Çilingirler için oto kapılarını açmak çocuk oyuncağımış...

u.uçar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet Opel severler iyi ki de öyle, :) Hafta sonu test etme imkanı doğdu maalesef. haftalık pazar düzmek için arabayla pazara gittik hanımla ellerimiz dolu ful alışveriş yapmışık. Arabanın yanına geldik uzaktan kumanda ile kapıları açmadan bagajı açtım ve eşyaları koydum. Tabii anahtarda o hengamede bagajın içine bırakmışım. Bagajı kapadım. o_O
Şoför kapısına geldim aracı yokladım açılmıyor tabii, hem kapılar hem de bagaj kilitli, üstelik yedek anahtarda hanımın çantasında çanta da bagajda.:rolleyes: Pazar eşyaları ile kaldık arabanın başında bir süre öyle. Sonra Opel yetkili yol yardım servisini aradım.Şasi vs. bilgiler falan istedi, lafı uzattı, Kapıların olay yerinde açılamayacağını, ücreti mukabilinde çekici ile aracı çektireceklerini yetkili serviste ancak açılabileceğini, fakat günlerden pazar olması nedeni ile bunun olamayacağını pazartesiye (bu gün) kaldığını falan söyledi tepem attı. :mad: O anda hanımın aklına çilingir geldi bir de onu arayalım dedi. Aradık durumu izah ettik yarım saate geldi arabanın yanına., şöyle bir göz gezdirdi ve aynen şunları yaptı. Takım çantasından bir tornavida, pompa şişirmeli lastik balon gibi bir şey ve ucu kıvrık bir tel çıkardı. Tornavida ile sürücü kapısını üstünden 1 cm kadar araladı ve şişirmeli lastik balon gibi bir şeyi arasına soktu biraz şişirdi aralık 3 cm kadar olunca da kıvrık tel ile aracın kapı kolunu kilidini içerden açtı. Tabii sürücü kapısını açında diğer kapıları da açtı ama önemli olan bagajdı. Onu da arka koltukları yatırarak bagaja ulaştı ve aracın anahtarlarını aldı :D Yani bizi dünya masraftan, (çekici parası, yetkili servis kilidi açma ücreti, bizim eve gitmemiz vs.) zaman kaybından, stresten vs. kurtardı hem de 50-60 tl gibi bir şey verdim. Helal olsun.Tabii bunları niye yazdım başkalarının başına da gelirse tecrübe olsun diye...

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Yönteme hayran kaldım :) Bir ara televizyonda haberlerde görmüştüm söylediğiniz yöntem ile kapıyı dışa doğru kanırtarak açıyorlar ve içerden kapı koluyla kapıyı açıyorlardı. Bu yöntemin zahmetsiz şekilde çilingirler tarafından kullanılmasına sevindim. Çilingirin sizi hafta sonu mağdur etmemesine ayrıca sevindim. Opel Türkiye'nin de alacağı olsun sözde 24 saat çekici hizmeti var.

Birde küçük bir dipnot olsun eğer kapıların bu yöntem ile bile açılmasını istemiyorsanız yani 4 kapının birbirinden bağımsız tek olarak açılmasını istemiyorsanız aracınızı kilitlediğinizde 2. defa kilitleme tuşuna basınız. Bu şekilde kelebek camı vb kırılarak aracın kapılarının açılmasının önüne geçmiş olursunuz.

Ergun U.

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
@Hasip kardeşim bunu ilk kez duydum daha önce kelebek cam kırılarak girildi benim arabaya işe yarayıp yaramadığı acı bir görüntüyle olmaz umarım.
Kapıyı kanırtıp açarken benim canım yandı yemin ederim geçmiş olsun @u.uçar

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
@Hasip kardeşim bunu ilk kez duydum daha önce kelebek cam kırılarak girildi benim arabaya işe yarayıp yaramadığı acı bir görüntüyle olmaz umarım.

Opel servisinde çalıştığım (staj yaptığım) yıllardan hatırlıyorum bu özelliği. Eğer video bulursam kısa sürede paylaşacağım. 2. defa kilitlendiğinde kapılar birbirinden bağımsız şekilde açılmıyorlar. Mutlaka ama mutlaka anahtar ile merkezi olarak veya anahtar yuvalarından açılmaları gerekiyor.

• Beğen
Tepkiler: Ergun U.

Ergun U.

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Bir de konuyla alakasız ama araba içerisinde kapıyı kilitleyip bir süre bekledikten sonra kapıyı içten açınca kornayla beraber dörtlüler yanıp sönüyormuş. Bir çok arabada var deniyor ama ben denemiştim olmamıştı. Var mı böyle bir şey ?

u.uçar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sağolun. Çilingir maşallah profesyoneldi giderken bana açamayacağım ev araba vs. kapısı yok dedi, Ayda mutlaka bir kaç tane araba kapısı açarım dedi hatta en son Mercedes kapısı açmış. İşini de 2 dakikada bitirdi. Araca da hiç zarar vermedi.

Bir de konuyla alakasız ama araba içerisinde kapıyı kilitleyip bir süre bekledikten sonra kapıyı içten açınca kornayla beraber dörtlüler yanıp sönüyormuş. Bir çok arabada var deniyor ama ben denemiştim olmamıştı. Var mı böyle bir şey ?

Ben, benim araçta şahit olmadım bu duruma hele kornası hiç ötmüyor.

ilker2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben sabahları arabanın içinde uyuyorum bazen işe erken geldiğimde şahit olmadım böyle birşeye

• Beğen

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
ben sabahları arabanın içinde uyuyorum bazen işe erken geldiğimde şahit olmadım böyle birşeye

Cosmo donanımlarda alarm olduğu için araç içini takip eden sensörler var. Bir keresinde uzun yolda çok uykum geldiğinde aracı dinlenme tesislerine çekip vurup kafayı uyumuştum :) Alarm sesiyle uyandım, panikle kapatana kadar bütün dikkatleri üzerime çekmiştim...

• Beğen

ilker2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracta astra j elite paket şu an en dolu paket diye biliyorum ama başıma gelmedi.ama benim aracta uyuklamam 1 saati bulmaz belkide zamanı doldurmadan iniyorumdur.ama arabada alarm yok diye biliyorum varsada nasıl kapatılır bilmiyorum.valla polis gelene dek bağırtırım olmadık yerde:)

• Beğen