cruze ls plus 125 ps nasıl bir araç

Kemalyanal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.GencMekan.com
2-3 ay önce bir mütahit arkadaşımız aldı , otomatik versiyonunu aldı sordum memnun musun diye , memun değilim değiştirecem dedi , sebep olarak yeterince atik değil dedi, birini sollamaya kalkıyorum rahat geçemiyorum, özgüvenimi kırdı dedi , bilgilerinize.

nightknight

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
Bence cruze için astradan vazgeçmeyin.Kullandınmı diye sorarsan hayır 3 yıldır sadece opel'e biniyorum (5 ayhariç).Elektrik ve motor donanımı opelle aynı olduğuna göre maceraya ne gerek var?işin sonunda keşke almasaydım demekte var.Tabi takdir sizin hayırlısı olsun.

coleman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Genişlik ve malzeme kalitesi olarak bence fiyatını hak ediyo. 1.6 l'yi hiç kullanmadım ama 2.0 cdti 163 hp kullanma fırsatı buldum çok başarılıydı güç olarak.otomatikti ve remen bırakın beni diyen bir gücü vardı.
benim kullandıgım model en dolusu oldugundan necvox mutlimedia ve navigasyon vardı.(600-700 lik bir alet montaj dahil paket 2500 tl gibi bir fazlalık katıyo ordasıda can sıkıcı)
onun dısında konsul dizaynı; 17 jantları ls plus tamponlarıyla baya şık bir araçtı ki ben zaten tasarımını çok beğeniyorum.
Astrada nasıldır bilmem ama o araçtan inince aynı yolu 2012 poloyla gittim. engellerden gecerkenki süspansiyon tepkisi ve o darbe sesi polo kadar tok ve emici değildi. hani belki o konuda biraz eksiği olabilir.
sonuç olarak benzinlisini bilmem ama bence sınıfında güzel ve binmeye değer bir araba.

Ekleme: 1.4 l benzinlisi geliyo sanırım.amerikada yıllardır satılıyodu zaten. ve en büyük isteğim bu aracın SW kasasının cıkarılmasıydı oda bildiğim kadarıyla geliyo sitesinde yayınlanmıştı.

Son düzenleme:

KeCHi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cruze araçtan korkmadan çekinmeden alın ,derim. araç temiz ve hatasız ise hemen alın. banada neler demişlerdi araç hakkında fakat herzamanki gibi kendi tecrübelerime ve zevkime güvenerek aldım. alalı nerdeyse 1 ay oldu. genel kanaatim çok iyi. yakıt konusunda şehir içi km de 280 krş şehir dışıda 230 krş yakıyor lpg de. benzinde denemedim :) ve şunu belirteyim mevcut donanım ve özelliklerde başka marka araçlar en az 55 binden başlıyor. aracın çekişi vs 1.6 motordan ne bekleniyorsa odur . motoru astra h ile aynı zaten. cruze ls plus bulabilirseniz alın. ayrıca şunuda söyleyim cruze aracın hatasız ve donanımlısı piyasada yok satıyor. satılamayanlar genelde renkten ve donanımdan kaybedenlerdir. buna dikkat edin. en önemliside komple elektrik ve motor aksamı opeldir. kasada euroncap testlerinden 5 yıldız almış bir araçtır. yani hem güvenli hemde kaliteli bence. ama herşey kişinin beklentisine ve keyfine göre değişir tabi..... bende alırken çok düşünmüştüm. fakat şimdi iyiki almışım diyorum.....

birde aracı kötüleyen olursa lütfen sorun. alıp kullandınmı diye , ben sorduğumda genelde hep kulaktan duyma :) şeyyy ben değilde bir arkadaşım diye başlıyorlar :) en güzel cevap kullanıcıdan gelir .illaki her araçta olduğu gibi memnun olmayanlarda çıkacaktır :) ben tek kelimeyle memnunum. unutmadan belirteyim araç işi birazda şans diyorum bakımsız ve hor kullanılan araç herzaman kötü yorum getirir. 2 bin fazla ver hatasız ve yorulmamış alın derim.
tamı tamına 57.800 tl ye alınmış LTZ plus navigasyonlu araçla borusana gittim 2011 model hatasız cruze. kendime araç bakarken aklıma geldi arkadaşın aracı gösterip benimmiş gibi bunu ne kadara sayasınız dedim 33000 dedi. ulan dalgamı geçiyosun diyemedim..araç güzel ama sıfır alma kesinlikle. ayrıca ekonomi performans ortalama. ha bide opelle aynı değerde bi araç değil kullanılan parçalar cruzede 2. sınıf aynı parça ama malzeme kalitesi 2. sınıf.
Ayrıca ethem beyde çok çok güzel vectra vardı bi tane. şahane ötesi tertemiz. cruze geçmesine okadar üzüldümki anlatamam..bide kuruzun donanımlısı LTZ: 62500 şuan ki akıllara zarar. sırf ethem beyin vectranın hatırına cruze hakkında konuşmıcam ama 2. el temizini al değerinden al..ayrıca servisleri çok dandik chevrolet in. başımda captiva var bitane her hafta arızadayım :) bide astrayı 1 günde satarsın kuruzu öldücülere 1 haftada anca satarsın

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ben 34 bine aldım ve memnunum :) ha şuda gerçek gidip sıfırına dünya para vermeye kesinlikle gerek yok. benim aldığım rakamlara temiz ve oynanmamış bulunabilir. 45 -50 bin nerdeeeee 30 35 bin nerde :) fiyat farkına değmez. ama 2. kalite malzemeye pek katılmıyorum. ben aracı baya inceledim. dandik bişeye denk gelmedim. hep düşünülerek yapılmış işler :) bu paralara alınabilecek en çok özelliğe sahip araç bence. eğerki beğenmediğim kötü yanları olursa buradan herkesi bilgilendiririm. chevroletin servisleride zaten opel servisleri :)

KeCHi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben 34 bine aldım ve memnunum :) ha şuda gerçek gidip sıfırına dünya para vermeye kesinlikle gerek yok. benim aldığım rakamlara temiz ve oynanmamış bulunabilir. 45 -50 bin nerdeeeee 30 35 bin nerde :) fiyat farkına değmez. ama 2. kalite malzemeye pek katılmıyorum. ben aracı baya inceledim. dandik bişeye denk gelmedim. hep düşünülerek yapılmış işler :) bu paralara alınabilecek en çok özelliğe sahip araç bence. eğerki beğenmediğim kötü yanları olursa buradan herkesi bilgilendiririm. chevroletin servisleride zaten opel servisleri :)

Ethem bey öncelikle servisler aynı servisde chevroletlerle daha az ilgileniyolar gibi benim gördüğüm. ayrıca ben insignia bakarken gözüme cruze çarptı bayide satan arkadaş ya cruze ye aklım gitmesin diye 2. kalite malzeme kullanıyolar dedi yada hakketen öyle? ben satış temsilcisinin yalancısıyım.
sıfır km alınmayacağında hem fikir olduğumuza göre 0 km alıpta 20.000 tl sini çöpe atan adamlara acıdım doğrusu.
bide donanım demişsiniz sizin vectrada donanımlıydı. herşey vardı. bakın ben şimdi BMW aldım hala opelden konuşuyorum (vectra b tabiki) inanın benim eski opelden çok çok fazla bi donanımı yok.cruzedede çok ahım şahım özellik olduğunu sanmıyorum. en fulu var benim karşı masamdaki arkadaşımda.park yağmur far sensörleri,kararan ayna, sunroof navigasyon abs esp falan filan
BMW de de işçilik malzeme farkı var yoksa özellikler aynı. üstelik sizdeki opel çok çok bakımlıydı yaw. opel olmasaydı bende kaçırmazdım ben sizin aracı.

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ethem bey öncelikle servisler aynı servisde chevroletlerle daha az ilgileniyolar gibi benim gördüğüm. ayrıca ben insignia bakarken gözüme cruze çarptı bayide satan arkadaş ya cruze ye aklım gitmesin diye 2. kalite malzeme kullanıyolar dedi yada hakketen öyle? ben satış temsilcisinin yalancısıyım.
sıfır km alınmayacağında hem fikir olduğumuza göre 0 km alıpta 20.000 tl sini çöpe atan adamlara acıdım doğrusu.
bide donanım demişsiniz sizin vectrada donanımlıydı. herşey vardı. bakın ben şimdi BMW aldım hala opelden konuşuyorum (vectra b tabiki) inanın benim eski opelden çok çok fazla bi donanımı yok.cruzedede çok ahım şahım özellik olduğunu sanmıyorum. en fulu var benim karşı masamdaki arkadaşımda.park yağmur far sensörleri,kararan ayna, sunroof navigasyon abs esp falan filan
BMW de de işçilik malzeme farkı var yoksa özellikler aynı. üstelik sizdeki opel çok çok bakımlıydı yaw. opel olmasaydı bende kaçırmazdım ben sizin aracı.

vectramda çok emeğim var tabi :) şu an türkiyede tek o vectra . ben kesinlikle satmazdım fakat ,benim ufaklık okula başlayınca eşiminde aracı kullanması gerekiyordu.malum 2.0 vectraların direksiyonu sert bu yüzden kullanamadı. birde vectra hızlı araç olunca sıkıntı oldu :)

vectralar 10-15 yaşında araç, hala 2012 sıfır araçlarda bile vectranın özellikleri yok, bu ayrı durum. vectra b candır.......

benim söylemek istediğim aslında , 2010 model araçlar içerisinde donanım ve dizayn olarak bu paralara alınabilecek güzel araba cruze ler. tabiki alternatifler vardır. artık burasıda alıcının keyfine kalmış :)

cruze alınca cdx in direksiyonunda kas yaptığımı anladım :) cruze de en çok sevdiğim olay direksiyonun hafifliği ve triptronic vitesin rahatlığı. birde heryerde müthiş ilgi çeken bir araç. kiminle konuşsam. hep almaya niyetlenmiş,kötüleyenler olunca vazgeçmişler. şuda bir gerçek kötüleyenlerin çoğuda kulaktan kulağa misali . yani kullanan ve kötüleyen sayısıda diğer araçlarda olduğu gibi çıkıyor. bu tamamen beklenti meselesi. ben kullanıcı olarak iyiki almışım diyorum... :)

İLHAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cruze ls plus paketli 125 ps olan bir aracı 2 gün boyunca bir galerici arkadaştan ödünç aldım
ve kullandım konfor harika performansı alt devirlerde berbat araç kendini zor toparlıyor devrini aldımıda iyi gidiyor. istanbul trafiğinde bu araç bana göre çekilmez. aracı almakdan vazgeçtim.
aynı galeride SEAT LEON 1,4 TSİ aracı gördüm ve test ettim . inanın daha ilk 500 mt kullandıkdan sonra araca hayran kaldım .
ASTRA mı orada bırakıp LEON ile takasa girdim.

KeCHi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cruze ls plus paketli 125 ps olan bir aracı 2 gün boyunca bir galerici arkadaştan ödünç aldım
ve kullandım konfor harika performansı alt devirlerde berbat araç kendini zor toparlıyor devrini aldımıda iyi gidiyor. istanbul trafiğinde bu araç bana göre çekilmez. aracı almakdan vazgeçtim.
aynı galeride SEAT LEON 1,4 TSİ aracı gördüm ve test ettim . inanın daha ilk 500 mt kullandıkdan sonra araca hayran kaldım .
ASTRA mı orada bırakıp LEON ile takasa girdim.

ozaman benden sana leon tavsiyesi.1.4 TSi çok güzel gidiyor ama elektronik aksamlarına dikkat et çabuk bozuluyor. bide motorunu temiz tut toz toprak çok çabuk etkileniyor. ayrıca sigara içerken camdan içeri giriyor duman dizaynı kötü olmuş ön camların. duruyor kapı önünde. araç araştırırken ya leonla ya cruze ile gidiyordumda ordan biliyorum.

KeCHi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectramda çok emeğim var tabi :) şu an türkiyede tek o vectra . ben kesinlikle satmazdım fakat ,benim ufaklık okula başlayınca eşiminde aracı kullanması gerekiyordu.malum 2.0 vectraların direksiyonu sert bu yüzden kullanamadı. birde vectra hızlı araç olunca sıkıntı oldu :)

vectralar 10-15 yaşında araç, hala 2012 sıfır araçlarda bile vectranın özellikleri yok, bu ayrı durum. vectra b candır.......

benim söylemek istediğim aslında , 2010 model araçlar içerisinde donanım ve dizayn olarak bu paralara alınabilecek güzel araba cruze ler. tabiki alternatifler vardır. artık burasıda alıcının keyfine kalmış :)

cruze alınca cdx in direksiyonunda kas yaptığımı anladım :) cruze de en çok sevdiğim olay direksiyonun hafifliği ve triptronic vitesin rahatlığı. birde heryerde müthiş ilgi çeken bir araç. kiminle konuşsam. hep almaya niyetlenmiş,kötüleyenler olunca vazgeçmişler. şuda bir gerçek kötüleyenlerin çoğuda kulaktan kulağa misali . yani kullanan ve kötüleyen sayısıda diğer araçlarda olduğu gibi çıkıyor. bu tamamen beklenti meselesi. ben kullanıcı olarak iyiki almışım diyorum... :)

ethem bey hani benimki kötülemek değil. dediğiniz gibi o fiyata iyi donanımlara sahip. benim araçta DSMG şansuzmanlı şuan (otomatik araçta büyük kolaylıkmış bu arada) bayanlar için süper bi olay. zaten dikkat ettiyseniz "aracın şurası şöyle burası böyle arızadan kaldıramassınız kafanızı" demedim :) tek kızdığım sıfır alıyosunuz 60 bin 1 ay sora götür sat 35-40 bin üzücü. yoksa tabiki güzel yakışıklı araç. ilgi çekiyo. çünkü krediyle o kadar kolay veriyorlarki. ama sizin opeli alan arkadaşta ne sevinmiştir valla. ön ızgarasından tut içi dışı pırıl pırıldı.