Eğer aracınızı 2. el aldıysanız, bu konuyu dikkatle okuyun.

cutheart

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bilgi gerçekten güzel bu tedbir elbette alınmalı alınmadığı takdirde " Satın aldığınız kişi size kumandali ve yedek anahtarı vermiş bile olsa immobilizer chip'i boş bir chip'e kodlanıp yedek anahtarın birebir aynısı yapılabiliyor." Arabamın yedek anahtarı var diye içiniz rahat etmesin ben en kısa zamanda anahtarın kodlarını değiştirmeyi düşünüyorum. Ferrariye binmiyoruz ama hiç birimiz kolay parayla almadık araçlarımızı. (Yada alternatif ekstra bir kilit çözümü )

arcatoprak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en sağlıklısı... aldığımız ikinci el arabalarda bile bütün anahtarlarını alsak dahi immobilizer kodu değiştirmek gerekli. arabayı aldığımız kişi bize tüm orjinal anahtarlarını werse dahi, kendisinde sonradan kopyalanmış bir anahtar olabilir.

DalyaNTurguT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi öyle bir konuya parmak basmışsınız ki insan ister istemez kıllanıyor. Ben evimi tadilat ettirdim 2 ay kadar kiraya cıktım tabiiki tadilat ettirdiğim evimin anahtarlarını ustalara vermiştim. işlem bitince evime geri taşındım ve ilk işim yeni bir kilit alıp kapıma takmak oldu. oysaki verdiğim anahtarları geri aldım ustalardan ama, ne bileyim içim rahat etmedi...
Bu 2. el alım işide buna benziyor aslında size aracın yedek anahtarını verselerde vermeseler de, nerden bileceksiniz yedek anahtarın bir yedegini daha yaptırmadıklarını...:eek:
Bence her durumda mutlaka bu kod değişimi yapılmalı ne dersiniz?