Servis - Astra J İstenmeyen Sesler

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç içi sesle alakalı konuları okuduktan sonra aracımı Cuma sabahı servise bırakmaya karar verdim ve servise gittim. Yaklaşık 30 dk test sürüşü ve 0 - 175 km saatler arası hız yapıldı. İkna etmesi çok zorda olsa ikna etmeyi becerip açtırdığım dosyaya şunları yazdırtabildim..

1) Gösterge panelinden gelen zırıltı
2) Frene basınca direksiyonun titremesi
3) Torpido kapağından gelen çıtırtı sesleri
4) Arka kapı fitillerinden içeri giren hava
5) Ön ve arka kapı - cam fitillerinden gelen yol sesi
6) Sürüş esnasında gelen lokurtu sesleri

Yapılacak olanlar 6 hariç hepsi. Ön diskler ve fitiller için genel müdürlüğe değişim yazısı yazıldı. Gösterge paneli sökülerek alt kısmına kauçuk parçacıklar eklendi. Torpido söküldü ve çift taraflı bant ile boşluklar alındı.

Bazı uygulamaları görme şansım olmayacak. Disklerin değişip değişmediğini nereden anlayacağım. Bunun yanında Lokurtu sesi dediğimde bu kronik dediler geçtiler. Ne yapacaz bu sesi.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Servis - Astra J İstenmeyen Sesler

ben de haftaya servisteyim özellikle bu lokurtu sesi için.Deli etti beni bu aralar.Direksiyondaki titremeyi nasıl fark ettin abi?

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Belli bir süratten sonra frene basınca direksiyon hafiften hafife titriyor. Adama ilk dediğimde olur mu öyle şey arka lastiğin balansından yapar dedi. Ben yok dedim o kadar da bilgisiz değilim dedim. Bu ben fren yapınca oluyor deneyin görün dediğimde adam oturdu koltuğa 1 - 2 - 3 - 4 - 5 sonra resmen dip gaz attı 175 km ye kadar çıktı sonra frene asıldı ve gördü.

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yavuzozkan link' Alıntı:
...

Bazı uygulamaları görme şansım olmayacak. Disklerin değişip değişmediğini nereden anlayacağım. ...

Benim disklerim de garantiden değişmişti, ben aracın başındaydım (hatta foto çektim)  ama sen aracın başında olmasan bile değişip değişmediğini sonradan baktığında anlayabilirsin.

Yeni diskler fotoğraftakiler gibi parlak ve pürüzsüz olurlar.

j709.jpg

7vsp.jpg

qlva.jpg

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Teşekkür ederim Recai. Hayırlısıyla yarın göreceğiz belki ellerinde disk yoktur o zaman da bekleyip göreceğiz :)

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yavuzozkan link' Alıntı:
Teşekkür ederim Recai. Hayırlısıyla yarın göreceğiz belki ellerinde disk yoktur o zaman da bekleyip göreceğiz :)

Rica ederim. Hayırlı haberlerini bekliyoruz :)

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Selam Yavuz

Ben de 1. ve 2. Madde de yazdigin sikintilari Odak'ta yaptirdim, sagolsun Tarik bey direksiyon titremesi icin teste bile cikmadan merak etmeyin hallederiz dedi, araci alirken diskleri yenileri ile degistiklerini soyledi. On gogusten gelen ses icin hemen direksiyona oturdu eli ile ses geleblecek yerleri esnetti bakti catir cutur sesler geliyordu sagolsun onuda halletti, simdi de son zamanlarda dikiz aynasindan tikirtilar geliyor, ayrica araci esim kullanirken telefon gorusmesi yaptigimizda mikrofonda dikiz aynasina yakin oldugundan bu ses benim icin daha da cekilmez hale geliyor. Bir ara goturup bu ses isini de halletmem gerekecek.

Umarim tum sorunlarini istedigin gibi haledebilirsin

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Özdemir inşallah bakalım. Daha aramadılar aracı almam için. Birkaç saate neler olacak göreceğiz. Ben de evde tadilat yaptırıyorum. Aklım da arabamda kaldı

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yavuzozkan link' Alıntı:
Özdemir inşallah bakalım. Daha aramadılar aracı almam için. Birkaç saate neler olacak göreceğiz. Ben de evde tadilat yaptırıyorum. Aklım da arabamda kaldı

Araci aldiktan sonra son durumu paylasirsan sevinirim, ev tadilati konusunda da kolay gelsin

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Saat 17:30 da aracımı teslim aldım. Sol ön disk 0.003 sağ ön disk ise 0.004 oranında sıyrılarak onarılmış, değişim için ise red cevabı gelmiştir. Diğer bütün ses izolasyonları için gerekli işlemler yapılmış. Fitiller için değişim talebi red cevabı almış bu yüzden kapılar sadece ayarlanmış. Sadece torpido dan gelen sesle ilgili bir çözüm olmamış nedeni sesin geldiği yer vites altı kırmızı led yanan yerden geliyormuş. Servis dışı uygulamadan ötürü dokunulmamış.

Şuan sadece oradan ses geliyor. Titreme yok direksiyonda. Değişim vermemeleri tuhaf olmuş