Domuz Gribi Aşısı...

Aşı olalım mı ?

• Kullanılan toplam oy
    89

sarı şeker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben bu haberi atv de izlemiştim.o günde sağlık bakanı "aşıyla ilgili kötüleme yapan hakkında suç duyurusunda bulunucam" demişti..bu haber atvde yayınlandıktan hemen sonra kanal d yi açtım..deniz arman vardı..aynı haberi SÖYLEDİ !!!"görüntüsünü yayınlayamıyoruz" dedi...!!!!!!!SİZ DÜŞÜNÜN ARTIK...

Type-r

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ee Bu aşıyı o zaman sağlık bakanı kendisine yaptırmadı. Göstermelik başka aşı oldu belkide kameralar önünde ?

sarı şeker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:alkis:

e yaaaniii...çok akıllılar ya..millet de aptal sanki ...

Type-r

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ee. Bakalım ne zenginler çıkacak bu kaos'un arkasından kimler zengin olacak biraz daha ? :D

yezocan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün bir doktorla konuştum. kendiside aşı olmayacağını söyledi. içeriğini incelemişler ve içlerine sinmemiş. hastanelere ağır grip ile başvuranlara en başta domuz gribi tahlili yaptırdıklarını artık yapmadıklarını söyledi. Çünkü hemen hemen grip olan herkesin şu anda bu virüsü taşıdığını görmüşler. kronik bir rahatsızlığınız yoksa öldürücü değil bol c vitamini ile korunun dedi. (kartal devlet hastanesi doktoruydu kendisi)

Type-r

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
SAğolsun annem-babam sürekli meyve-Kuşburnu- bilimum vitaminli şeylerle evi doldurdular. Bizi teğet geçicek heralde domuz gribi :D

MerifasT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende olmayı düşünmüyorum! sık sık ellerimi yıkıyorum hasta insanlardan uzak durmaya çalışıyorum

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
BENCE DİKKATE ALIN ARKADAŞLARRR...
valla arkadaşlar,geçen gün haberlerde izledim,Amerikada yaşayan bir bayana yapılmış bu domuz gribi aşısı..aşı yapıldıktan sonra kadın yürümeye kalktığı zaman tüm vücudu kasılıyor ve konuşma güçlüğü çekiyordu.kadın ancak geriye doğru yürüdüğü zaman ve koştuğu zaman normal görünüyor ve geriye doğru yürüyüp ve koştuğu zaman konuşabiliyor.yavaşladığı zaman yine kasılıyor vücudu...ve kadının beynine pil takılacakmış,vücudundaki kasılmaları engellemesi için...
amerikada yapılan aşı ile avrupada yapılan aşıların içerikleri tamamen farklı. amerikada bazı maddelerin ilaç olarak dahi kullanılması yasak yani en güvenli aşı amerikada inanın. bu haberler gerçeği yansıtmıyor ki aşının kısa süreli etkileri ve olumsuzlukları biliniyor yani böyle bir yan etki söz konusu olsa aşı yapılmasına izin verilmez. burdaki tek sorun aşı bir anda ortaya çıktı ve uzun vadede ne getireceği bilinmiyor. bir ilaç piyasaya çıkmadan önce en az 10 yıl üzerinde araştırmlar yapılır. sanıyormusunuz ki aids'in kanserin çaresi yok. aslında var ama canlılar üzerinde tam olarak nasıl bir etki yaptığı yada yapabileceği tam kesitirelemediğinden hala deneme aşamasında...
E peki,devletimiz bunları bildiği hâlde neden hâlâ ısrarla aşıyı getiriyor? :S

Bugün bir doktorla konuştum. kendiside aşı olmayacağını söyledi. içeriğini incelemişler ve içlerine sinmemiş. hastanelere ağır grip ile başvuranlara en başta domuz gribi tahlili yaptırdıklarını artık yapmadıklarını söyledi. Çünkü hemen hemen grip olan herkesin şu anda bu virüsü taşıdığını görmüşler. kronik bir rahatsızlığınız yoksa öldürücü değil bol c vitamini ile korunun dedi. (kartal devlet hastanesi doktoruydu kendisi)
avrupada kullanılan aşının içerisinde alcüvan diye tabir edilen katkı maddeleri mevcut. bunuda şöyle açıklıyorlar. malesef bu maddeler kullanılmadan oluşturulan ilaç atıyorum 1 milyon kişiye yetecek kadar. ancak bu katkı maddeleri ile ilaç 10 kat kadar fazla kişiye uygulanabilir olarak çoğaltılabiliyor. bu katkı maddeleri arasında canlı vucudu için çok zararlı olan ve vucuttan hiç bir yolla atılamayan civa ve buna benzer ağır metallar bulunuyor. mantıklı düüşnürsek sigara kullanan bir insan zaten günde içtiği bir paket sigaradan bu maddelerden fazlasıyla vucuduna sokuyor....
bu domuz gribi olayı da kimi ilaç firmalarının işine geldi zaten...

evet ilaç üreten şirketlerin işine geliyor. neden? aslında ilaç şirketlerinden ziyade devletler diyelim. artık kimse dünyada büyük sıcak savaş beklemiyor. yani savaş yoksa silah ticaretide yok.(küçük ölçekli olan afrikadaki iç savaşları kasdetmiyorum) bugün rusya, amerika gibi süper güç olmaya aday ülkeler bile ellerinde bulunan silah miktarını azalatma ve yeni silah depolamama konusunda antlaşmalar yaparken tabiki bir yerden para akışını sağlaması gerekiyor. evet duyabiliyorum aklınızdan BİYOLAJİK SAVAŞ kavramı geçiyor değil mi?

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
BENCE DİKKATE ALIN ARKADAŞLARRR...
valla arkadaşlar,geçen gün haberlerde izledim,Amerikada yaşayan bir bayana yapılmış bu domuz gribi aşısı..aşı yapıldıktan sonra kadın yürümeye kalktığı zaman tüm vücudu kasılıyor ve konuşma güçlüğü çekiyordu.kadın ancak geriye doğru yürüdüğü zaman ve koştuğu zaman normal görünüyor ve geriye doğru yürüyüp ve koştuğu zaman konuşabiliyor.yavaşladığı zaman yine kasılıyor vücudu...ve kadının beynine pil takılacakmış,vücudundaki kasılmaları engellemesi için...

ülkemizdeki aşı ile amerikadaki aşı tamamen farklıdır.

amerikada canlı virüs burundan basınclı enjekte edilmemktedir.

ayrıca bu tarz yan etkiler kronik rahatsızlıkları olan kişilerde görülme ihtimali yüksektir.

bu aşı motora bor eklemek yada eklememeye benziyor motorun ömürünü uzatmak için bor ekliyoruz motoru kurtarıyoruz. eger sorunu gördükten sonra bor eklersek bi faydası yok aşıda oldugu gibi.

ben olmayı düşünüyorum ama şimdilik sadece düşünmekle kalıyorum