında yatan darbe yapılacak silahlarından çok daha etkilidir. Bu silahlardan korkanların İsrail'e efelenmesi çok gülünç olmaz mı? Terörün onu bunu olmazsa o zaman filistin sokaklarında elinde silahlarla gezenler terörist midir kahraman mıdır?

teröristtir

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yarın bizim politikacıları da yabancı ülkelerde belediye başkanları, mahalle muhtarları karşılarsa ben asıl o zaman burada yapılacak yorumları merak ediyorum :). Diplomasi ciddi iştir, karşılama işi belediye başkanına gelene kadar bu adamı karşılayacak nice resmi makamların varlığını bizler biliyoruz da onlar mı bilmiyor? Cumhurbaşkanı, başbakan yoksa nerede bunların vekilleri, nerede bakanlar, nerede vali. Ama buna da şükür, adamı karşılamaya EGO veya İETT müdürleri de gidebilirdi.
Abi zaten bundan bahsediyorum bende. Devletcilik başka bişeydir. Bir teşkilatcılıktır. Bunlarda bu yokki iskiden iett de isfalttan kankilerini devletin önemi kadrolarına yerleştirdiler.
Yaw bizim AB ye ihtiyacımızmı var? Biz kendi karnımızı doyuramıyormuyuz? İllaki demokrasiyi geliştirmek istiyorsan, kendisi yeri geldiğinde nasıl batının kötü taraflarını alıyorsunuz diyorya, alsın ozaman iyi taraflarını icraata geçirsin.
Bizlerde medeni insan haklarıyla ve standartlarıyla yaşayalım. Hadi hodri meydan. madem o kadar kabadayısın çık delikanlı gibi ben ülkemi ve milletimi düşünüyorum bu yasaları uygularım desin.
Avrupadaki vergi ve usul kanunlarını uygular-sın hadi, sosyal güvenlik yasalarını aynen kopyalasınlar, asgari ücreti avrupaya göre yapsınlar hadi!!!
Milleti ezmeye gelince global kurallar ve şartlar ama vermeye gelince nahhh sana...
Ulan dolaylı vergilere yüklene yüklene anasını sattınız milletin. Şu hale bak benzin ne hale gelmiş. Pazarlarda domates 6 tl/kg. yoğurt 3,5 tl/kg. et-pirin v.s. fiyatlarına bakın. ulaşımın pahalısı bizde, doğalgazın pahalısı bizde, elektriğin pahalısı bizde (kandile elektriği vatandaşa sattığından daha ucuza veriyor), telefonla konuşmanın, internetin en pahalısı bizde, vergi üstünden vergilendirme bizde!!!!!
herşeyin en pahalısı bizde ama isosyal devletin en dandiğide bizde. yermişin senin kabadayılığınıda delikanlılığınıda.

H

hkndvc

Bilgi Girilmemiş
Yandaşların için; iki tane paşayı, beş tane subayı, on tane astsubayı, üç-beş tanede gazeteci ve yazarı ergenegondan içeri at yeter. İçeri at ki; füze kalkanını, halaylarla Habur'dan giren pkklıları, halaylarla hapisten çıkan hizbullahçıları sana sormasınlar.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bana göre artık bal gibi dış ülkelere muhtacız :(. Baksanıza yiyecek kırmızı etimiz bile kalmadı, dünyanın buğday deposu olan ülkemiz buğday ithal eder oldu. Özelleştirme adı altında devlet olarak elimizde hiçbir şey kalmadı gibi. İşin komik yanı halen ona buna dayılık efelik yapıyoruz. Kan kusuyoruz ama nedense kızılcık şurubu içtik diyoruz. Bakalım tatlı rüyadan ne zaman uyanacağız ?????