>>>> CAR 400 AUX Girişi Yapmak Düzenlenmiş RESIMLI ANLATIM.....>>>

Chatin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hala kaset adaptörü en optimum çözüm benim için :)

toprakozz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
walla muhtesemsin ve niye ankarada değilsin?

ramazan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
engiz aux konusunu çözemedim dışarıdan hani cd changer cıkısından ses alamadık.cunku cd arızalı oldugu icin tekrar tunere donuyo.sorum su teybi acdım aynı entegre aynı sekilde mevcut. ama normeldi o soketlerin karşılığı normalde teyp semasında boş değil ben entegre ayaklarından o çıkışları alıp getirdigimde problem olmazmı ? yani o soketlerin normalde karşılığı yokmu?beni aydınlatırsan bu hafta sonu senin yaptığın sekilde icerden müdale edip yapacağım.birde orda şaseyi 1-3 nolu ayakları birbirine bağlamışsın.normalde benim teybin uzerinde arka soket işte
zaten senin yazdığın gibi L-R-GND aynen senin oluşturduğun mevcut.bu 8-9-3 numara verdiklerimiz normalde sokette arka gelişi senin yazdığın sekildemi geliyo.

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
SLM çözüm bulamamana üzüldüm. Simdi Benim yaptığım CAR 400 CCR 600 den tek darkı CAR 400 de o soketler boş CCR 600 de CD CHANGER ses girişi olarak kullanılıyor. Senin 3 nolu ayakta teybin kendisinden GND vardır zaten istersen ölç bi. 1ve 3 nolu pinleri birleştirmene gerek yok muhtemelen. Diğerler 8 ve 9 numara için muhtemelen bi problem çıkmaz Çünkü o girişi CD CHANGER e geçince kullanıyo Geçemeyeceği için sorun olmaz geçse de sorun olmaz çünkü yine ses girişi olarak kullanıyosun. Tabi bunlar benim düşüncelerim deneme şansım olmadığı için net bişey söyleyemem ama muhtemelen sıkıntı çıkmaz.

ramazan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o zaman soyle diyebilirmiyiz cengiz bende aynı sekilde entegreden aynı bağlantıyı yapıp şaseyi kontrol edeciğim o zaman.cunku teyp şemasına gore baglantı yaptık ama ses alamadık cunku teyp cd de okuyack bişey bulamadından tunere dondu.zaten kitapcıkda da oyle yazıyo c de okuyacak bişey yoksa tunere yada kasete doner yazıyo.benim yapmam gereken şumu 8-9 nolu uçlar benim teyipde soketinde neye denk geliyo diye mi bakmalıyım.dediğim gibi teyp üzerindeki soketde en sağ alt ve ust CDL / CDR / hemen alt solda şase diye gosteriyo.vereciğin direttigler doğrultusunda uyfulama yapıcam.teyip icinde yada soketlirin resmi lazım olursada onudu yollayabilir.
teşekkürler

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Muhtemelen şase vardır Ölçü aleti varsa yada arkadan renkler belli ise O çıkışların karşı uçlarındaki kabloları tespit et.
Sen entegreden aynı baglantıyı yapıp teybi yerine sokacaksın. Arka tarafta zaten o soketlerden CD changer için çıkış olduğundan CD changer e giden ses kablosunu aux in olarak kullanabilirsin.

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
AYRICA CAR 400 İÇİN KULLANIM VIDEOSU EKLEDİM NASIL ÇALIŞTIĞI VE SES KALITESİ ILGILI İZLEMEK İSTEYEN ARKADAŞLAR IZLEYEBIIR. ( ÇEKİM ACELE OLDU BİRAZ K BAKMAYIN )

KULLANIM VIDEO ( YENI UPLOAD )

ramazan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ccr600

cengiz bu gün teyipten senin aldığın şekilde kabloları bağladım ses de geldi ama berbat ve duşuk bir ses çıkdı kaset bolumune boş kaset attım ses geldi ama bu seferde dolusunu çalmaı yani ses vermedi.neden olmuş olabilir sanırım pes edeciğim kaset adaptörü en iyi çözümmüş gibi geliyo artk yorumlarını bekliyorum.

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Şase baglantısı muhtemlen vardır yapma demiştik ama ölçü aletiyle ölçtünmü şaseyi.?
Bide teybin metal şasesine değdirerek dene.
Lehimlerken elemanlar çok yakın birbirine değmemesine dikkat edin.
Siz farkında olmadan değmiş olabilir.

Birde şunu dene entegre den arka pinlere bagladığın kabloları denemek için arka pinlerden boşandır kaset kısmından ön tarafa L,R.GND ver bide öyle dene bakim ses net çıkacakmı. Ses net çıkarsa CD changer pinleri sesi bozuyor demektir ozaman aşagıdaki işlemi yap.

Son olarak herşey normal ise CD Changer girişi etkiliyor demekki yapacağın iş O kabloları bagladığın CD Changer pinlerinin lehimlerini pompa ile almak kabloları boşa çıkan pinlerin uçlarına baglamak. Altaki resimdeki gibi pinin pleket ile lehimini boşandır. 4 numara

soguk_lehim.jpg