Topkapı Odak Servisi'nde bir araba nasıl baştan yaratılır.. (Resimler Eklendi)

eRg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Topkapı Odak Servisi'nde bir araba nasıl baştan yaratılır..

BiG_BOSS ® link' Alıntı:
Sn. eRg  fotoğrafları bu konu başlığındaki ilk mesajınıza da ekleyebilir misiniz?

böylece yapılanların listesi ve fotoğraflar tek bir mesajda bulunabilir. hatta yapılan uygulamaların maliyetlerini de yanlarına bir parantez içerisinde yazarsanız meraklıları için çok çok faydalı bir iş çıkmış olur ortaya bence.

Sn. Big_BOSS öneriniz üzerine resimleri ve fiyatları da ekledim, çok daha başarılı bir çalışma ortaya çıktı.. İlk başta her uygulamayı ilgili konu altına eklemeyi düşündüğümden koymamıştım. Ama böylesi daha iyi oldu..

thnxx

Odak Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.odakopel.com
Ynt: Topkapı Odak Servisi'nde bir araba nasıl baştan yaratılır.. (Resimler Eklendi)

Değerli Arkadaşlar,

Görüşleriniz, iltifatlarınız ve eleştirileriniz için çok teşekkür ederim. Öncelikle övgülerin bizi motive ettiğini, şikayetlerin bizi güçlendirdiğini ve kalitemizi arttırdığını düşünüyorum.
Elimden geldiğince fiyat farklılıkları şikayetinize cevap vermeye çalışayım;

1. Motor çeşitlerine göre egzoz işçiliği ve parça kullanımı farklılık gösterebiliyor.
2. Yaptırdığımız yani kalıpladığımız egzozun maliyeti üretim yaptıkça düşecektir
çünkü en önemli olan ilk kalıp maliyetini çıkarmaktır. Bizde bunu müşterilerimize yansıtmaya çalışıyoruz.
Burada şöyle bir şey söyleyen olabilir '' biz ilk yaptırdık, hatamı yaptık''
Kesinlikle öyle değil siz zamanında, revaçtayken yaptırdınız ve fiyatlarda çok çok fazla düşemeyecektir.
3. Opelsiz asla ve İnsignia Team üyelerine bir günlük üye bile olsa internetten ve diğer herkesten daha farklı indirim yapılıyor Odak'ta..
4. Ledler ithal olduğu için bazen daha uygun fiyatlarla alabiliyoruz ve bunu da sizlere yansıtmaya çalışıyoruz ayrıca bazen gelen arkadaşlar Opelsizasla'dan geldiğini söylemeyi atlıyor, bizde normal fiyattan biraz iskonto yapıp satış gerçekleştiriyoruz.
5. Artık nasip olursa bende iş yoğunluğumdan kurtulduğum zamanlarda sizlere daha çok destek olmaya çalışacağım.
Sorunları daha hızlı halletmeye uğraşacağım.

Sizlerle tek tek tanışmayı ve çay ısmarlamayı çok isterim, geldiğinizde lütfen servis yada satış danışmanınızın bana haber vermesini sağlarsanız, hemen atlar gelirim. Yada yoldan geçerkende uğrayabilirsiniz, resepsiyonda ki arkadaşlar beni ararlar.

Saygılar, selamlar..

eRg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Topkapı Odak Servisi'nde bir araba nasıl baştan yaratılır.. (Resimler Eklendi)

Odak Burak link' Alıntı:
Değerli Arkadaşlar,

Görüşleriniz, iltifatlarınız ve eleştirileriniz için çok teşekkür ederim. Öncelikle övgülerin bizi motive ettiğini, şikayetlerin bizi güçlendirdiğini ve kalitemizi arttırdığını düşünüyorum.
Elimden geldiğince fiyat farklılıkları şikayetinize cevap vermeye çalışayım;

1. Motor çeşitlerine göre egzoz işçiliği ve parça kullanımı farklılık gösterebiliyor.
2. Yaptırdığımız yani kalıpladığımız egzozun maliyeti üretim yaptıkça düşecektir
çünkü en önemli olan ilk kalıp maliyetini çıkarmaktır. Bizde bunu müşterilerimize yansıtmaya çalışıyoruz.
Burada şöyle bir şey söyleyen olabilir '' biz ilk yaptırdık, hatamı yaptık''
Kesinlikle öyle değil siz zamanında, revaçtayken yaptırdınız ve fiyatlarda çok çok fazla düşemeyecektir.
3. Opelsiz asla ve İnsignia Team üyelerine bir günlük üye bile olsa internetten ve diğer herkesten daha farklı indirim yapılıyor Odak'ta..
4. Ledler ithal olduğu için bazen daha uygun fiyatlarla alabiliyoruz ve bunu da sizlere yansıtmaya çalışıyoruz ayrıca bazen gelen arkadaşlar Opelsizasla'dan geldiğini söylemeyi atlıyor, bizde normal fiyattan biraz iskonto yapıp satış gerçekleştiriyoruz.
5. Artık nasip olursa bende iş yoğunluğumdan kurtulduğum zamanlarda sizlere daha çok destek olmaya çalışacağım.
Sorunları daha hızlı halletmeye uğraşacağım.

Sizlerle tek tek tanışmayı ve çay ısmarlamayı çok isterim, geldiğinizde lütfen servis yada satış danışmanınızın bana haber vermesini sağlarsanız, hemen atlar gelirim. Yada yoldan geçerkende uğrayabilirsiniz, resepsiyonda ki arkadaşlar beni ararlar.

Saygılar, selamlar..

İlginiz için çok teşekkür ederim Burak Bey. En kısa zamanda görüşmek üzere..

Odak Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.odakopel.com

Rica ederim, sizlerde sağolun. Her zaman beklerim.

TOGI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cem kaliper kapakları ne oldu ?

cihan3

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Burak bey, yapmış olduğunuz çalışmaları tebrik ediyorum tekrar.

Bodykit yaptırmayı düşünüyorum bende, Tarık beyle konuştum İrmscher in arka difüzörünün kalıbı çıkıcakmış onu bekliyorum ne zamana hallolur acaba?

Odak Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.odakopel.com

Cihan Bey,
Çok teşekkür ederim.

Arka difüzör üzerinde duruyoruz fakat çok daha güzelini yapacağız. İrmscher zaten kalıplanmış sanırım.
Biz biraz daha agrasif ve portatif bir şey çıkarmaya çalışıyoruz. Süre hakkında tam bilgi veremiyorum maalesef.

Saygılar,

srd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eRg link' Alıntı:
Selamlar herkese

Geçtiğimiz günlerde aracımla ilgili uzunca sıraladığım sorunlar listesi vardı. Ben de 15000 bakımı da bekleyip, arabayı toptan bir servise vereyim diyordum. Gün geldi çattı, daha önceden de yazdığım ama konu bütünlüğü açısından aşağıda yeniden belirteceğim sorunlar, 15000 bakımı ve birkaç ufak değişiklik isteğiyle aracı Topkapı Odak'a götürmeye karar verdim.

Sorunlarım:

1- Arka taraftan gelen kaliper sesi
2- Sağ ve sol emniyet kemeri gıcırtısı, ses kemerin çıktığı yerden geliyor
3- Sürücü koltuğu ve  ön yolcu koltuğu gıcırtısı (Cosmo modellerde, koltuk kenarındaki plastik ile derinin sürtünmesinden kaynaklı gıcırtı)
4- Göstergenin üzerinde bulunan siperden gelen gıcırtı ve zırıltı
5- Tavanda ön aydınlatmanın olduğu yerdeki plastikten gelen zırıltı
6- Sağ ön kapı dış krom çıtasının ayrılması
7- Sağ arka kapı contası çıkması
8- Debriyaj pedalı gıcırtısı (Bir ara vardı ama sonradan kesildi kendiliğinden, yine de kontrol edilmesini istedim)
9- ֖n takımlardan gelen lokurtu
10- ֖n sağ silecekte ayarsızlık

Forumdan da daha önce arkadaşların tavsiyesi üzerine servis danışmanı Tarık Bey ile önce telefonda görüştüm. Sorunlardan kendisine bahsettiğimde sorunları bildiklerini, bu sorunların halledilebileceğini söyledi. Gittiğimde beraber aracı inceledik, ilk yorumu "bu arabanın işi 3 günde bitmez" oldu  :D

Gelelim yaptırmak istediklerime..
1- Yan ayna altı led uygulaması yaptırmayı düşünüyordum, sağolsun fiyatta bir miktar yardımcı da oldu, bu sayede siparişini vermiş olduk
2- Arka plakada aydınlatmasının beyaz ampülle değiştirilmesini istedim
3- Dönüş esnasında yanan farlar sarı renkteydi, araçta AFL olduğu için normal farların beyaz, dönüş farlarının sarı oluşu pek hoşuma gitmiyordu, değiştirilmesini istedim
4- Plaka çerçevesinin çıkartılmasını ve plakanın silikonla yapıştırılmasını istedim
5- Arabana boya koruma yapalım teklifi geldi, ben de aslında arabayı satın alırken boya koruma hediye edildiğini ama sanki yapılmamış gibi olduğunu söyledim,  ben ve benim arabayı gören herkesin yaptığı yorumun aynısını o da yaptı, "bu arabada boya koruma yok". Kötülemek istemiyorum ama Erdemir bu anlayışla nasıl para kazanabiliyor hayret ediyorum doğrusu.. Neyse.. Boya koruma, motor koruma su iticili cam uygulamasını baya uygun bir fiyattan yapabileceğini söyledi, hatta aslında pakette motor koruma yoktu ama onu da ekledi.

ևarşamba günü saat 11de teslim ettiğim aracımı Cuma günü öğlen teslim aldım. Arabayı ilk gördüğümde ilk gözüme çarpan şey renginin parlaklığı ve boya üzerindeki kılcal çiziklerin giderilmiş olması oldu.
֖ncelikle sorunların nasıl çözüldüğünden bahsetmek isterim. Mümkün olduğunca nasıl çözüldüğünü sormaya çalıştım.

1- Arka taraftan gelen kaliper sesi -Giderildi: Dikkate değer bir ses olmadığını ama yine de izolasyon yapıldığını söyledi.
2- Sağ ve sol emniyet kemeri gıcırtısı, ses kemerin çıktığı yerden geliyor -Giderildi
3- Sürücü koltuğu ve ön yolcu koltuğu gıcırtısı (Cosmo modellerde, koltuk kenarındaki plastik ile derinin sürtünmesinden kaynaklı gıcırtı) -Giderildi: Bu sorunun kalıcı olarak giderilmesinin pek mümkün olmadığını, deri bakımı için kullanılan sütle ara sıra bölgeye bakım uygulayarak sesin giderilebileceğini söyledi.
4- Göstergenin üzerinde bulunan siperden gelen gıcırtı ve zırıltı -Giderildi: İzolasyon yapılmış
5- Tavanda ön aydınlatmanın olduğu yerdeki plastikten gelen zırıltı -Giderildi: İzolasyon yapılmış, sanırım altına süngerimsi bir eklenti konulmuş çünkü plastik parça boşta sallanmıyor.
6- Sağ ön kapı dış krom çıtasının ayrılması -Giderildi: Düzgün şekilde yapıştırılmış
7- Sağ arka kapı contası çıkması -Giderildi: Düzgün şekilde yapıştırılmış
8- Debriyaj pedalı gıcırtısı (Bir ara vardı ama sonradan kesildi kendiliğinden, yine de kontrol edilmesini istedim): Bu sorun zaten sonradan kesildiği için herhangi bir işlem yapılmadı
9- ֖n takımlardan gelen lokurtu: Bu sesin tümr Astra'larda olduğunu ve amortisörün yapısından kaynaklandığını söyledi. Bu ses ilk başlarda yoktu, sonradan çıktı dediğimde ise, ben araca yeni amortisör bile taksam, 3-4 ay sonra yine hafif ses yapar dedi.
10- ֖n sağ silecekte ayarsızlık -Giderildi

Ek olarak, kendisinin çıktığı test sürüşlerinde tespit ettiği ama benim farkedemediğim sesler de olmuş. Kapı fitillerinden gıcırtı geldiğini söyledi, fitillerin iç kısımlarını temizlediğini ve izolasyon yaptığını söyledi.

15000 bakım kapsamında,
1- Yağ değişimi yapıldı. GM'nin gönderdiği yağ kullanılmış.
2- Hava filtresi, polen filtresi, yağ filtresi değiştirildi. Yakıt filtresinin de değiştirildiği söylendi ama şimdi faturada göremedim.
3- Cam suyudur, antifirizdir, lastik basıncıdır, bu gibi rutin şeyler kontrol edildi. Bu arada Kitapçıkta 32(Konfor)-39(Ekonomi) PSI arası lastik basıncı tercihe göre ayarlanabilir diye okumuştum. Ben hep 38 basardım, 32'nin ideal olduğu bilgisini aldım.

Gelelim yaptırmak istediklerime:
1- Yan ayna altı led uygulaması: O kadar güzel olmuş ki, bu kadarını beklemiyordum açıkçası. Geceleyin o kadar büyük keyif veriyor ki anlatamam. Aydınlatma açısı gerçekten iyi ayarlanmış. Kapı altı aydınlatmasının sağladığı yararı da sağlıyor aslında, gece vakti arabadan inerken bastığınız yeri görebiliyorsunuz.
2- Arka plaka aydınlatmasının beyaz ampülle değiştirilmesini istedim (20 TL): Bu da gayet güzel olmuş
3- Dönüş farlarının beyaza çevrilmesi: Dönüş esnasında yanan farlar sarı renkteydi, araçta AFL olduğu için normal farların beyaz, dönüş farlarının sarı oluşu pek hoşuma gitmiyordu, değiştirilmesini istedim: Beyaz renk far kullanan arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim, gayet güzel duruyor.
4- Plaka çerçevesinin çıkartılmasını ve plakanın silikonla yapıştırılmasını istedim (֜cret alınmadı): Bunu da tavsiye ederim, eğimli gelen tamponda plakanın eğreti duruşu ortadan kalkıyor, gayet şık duruyor.
5- Boya koruma, motor koruma, su iticili cam uygulaması : Boya korumayı gerçekten çok güzel yapmışlar, çok beğendim. Birkaç sürtmeden kaynaklı çizik ve rötuş isteyen yer vardı, oralara lokal boya ve rötüş yapılmış. Ve arabanın üzerindeki kılcal çiziklerin %90ı gitmiş. Motor koruma da gayet güzel yapılmış, pırıl pırıl olmuş motor. Su iticili cam uygulaması için de yağmuru bekleyeceğiz artık  :)  Ama ben daha önceden ön cama sonaxın su itici spreyini sıkmıştım, gayet memnun kalmıştım, eminim bu daha da güzel olmuştur.

Fiyatlar:

15000 Bakım ----------------------------------------------- 390 TL
Yan Ayna Altı Led Uygulaması ------------------------------- 250 TL (pazarlıkla daha da indirilir)
Dönüş Farlarının Beyaza ևevrilmesi --------------------------- 90 TL
Boya Koruma, Motor Koruma, 6 cam su iticili cam uygulaması -- 200 TL
Arka Plaka Aydınlatmasının Beyaza ևevrilmesi ----------------- 20TL
Plakaların Yapıştırılması -------------------------------------- ֜cret Alınmadı

Ve Sonuç..
O kadar memnun kaldım ki, kapıdan girişten itibaren herşey gayet organize. Servis danışmanı işin bilincinde, sorunları biliyor. Ve benim en çok memnun olmama sebep olan şey, yapmış olmak için iş yapılmıyor, gerçekten oraya gelen müşterinin sorunları çözülmeye uğraşılıyor. Servisten çıkarken arabaya bindiğimde arabayı ilk aldığım günkü gibi hissediyordum kendimi. ևünkü aracım, ilk günkünden çok daha iyi durumdaydı. Tek bir ses bile gelmiyor, arabanın eski yorgun halinden eser kalmamış. Lastik basıncının da azalmasıyla içerideki konfor hissiyatı ciddi anlamda arttı.

ևok uzun yazdım farkındayım, ama aslında buradaki esas düşüncem şu: Bu sorunlar neredeyse tüm Astra sahiplerinin, bir ya da birden fazlasına sahip olduğu sorunlar. Ve bu yazı da sorunların çözümünün bir özeti gibi olsun istedim.

İlgilerinden ötürü başta servis danışmanı Tarık Bey olmak üzere tüm çalışanlara çok teşekkür ederim.    thnxx

Yan ayna altı led uygulaması..

img1352nk.jpg

img1353s.jpg

img1356cp.jpg

img1358n.jpg

img1363c.jpg

img1364ez.jpg

img1336gj.jpg

img1337p.jpg

Dönüş farları beyaza çevrildikten sonra..

[img=450x600]http://img52.imageshack.us/img52/9024/img1325vy.jpg[/img]

img1326s.jpg

img1327s.jpg

img1329d.jpg

[img=450x600]http://img703.imageshack.us/img703/3113/img1330w.jpg[/img]

[img=450x600]http://img707.imageshack.us/img707/9213/img1331nd.jpg[/img]

[img=800x600]http://img248.imageshack.us/img248/571/img1358hd.jpg[/img]

Gece aydınlatmasında sıkıntı olur diye düşünebilecek arkadaşlar için fikir vermesi açısından aşağıdaki resimler faydalı olacaktır.. ilk resim direksiyonu sola, ikincisi sağa çevirdiğimde görülebilecek aydınlatmadır..

img1344i.jpg

img1345c.jpg

Plaka aydınlatması beyaza çevrildikten ve çerçevesi çıkartılıp yapıştırıldıktan sonra..

img1332az.jpg

[img=450x600]http://img26.imageshack.us/img26/2993/img1334ue.jpg[/img]

[img=450x600]http://img140.imageshack.us/img140/8597/img1333e.jpg[/img]

img1351w.jpg

ayna altı uygulamasını cok begeniyorum. gercekten aksamları kullanıslı olabilecek bir uygulama. özellikle inerken birseyini kazara düsürdügünde oldukca yararlı olabilir. görsellik olarak da gercekten sahane duruyor. bi sorum olacak uygulama ne kadar sürüyor tahminen?

eRg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ayna altı led uygulamasını yarım günde yapıyorlar diye biliyorum

xx33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aracımı odak'tan aldım,servise de odak'a gidiyorum,oldukça organizeler.