Cam rüzgarlığını nasıl sökebilirim :(:(

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Cam rüzgarlığını nasıl sökebilirim :(:(

MeRt link' Alıntı:
Misina plakaları yapıştırırken kullanılan silikonu kesmek için birebirdir abi.  :)
Muhtemelen bu rüzgarlıkları sökmek içinde işe yarayacaktır.  :)
ևelik tel silikonu keserken arabaya zarar verebilir.  002tuhaff
hayır canım alakası bıle yok hayatta zarar vermez eğer oye olsaydı araç camlarınıda mısıne ıle kesmelerı gerekırdı cunku camı keserken yan taraftakı kaporta aksamına zarar verebılır ama zarar vermıor çelık tel

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

yukarıda bahsedildiği gibi aseton çıkartır ki japon yapıştırıcısını bile söküyor,bir şırıngaya aseton çekip yapışma noktalarına enjekte ederek çözülmesi sağlanmalı yanlız krom çıtanın yapışkan bölgesine gelmemesine dikkat edilmeli onun yapışkanıda atabilir sonra.

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Olmadı cam filmi çeken bir yere gidip onlardaki özel ısı veren makineden faydalanarak yapışkanın erimesi beklenebilir ve çıkartabilir diye düşünüyorum. Yalnız hazır o yapışkanı eritmiş iken iyice kromun üzerinden sıyırıp çıkartmakta da fayda var. Bu rüzgarlığı oraya yapıştıran herhalde ömürlük düşünmüş.

ugurer53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

CALİBRA BG link' Alıntı:
mert o iş mısına ılle olmaz mısına sadece balık tutmaya yarar  005hihih aslında haklısın amaa celık tel var bu iş için

ևelik tel çizmesin şimdi çerçeveyi.

ugurer53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aydn link' Alıntı:
Olmadı cam filmi çeken bir yere gidip onlardaki özel ısı veren makineden faydalanarak yapışkanın erimesi beklenebilir ve çıkartabilir diye düşünüyorum. Yalnız hazır o yapışkanı eritmiş iken iyice kromun üzerinden sıyırıp çıkartmakta da fayda var. Bu rüzgarlığı oraya yapıştıran herhalde ömürlük düşünmüş.

Ben nerden bilebilirdim. Yıkama esnasında tazikli su, kurulama esnasında kurulama bezinin araya girip aracın orijinal kırom çerçeveyi yerinden çıkaracağını. :( o yüzden sökmek istiyorum. Fön makinesi ile iyice ısıtıp silikonlu bantı yumuşatıp rüzgarlıkları sökebilirim belki ama şu kırom çerçeve üzerine kalan silikon parçalarını iz bırakmadan nasıl temizleyebilirim onu bilemiyorum işte. Aseton zarar vermez dimi eminsiniz??

ze623

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aseton krom çıtada beyaz beyaz lekeler yapıyor ve çıtaları bozabilir.en iyi yöntem mert arkadaşımızın dediği gibi ince misina ile kesip çıkarma.sonrasında temizlemek içinde gaz yağı kullanabilirsiniz yada mazotlu bez.ben plakalarımı bu şekilde çıkarttırmıştım.

legendsforever

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ugurer53 link' Alıntı:
Ben nerden bilebilirdim. Yıkama esnasında tazikli su, kurulama esnasında kurulama bezinin araya girip aracın orijinal kırom çerçeveyi yerinden çıkaracağını. :( o yüzden sökmek istiyorum. Fön makinesi ile iyice ısıtıp silikonlu bantı yumuşatıp rüzgarlıkları sökebilirim belki ama şu kırom çerçeve üzerine kalan silikon parçalarını iz bırakmadan nasıl temizleyebilirim onu bilemiyorum işte. Aseton zarar vermez dimi eminsiniz??

Başka bir forumdan alıntı yapayım

" arkadaşlar kola ile lastikler çok güzel parlıyor ben denedim lastik parladı
light kola ile krom parçalar temizleniyor bu çözümlerin bir tanesini bir televizyon izlerken duymuştum bir tanesinide forumda gördüm ben denedim ve iyi sonuç aldım

Not:kolanın asiti kaçmış olması lazım  kolayı lastiğe sürüp partlattıktan sonra lastiği ıslak bezle üstünden geçmek lazım yoksa lastik biraz yapış yapış olur

biraz araştırdım forumlarda lastik parlatmak için arap sabunu veya 1 damla badem yağı simsiyah ve parlak yapıyormuş ben geçenlerde mazotuda denedim çok parlak oldu "

Vatandaş Light kola ile temizleniyor demiş ama yapışkanı çıkartır mı veya mevcut durumda işe yarar mı bilmiyorum  ::)

ugurer53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tiner de dediler bana tiner zarar verir mi.

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ugurer53 link' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar resimde görmüş olduğunuz cam rüzgarlıklarını nasıl sökebilirim. Silikon bazlı çift taraflı bant ile yapışmışlar. İz bırakmadan nasıl çıkartabilirim. Lütfen yardım edin...:((

[img=800x600]http://i.hizliresim.com/wOjV73.jpg[/img]
Merhaba kardeşim öncelikle neden söktüğünü sorabilirmiyim görüntüsü artık boş mu geliyor bir ara bu 6 parça olanını bende düşünüyorum ama sonradan vazgeçtim forumda çoğu kişi yakışmıyor dediği için...

Eski aracımdada kapıda kalın bir şerit vardı ne yapayım ne edeyim derken kettle da suyu kaynattım içinede 1 çay bardağı sıvı yağ kattım yapıştırıcı yumuşamıştı ve hafif hafif sabırla çekerek çıkardım boyaya zarar vermez birde böyle dene sünger ile yağlı suyu rüzgarlıklara yedir ve ufak ufak sökmeye başla işe yarıyor.

ugurer53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

adRe J link' Alıntı:
Merhaba kardeşim öncelikle neden söktüğünü sorabilirmiyim görüntüsü artık boş mu geliyor bir ara bu 6 parça olanını bende düşünüyorum ama sonradan vazgeçtim forumda çoğu kişi yakışmıyor dediği için...

Eski aracımdada kapıda kalın bir şerit vardı ne yapayım ne edeyim derken kettle da suyu kaynattım içinede 1 çay bardağı sıvı yağ kattım yapıştırıcı yumuşamıştı ve hafif hafif sabırla çekerek çıkardım boyaya zarar vermez birde böyle dene sünger ile yağlı suyu rüzgarlıklara yedir ve ufak ufak sökmeye başla işe yarıyor.

Bunları sökmemdeki amaç Geçenlerde yıkamacı aracı kurulama esnasında cami silmek için bezi rüzgarlıklar cam arasına sokunca resimde görünen kelebek camın çitasını yerinden çıkardı. Servise gittim bunlar cam ile beraber geliyorlar dedi ayrı yeten çıkartılıp takılmıyorlar dedi. Sonra Amerikan siyah silikonla yapıştırdılar krom çıtayı. Bende soğudum cam rüzgarlıklarından. Sökmeye karar verdim. Hep diken üstüne duracağıma sökerim daha iyi.