CD 500 Interface ve Geri gorus kamerasi

• Konuyu başlatan drwaverunner
  • Başlangıç tarihi

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: CD 500 Interface ve Geri gorus kamerasi

drwaverunner link' Alıntı:
[quote author=erdem link=topic=782.msg13776#msg13776 date=1299701935]
geri görüş kamerası filan değil de cd500 türkiye haritalarını kullanılabilir düzeye getirirse ozaman devrim olur işte

Kıskanmayalım lütfen :)
[/quote]

kıskanmamak elde değil ben ilk başta cd500 istemiştim ama olmadı necvox taktırdım. ama pişmanmıyım: değilim :)

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

erdem link' Alıntı:
kıskanmamak elde değil ben ilk başta cd500 istemiştim ama olmadı necvox taktırdım. ama pişmanmıyım: değilim :)

Neden olmadı Sn. erdem?

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

drwaverunner link' Alıntı:
[quote author=erdem link=topic=782.msg13782#msg13782 date=1299702920]

Neden olmadı Sn. erdem?
[/quote]

hatırlarsanız anlatmıştım sipariş verdiğim araç gelmedi. gelseydi cd500+sunroof olcaktı

ozkanc1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

TOGI link' Alıntı:
[quote author=ozkanc link=topic=782.msg13598#msg13598 date=1299674040]
Arkadaslar youtube'a videoyu upload eden ben oldugum icin size kisaca bilgi vereyim.
cihazi dun taktirdim. CD500 ve DVD800 modeli icin uretilmis bir interface.
ilk olarak geri gorus kamerasini taktirdim. fakat cihaz ekstra takilacak olan DVD player ve TV Tuner'a uyumlu. bana maliyeti kamera ve interface olarak 500 EURO+150 TL iscilige tekabul etti. isteyen arkadaslara cihazi tedarik edebilirim. fakat satici olmadigimi belirtmek isterim. cihazi siparis verdikten 1 hafta sonra teslim alabildim.
konuyla ilgili sorusu olan arkadaslara yardimci olmak isterim.

Sn. ozkanc güzel bir paylaşım teşekkürler
Montajı servistemi yaptırdınız yoksa dışarıdamı ?
Garanti bozulması gibi bir durum var mı ?
Birde hangi siteden temin ettiniz linkini verebilirmisiniz ?

[/quote]

Merhaba,

Montaji disairda yaptirdim. garanti bozulmasi bence soz konusu degil. cunku bu cihaz arayuz olarak gorev yapiyor. aracin elektrik aksamina etki etmez. cihazin gorevi sadece video goruntusunu CD500 lerdeki LCD ekrana uyumlu hale getiriyor. eger bu arayuz garantiyi bozar gibi bir durum soz konusu olsa CD400 sahiplerinin taktirmis olduklari butun navi sistemlerinde garantiyi bozmasi soz konusu olacaktir. cihazin aracini montaj yapan usta, hali hazirda opel servislerine navi sistemi takiyor. garantinin bu cihazdan dolayi bozulmayacagini soyluyor.
Cihazi bir siteden temin etmedim. Amerikadaki arkadasim Cinden tedarik edip gonderdi.
bu hafta yapilacak olan bulusmaya gelmeyi planliyorum. elimde 1 tane daha bu cihazdan var, gormek isteyen arkadaslara cihazi gosterebilirim. ayni zamanda aracimda da takili oldugu icin arac uzerinde de gorebilirsiniz. yok ben pazar gununu bekleyemem diyen arkadaslar ofisime gelip hem cayimizi icerler hemde arac ustunde ve montaji yapilmamis olarak cihazi gorebilirler. isyerim Bayrampasada. ilgili arkadaslar mesaj gonderebilirler.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eet cd400 lere navi servisler takıyor ancak yetkili opel servisinde takılmayan navi ler aracı kesinlikle garanti dışı bırakıyor birkaç servise sordum bu olayı

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar,
Çalıştığım şirkette bu işlerden sorumlu olan arkadaşa sordum.
Asıl interface parçası önemli, interface olduktan sonra yüzlerce çeşit ve çok geniş fiyat aralığında işe yarar kamera bulunabilir dedi.

Bu parçayı bulursak sistem çok daha ucuza gelebilir.

TOGI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sn. Ozkanc
Acaba montajın nasıl yapıldığını hatırlıyormusunuz yada resimleri var mı?
Aşağıdaki sitedeki pdf teki gibi ekran sökülüp parça takılarak mı yapıldı ?
Eğer bu şekilde yapıldıysa muhtemelen garanti dışı kalıyordur ama gülü seven dikenine katlanır    ;)

http://www.eglober.com/productshow.asp?id=1966

http://www.eglober.com/UploadFiles/2010318145816886.pdf

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu sistem çok ilgimi çektiği için önce almanya bosch firmasına bir mail attım.Biliyorsunuz Cd500 bosch ürünü.
Bosch diyor ki, bu sistem bize ait fakat sonradan takılan sistemlerin araç için de uyumlu olduğunun tasdiki için direk araç üreticisinden bilgi ve destek almalısınız.

Sonrasında opel türkiye yi aradım.Bizim geri görüş kamerası montajı için verdiğimiz bir destek ya da parça tedariği yok, sonradan takılan parçalar sorun olması halinde aracınızı garanti sürecinden çıkarabilir, dedi.

Yani uzun lafın kısası servislerde bu sistem olmayacak, sanırım.

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

vehicle_dynamics link' Alıntı:
Bu sistem çok ilgimi çektiği için önce almanya bosch firmasına bir mail attım.Biliyorsunuz Cd500 bosch ürünü.
Bosch diyor ki, bu sistem bize ait fakat sonradan takılan sistemlerin araç için de uyumlu olduğunun tasdiki için direk araç üreticisinden bilgi ve destek almalısınız.

Sonrasında opel türkiye yi aradım.Bizim geri görüş kamerası montajı için verdiğimiz bir destek ya da parça tedariği yok, sonradan takılan parçalar sorun olması halinde aracınızı garanti sürecinden çıkarabilir, dedi.

Yani uzun lafın kısası servislerde bu sistem olmayacak, sanırım.

Bilgilendirme için teşekkürler Sn. Vehicle_dynamics.