Fren Kaliperleri Ses ve Çözümleri (Video&Fotoğraf)

• Konuyu başlatan drwaverunner
  • Başlangıç tarihi

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sanalbiri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Fren Kaliperleri Ses ve Çözümleri (Video&Fotoğraf)

HaKaN link' Alıntı:
[quote author=sanalbiri link=topic=717.msg68698#msg68698 date=1323561283]
Benim araçtaki sesler kaliper  sesi midir bilemiyorum.Aracında kaliper sesi olan birinin seyir halindeki aracının videosunu çekip burada paylaşırsa pek memnun olurum.
burada video mevcut ama araç giderken değil tabi
http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=2507.30
[/quote]
Sağolun az önce inceledim videoyu.Araç içinden farklı duyulur mu bilemiyorum.Dün Aydın Surtaş Opel Servisi'ne gittim.Usb arızalıydı.Bunun için usb modülünü değiştirmişler ve şimdi çalışıyor.Bu usb için işlem uzun süreceğinden ben bekleyemedim.Nöbetten de çıktığımdan Söke'ye geri döndüm.Kapılar otomatik kilitlenmiyordu.Güncelleme yapmışlar ve şimdi otomatik kilitleniyor.Seslerle ilgili kaliperleri burçlu pimlerle değiştireceğiz dediler.Dün akşam kısa bir deneme yaptım.Değişen birşey yok gibiydi.Araç içindeki seslere sabır gösteremiyorum.Bu sesler kaliper midir,başka bir şey midir,anlayamadım.Olmazsa kendim video çekip burada paylaşacağım.Anlaşılan servise sadece bu tıkırtı sesleriyle iligili olarak gitmek lazım.Aynı anda 3-5 işi birden halletiremiyorsun.Servis aşırı kalabalık.Gelen giden çok fazla.Bir de tıkırtının ne olduğunu yada neler olduğunu önceden tespit edebilirsem işim kolaylaşacak.Hadi hayırlısı...

sanalbiri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Araç içindeki ses;sanki arka kapı tam kapanmamış da çarpıyor gibi bir ses.Ne bu?Kaliper sesi mi?Ben videosunu çekeceğim.Araç kullanırken tıkırtı videosu yok zaten forumda.Bu da benden olsun.İşe bakar mısınız;tıkırtıyı avantajlı işe yarar hale geitrdim :)

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sanalbiri link' Alıntı:
Araç içindeki ses;sanki arka kapı tam kapanmamış da çarpıyor gibi bir ses.Ne bu?Kaliper sesi mi?Ben videosunu çekeceğim.Araç kullanırken tıkırtı videosu yok zaten forumda.Bu da benden olsun.İşe bakar mısınız;tıkırtıyı avantajlı işe yarar hale geitrdim :)
Stepneyi kontrol edin, belki lastiği tutan vida gevşemiştir yahut kriko ses yapıyor olabilir. Ayrıca bagaj fitilleri temiz değilse ses yapabilir.

sanalbiri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

thejazz link' Alıntı:
[quote author=sanalbiri link=topic=717.msg68788#msg68788 date=1323600707]
Stepneyi kontrol edin, belki lastiği tutan vida gevşemiştir yahut kriko ses yapıyor olabilir. Ayrıca bagaj fitilleri temiz değilse ses yapabilir.
[/quote]
Evet önce stepneyi kontrol edeyim.Hatta onun da videosunu çekeyim. :)

esad J

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Dik rampada fren yapmis haldeiken ayagnizi frenden cektiginzde gelen disk kaymasi sesi engellenebiliyormu?

sanalbiri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

esad J link' Alıntı:
Dik rampada fren yapmis haldeiken ayagnizi frenden cektiginzde gelen disk kaymasi sesi engellenebiliyormu?
Yolun bozuk olması lazım deneyebilmek için.Forumda okuyabildiğim kadarıyla;fren yaparken kaliper sesi kayboluyormuş.

sanalbiri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

thejazz link' Alıntı:
[quote author=sanalbiri link=topic=717.msg68788#msg68788 date=1323600707]
[/quote]
Thejazz sana teşekkür ederim.Tıkırtıyla ilgili sorun diye başladık ama bambaşka birşey oldu bugün.Sen stepneyi kontrol et dedikten sonra ben de indim baktım.Stepneyi söküp bakayım dedim.O en alttaki paspas sırılsıklam çıktı iyi mi!Dün serviste arabayı yıkamışlardı.Tazyikli su tutunca forumdan öğrendiğim kadarıyla 3.stop lambasının fitilinin oradan su sızıyormuş.O su en alttaki stepnenin altındaki paspası ıslatıyormuş.Servise gidip hallettireceğim.Çok sağol.

yildirim451

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Teşekkürler bugün servise kaliper sesi için gittiğimde sordum . derin sudan geçmiştim o yüzden yaptığını söyledi ve biraz çalıştıktan sonra kesildi . Ayrıca kaliper  burçları gm nin geliştirdiği yeni parçayla değişti .

bugrakorkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
gmail.com

yildirim451 link' Alıntı:
Teşekkürler bugün servise kaliper sesi için gittiğimde sordum . derin sudan geçmiştim o yüzden yaptığını söyledi ve biraz çalıştıktan sonra kesildi . Ayrıca kaliper  burçları gm nin geliştirdiği yeni parçayla değişti .
GM in yeni kalper burçları tam nasıl?Yeni bir parçamı bu?Bende yakında servise gideceğim.Bilgi verirmisiniz?