Corsa Cd Çalara (CD30) Aux Girişi yapmak resimli anlatım masraf 1 TL

benersin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar biraz amatörce bir çalışma oldu ama geçen müzik sistemleri yapan yamyam abinin verdiği fiyatın 99 katını daha ucuza getirdim :D 100 lira istedi 2 günde biter dedi. Ben 2 saatde onun yapcağından daha iyi birşey yaptığım kesin. Ayrıca Mokia arkadaşımız (Cengiz Abi) ye değerli katkılarından dolayı çok teşekkür ederim. Sanki nobel ödülü almış gibi gaza geldim :D herneyse kısaca resimlerle anlatiyim anlamayan olursa yardımcı olurum. Ses cd kalitesi kadar olmasada çok iyi en azından hiç yoktan daha iyi ;) (mono)

Gerekli Malzemeler :

2 mt ince ttr kablo (benimki gibi tel kablosu kullanmassanız sizin için daha iyi olur)

1 Adet Ses girişli Cak

1 Adet Açma Kapatma Butonu

3 Adet ufak kablo baglantısı için pabuc

Lehim ve lehim makinası

Öncelikle cd çalarımızı aletler yardımı ile çıkartıyoruz

20120320115703.jpg

Cd çalarımızın şemasına bakarak PH+ PH- ve Tel Mute bağlantısını buluyoruz.
Ufak kablo pabuçları kullanarak PH+ ve PH- ye bağlantı yapıp Tel Mute yi de aracınızın içinde Herhangi bir şase kısmına bağlıyoruz. (Ben el frenin arkasına kadar getirip ordan şase aldım. zaten resimlerde gördüğünüz gibi kullanmadığım küllüğün içine bir adet açma kapatma 1 adet de aux girişi çıkardım) Aux girişinin arkasına + ve - uçlarını deneme yanılma yoluyla buldum. Tabi o esnada mp3 playeriniz açık olması lazım yani bağlantının aux a takılı olması lazım. Ekranda "Extern İn" yazısı gözüktüğünde doğru yoldasınız demektir. Fakat teybin tel mute girişine şase verdiğim için hiç bir zaman kapanmıyor teybimiz o sebepten şase yi kesmek için arasına buton yaptım mp3 player yada telefonumuzdan şarkı dinlemek istersek o şekilde teyp açıp kapatıyoruz . Belki daha profesyonel bir yöntemi vardır ama ben bilmiyorum. Netde sürekli aradım hiçbir yerde doğru dürüst bilgi alamadım. Benim gibi az buçuk amatörcede olsa elektronik bilginiz varsa bu işe kalkışın yoksa hiç uğraşmayın derim. Burdan anlatması karışık gibi gözüksede aslında çok basit bir yöntem. Umarım mp3 playerden şarkı dinlemek isteyen arkadaşlara yardımcı olabilmişimdir. Kalın sağlıcakla.

img00999cdd.jpg

2203201206311.jpg

2203201206422.jpg

2203201206844.jpg

2203201206733.jpg

Son düzenleme:

theVgroove

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar, oncelikle tebrikler proje uygulamasi icin.

Ayni projeyi bende izmirde uygulattim, 2007 corsa-d ve aux girisi olmayan araim icin, fakat yalnizca sesi mono alabildik. Bende muzik konusunda takintili oldugum icin iptal ettirdim :)

Siz de mi mono ses kalitesi aliyorsunuz ? Eger forumda baska bir kullanici bu uygulamayi stereo olarak gerceklestirdiyse bizle paylasabilir mi ?

Tesekkurler

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tel girişi kullanıldığı için stereo olma ihtimali yok maalesef ersin beyde zaten parantez içinde mono olduğunu belirtmiş..

Sitede teypin içindeki boarda lehimlenerek yapılan auxlar vardı onlar stereo oluyordu

theVgroove

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Forumda ne yazikki bahsettiginiz basliklara ulasamadim, izmirde bu projeyi yurutebilicek birisini bulmak lazim ne kadar arastirdiysamda ben bulamadim, ben bu isi nasil stereo yapicam keske bilebilsem :)

benersin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende zamanında o olayı çok araştırmıştım ama maalesef stereo sistem yapılması için teybin içinin açılması lazım, bunun yerine mp3 çalar bir teyp almak daha ucuza geliyor :) açıkcası bende hiç uğraşmak istemedim.

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
İsterseniz TEL girişinide stereo yapabilirsiniz. tabi teybi açmanız gerekecek.

CHa.AY

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
abi bu yaptığın car 2004 içinde yok mu?

SHERYSAM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mrhb Cengiz bey.Aracım 2004 astra ve üzerinde Siemens VDO CDR 500 Teyp var. Sterio AUX girişi yapmak istiyorum ama tam olarak sizin tarifinize ihtiyacım var.Forumdaki paylaşımınzı gördüm çok sevindim. Paylaşımıda Tele şasi verdikten sonra L R aktif olur yazmışsiniz. Tam olarak hangi tele şasi veriyoruz ve nerden. Varsa fotoğraf paylaşma imkanınız çok daha aydınlatıcı olacak.

Değerli bilgi ve birikimlerinizi bizlerle paylaştığınız için ayrıca teşekkür ederim.

hasang

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba....zor bi işlem midir bu ?nasıl olacagını tarıf edebılır mısiniz?