çözülemeyen oksijen sensörü hatası

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 99model opel tigra lpgli
oksijen sensörü değişmesine rağmen benzinlede kullansam bir sure sonra hata veriyor yardım lutfen stop edıp yenıden calıstırınca sonuyor ancak bır sure sonra tekrar aynı hata lamba sonmuyor durup calıstırana dek ustalar cozum bulamadılar???

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Beyin soketlerinde o2 sensör pinleri'ne bakıldı mı ? Ve ilgili kablolar ölçüldü mü ? Sonrasında kalan yazılım ve ecu.(tabiki araçta başka bir sorun olupta anlıkta olsa aşırı zengin ya da fakir çalışmasını sağlayan bir arıza yok ise).
o2 sensör açık devremi diyor?

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet ecu ve baglantıları elektronıkcı tarafından kontrol edıldı beyın saglam baglantılarda oyle ısın ılgınc kısmı aracta tekleme vs sıkıntıda yok ve kontak yenılenınce sonmesı ve bı sure sonra yanması garıp ve durdugu yerde ne kadar sıkıstırırsan sıkıstır hata vermıyor??

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet emre bey oksıjen sondası dıyordu hatada yenı taktık sensoru sureklı benzınle kullandım hanı lpg yı devre dısı bırakayım dıye benzınde de aynı durum bence baska bır sey var ama ne??

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Oksijen sensörünün yeriyle ilgili yada etkileyecek bir değişiklik te yapılmadı ise ayrıca egzost sisteminde , manifolt kısmında vs kaçak sızıntı yok ise durum ilginç.karışımı etkileyecek diğer sensörlerden felan çıkacak anlaşılan ama tech cihazına bağlayıp çalışma değerlerini normaline göre değerlendirmek ve bişeyler yakalamaya çalışmak lazım.eğer onlarda normal ise değiştire değiştire denemek te çok can sıkıcı ve maliyetli olur.

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
???

evet egzos sıstemını kontrol ettırdım kat ıptalı yapılmıs ama egzoscu ustalar bu araclarda bır lamda sensoru oldugu ve bu hatayı egzostan vermedını sorunu baska yerde aramalı dedı
mekanık ustalarıda ''lpd lı araba normal cok kurcalama dıyor '' ancak ben bu aracı 3 ay kullandım lpg yenı takılmadı ya ayrıca arac benzınlede aynı hatayı vermezkı hadı verdı dıyelım kontak acılıp kapanınca sonmeyen arıza lambası 10 sn sonra sonuyor ve tekrar edıyor ama normalde arıza lambası 2 sn de sonmelı gecıkmelı sonuyor?? motor bıraz ısınınca ortalama 15 dk dolasınca yakıyor veya rampa cıkarken ayrıca sehır ıcı durkalk 1-2. vıteslerde hata vermıyor dıkkatımı cekenler sımdılık bunlar
manıfold derken egzos manıfoldu mu emme manıfoldu mu onu anlayamadım egzossa sanmıyorum emmede neden olurmu bılmıyorum acıkcası hıc bır cekıs fılan sıkıntıda vermıyor cok sukur ama uzun yol yapacagım kalır fılan o yuzden...

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok emmeden bahsetmedim zaten.Kısacası egzost sistemi demek istedim manifolttan itibaren.Kat iptalinden olduğunu sanmıyorum açıkçası.Oksijen sensörüde kat. ten önce diye biliyorum zaten?

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar araç hala oksijen sensöründen arıza lambası yakıyor hala çözüm yok ayrıca lpg de bır tıkanma bır kalıbrasyon ayarsızlıgı benzınle mukemmel fıkrı olan varmı??yada istanbul avrupa yakası bu işi çözecek ii bir usta

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu gün oksijen sensörü arızası için faturasıyla bosh servisine gittim aracı cıhaza bagladılar ve oksıjen sensorunun calıstıgını kendımde gordum bır fakır bır zengın uyarısı verıyor halıyle kat ıptalı deyıp cıktılar ısın ıcınden kat ıptalı olmasada lpg var arabanda dıyorlar tıpkı doktorların ısı cozemeyınce psıkolojık demesı gıbı:D rolantıde hata yok gıderken rampada veya yuksek vıteslerde 90km cıvarı arıza verıyor ve aracta 5 aydır aldıgımdan berı bır bogulma bır yılgınlık var sankı 190 km yı gordum ama ıvmelenme kotu acıkcası alt vıteslerde bayılıyor kalkıslarda bakalım gaz kelebeğide temızlenecek rolantı saat gıbı ama ne varsa denıyoz artık:(

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu sorun son günlerde bendede baş gösterdi araba benzindede gazdada rolantide ışık yakıyor yokuş yukarı 1 de giderken de yakıyor tech 2 cihazında bişi voltajı alçakmı ne diye uyarı veriyor oksijen sensörüymüş sensörü söktük zımpara çektik balata spreyi sıktılar yine olmadı ben kattan şüpheleniyorum galiba tıkantı ondan yapıyor gibi