fren diski

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Benim aklıma da rotlarda veya bağlantılı başka bir yerde sorun olma ihtimali geliyor. Çünkü 3 defa diskin eğilmesi mantıklı değil. Balans ayarını yaptırdım ama rotlara hiç bakılmadı.

Bence rotlara filan da bir baktır... tamam sıcak disklerin birden soğuk ile teması eğilmesine neden olur amenna ama arkadaş bu kağıt değik ki hemen eğilsin bükülsün...

Neticede bu araç suya da girecek çamura da disk eğilecek diye aracı da kunda beleyemezsin ki...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi bir usta 2-3 defa disk eğiliyorsa tornaya verme ile geçiştirmez,sebeplerini araştırır.
belki disk paralel durmuyor,kaliiberde sorun vardır,ne bu tornaya veriyor garantide olan bir işcilik veya malzeme için?

Son düzenleme:

akdag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi bir usta 2-3 defa disk eğiliyorsa tornaya verme ile geçiştirmez,sebeplerini araştırır.
belki disk paralel durmuyor,kaliiberde sorun vardır,ne bu tornaya veriyor garantide olan bir işcilik veya malzeme için?
Bugün gittim servise, iş uzun sürer tekrar dağıtıp kontrol edeceğiz dedi, poryalarda sorun olabilir dedi. Anlamadığım nokta şu, önceki disklerim bitme noktasına gelmişti ama ne titreme ne de ses yoktu, herşey yeni disk ve balataları takınca başladı.
Ne dersiniz poryalar falan değişecek derse ne yapmalıyım?

anjelotkral

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bana gore sahsi fikrimi soyluyorum o ustalar bes para etmez yukarda abime katiliyorum mesainda dedigi gibi sebep arastirmak varken kisa yola gitmis basindan savmis seni kisaca diskleri takarken 2 vida tutuyor zaten sonra jantlar destekliyor ben bosch marka almistim gayet iyi yada trv alabilirsin ama ustanda is yok

anjelotkral

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün gittim servise, iş uzun sürer tekrar dağıtıp kontrol edeceğiz dedi, poryalarda sorun olabilir dedi. Anlamadığım nokta şu, önceki disklerim bitme noktasına gelmişti ama ne titreme ne de ses yoktu, herşey yeni disk ve balataları takınca başladı.

Poryalarda az para degil yani on teker bilyasi ile birlikte bi baktir degistirsinler ama sende kontrol et bozukluk varmi diye

arifpoyraz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
siz fenleriniz için tamirciye mi gittiniz yoksa frenci ye mi?
sadece fren işiyle uğraşan servise gidin bence.

ikinci olarak şeytanın avukatlığını yapmayım ama. hiç alakız noname parçaları marka kutulara koyup müşteriyi aldatma yoluna gidiyor bir çok yer.

disktlerde delphi logosu var mı bir bakın

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sroun ne biliyormusun? proya,iş bilmez ustanın motaj sonucu porya etrafını temizlemedi ve tam paralel oturtmadı (pislik paslı yüzeye diski kondurdu tabiri caiz ise)buda fren baskısı ile zamanla yamuldu.şimdi baktı porya disk yüzeyi zarar gördü şimdi masrafı sana yükleyecek.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Sroun ne biliyormusun? proya,iş bilmez ustanın motaj sonucu porya etrafını temizlemedi ve tam paralel oturtmadı (pislik paslı yüzeye diski kondurdu tabiri caiz ise)buda fren baskısı ile zamanla yamuldu.şimdi baktı porya disk yüzeyi zarar gördü şimdi masrafı sana yükleyecek.

Sanmam abi ya, bence taktıkları disk çakma.

akdag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar perşembe günü gideceğim, bakalım dananın kuyruğu kopacak, büyük ihtimal diskleri tekrar tornaya gönderecek, çünkü titreme gittikçe arttı. Tekrar torna ve işçilik maliyetlerini bana yüklemeye çalışırlarsa tavrım farklı olacak.