Corsa Cd Çalara (CD30) Aux Girişi yapmak resimli anlatım masraf 1 TL

göksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konuyu hort yapalım,bende cd30mp3 için 2005 astra h da 6 tuşlu model üzerine epey araştırma yaptım,farklı bir teyp alıp onlarla bu işi çözmeyide düşündüm ama baktım ki ses netliği hiçbir şekilde stereo tarzı olmayacak ve sürekli anahtarla falan uğraş vereceğim necvox gibi cihazlarda çok pahalı olmasına karşın o parayı haketmeyen cihazlar olduğu ve her şekilde yol bilgisayarı ince ayar menüleri uçacak diye gidip 150 tl ye pioneer 1400ub aldım ve torpidonun üst katına montelettim :) 2 adet anfi (bas ve ses),1 adet kapasitör ve 1 adet punch p2 yi bağlattım arka kapılar ve ön göğsün üstündeki orjinal teybe bağlı kaldı arkaya pandizot yaptırıp önler ve pandizotu pionerdan aldım,şimdi nasıl mı oldu,arabayı çalıştırınca hem pioneer hemde orjinal teyp açılıyor,orjinali kapatıyorum pioneer ile devam ediyorum,usb li model olduğu için yolda mp3 çalarla falanda uğraşmıyorum,şimdi diyeceksiniz peki torpidodan kumandan nasıl alıyor evet haklısınız almıyor,ben ustaya zaten baştan projemi sunduğumda sordum bu teybin içinden harici kumanda gözü alabilirmiyiz diye,2 saat kadar uğraştırır ama hallederim dedi :) teyp çıkma kafa olduğu için direk yarım metre civarı bir kabloyu sağ kapının olduğu taraftan göğüs ile kapı sacı arasından dışarı aldık ve orada bıraktık,ekranı görmek istediğimde torpidoyu açıyorum ama pek gerek kalmıyor zaten kumanda ile parça yada klasör arasında değişim yapıldığı için ihtiyaç olmuyor,kısacası sadece teypte bağlatabilirsiniz ve 2.el alırsanız size belki 150-175 tl arası bir masrafı olur ama orjinal mosfet ve amfi çıkışlı usb çalarlı bir teyp hatta pioneer kullanmış olursunuz,bu arada bu işlemi yaptırdığım yer 30 yıllık tesisat ustası pendikte ziya usta ve bana söylediği şey,bunca yıllık ustayım ilk defa böyle bir sistem kurdum :) sınırımız sınırsızlıkla sınırlı olsa gerek :) herkese sevgiler saygılar.

ethemkök

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu pioneer teypler için kafa beyn ara soketi bulunurmuş direk uzatıp gizli bir yere monte edilse sorun çözülür

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

ethemkök

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya,,,, bu teybin girisi yok mu.. oraya bir kablo eklesek olurmu...semasina baktim çok karisik....aux gibi ..resimlerde gösterilenle bu dedigim ahnimi oluyor

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 17:49 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 17:46 ----------

yyada sole olsa:: eski teyplere kasetcalarli olanlara bir baglanti yapiliyor bis
ş kaset taklip oluyor ya..buna benzer bir şeyde cd ye yapilabilirmi

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 18:17 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 17:49 ----------

kumanda gözü derken beynin icinde degilmi....yada teybin eletrigine bir swach yapmaklada olur bas dügmeye pioneer calisir.bende var yapacagim en kisa surede pioneer vardi teybi iptal ettim eskiye döndum. ama baglzntilari duruyor sokmedim onlari....ikisi ayni znda calisinca cizirti geliyor.