Fren Kaliperleri Ses ve Çözümleri (Video&Fotoğraf)

• Konuyu başlatan drwaverunner
  • Başlangıç tarihi
B

bahadircakir

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Fren Kaliperleri Ses ve Çözümleri (Video&Fotoğraf)

bu kaliperlere parça taktırmıştık biz bir kaç kişi. yeni parça geldiyse değiştirmek gerekir mi ki?

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bugrakorkmaz link' Alıntı:
GM in yeni kalper burçları tam nasıl?Yeni bir parçamı bu?Bende yakında servise gideceğim.Bilgi verirmisiniz?
yeni kalıper burclarını takınca belli bir sure sonra oda ses yapıyor dedı bana servis .eskı burcların yanına yenısınıde takıyorlarmış yanı cıf burc yapıyorlarmış cozum icin..opel gercek servıs oyle dedı bana..

bugrakorkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
gmail.com

Evet bende kaliper iyileştirmesi yapan dostlar arasına girdim.Geçtiğimiz haftasonu 2.kez kaliperlerim için servise gittim.İlkinde GM'in özel yağı uygulandı ama ses kesilmemişti.Şimdi ise pimlere tornada yüzük diye tabir edilen alanlar açılıp üzerine O-Ring geçirildi.Ses baya kesildi..

sanalbiri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bugün Aydın'da servisteydim.Benim arabamda da ses vardı.Kaliper falan sanmıştım.Belki o kaliper sesleri de benim asıl sorunuma dahildi.Ben daha önce de servise gittiğimi ve Aydın'daki serviste kaliperlerimin burçlandığını söylemiştim.Kaliperler burçlanmamış arkadaşlar.Onun yerine yağ sürmüşler.Bu yağ yeni bir çareymiş.Öyle söylediler bana.Kaliperleri burçlatmak dahi kesin yada kalıcı bir çözüm olmadığını söylediler.Tamam diyelim ama bana burçlandı demek neydi ki öyle.Kızdım,söylendim.Zaten serviste yapılanların,garantiyle ilgili olan işlerinde yapılan işle ilgili faturalarda birşey yazmıyor.Anca imza attırıyorlar.Hepsi bu.Rezillik ya.Başka birşey değil! O ses kaliperlerden gelmiyormuş.Onda bir sıkıntı yok dediler.Meğer benim hem ön,hem arka amorsitörler patlakmış.Arabayı alalı 3 ay oldu.Arabam 2010 Mart çıkışlı.Ben öyle amorsitör patlatacak şekilde araba kullanmadım.Satın aldığım ailenin de tanıdığım,bilebildiğim kadarıyla hoyrat araba kullanacak insanlar olmadığını düşünüyorum.Sonuç haftaya belli olacak.İnşallah garanti dahilinde amorsitörlerim değişir.

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sanalbiri link' Alıntı:
Bugün Aydın'da servisteydim.Benim arabamda da ses vardı.Kaliper falan sanmıştım.Belki o kaliper sesleri de benim asıl sorunuma dahildi.Ben daha önce de servise gittiğimi ve Aydın'daki serviste kaliperlerimin burçlandığını söylemiştim.Kaliperler burçlanmamış arkadaşlar.Onun yerine yağ sürmüşler.Bu yağ yeni bir çareymiş.Öyle söylediler bana.Kaliperleri burçlatmak dahi kesin yada kalıcı bir çözüm olmadığını söylediler.Tamam diyelim ama bana burçlandı demek neydi ki öyle.Kızdım,söylendim.Zaten serviste yapılanların,garantiyle ilgili olan işlerinde yapılan işle ilgili faturalarda birşey yazmıyor.Anca imza attırıyorlar.Hepsi bu.Rezillik ya.Başka birşey değil! O ses kaliperlerden gelmiyormuş.Onda bir sıkıntı yok dediler.Meğer benim hem ön,hem arka amorsitörler patlakmış.Arabayı alalı 3 ay oldu.Arabam 2010 Mart çıkışlı.Ben öyle amorsitör patlatacak şekilde araba kullanmadım.Satın aldığım ailenin de tanıdığım,bilebildiğim kadarıyla hoyrat araba kullanacak insanlar olmadığını düşünüyorum.Sonuç haftaya belli olacak.İnşallah garanti dahilinde amorsitörlerim değişir.
Amortisörler garanti kapsamına girmiyor diye biliyorum ama yanlış olabilir... 023hm

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gradient link' Alıntı:
Amortisörler garanti kapsamına girmiyor diye biliyorum ama yanlış olabilir... 023hm
evet garanti dışı, ama yanlış hatırlamıyorsam
kaliper için bir üyemizin amortisörleri garanti kapsamında değişmişti

C

cozgul

Bilgi Girilmemiş

gradient link' Alıntı:
Kesinlikle vazgeçmeyin.. Herşeyin bir yöntemi var benim aracımın amortisörleri daha yeni değişti garantiden... düzenli bakımları yapılmışsa ve aynı servisi kullanıyorsanız oradakiler size yardımcı olacaklardır...

sanalbiri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sanalbiri link' Alıntı:
Arkadaşlar bugün tekrar Aydın'a Surtaş Opel Servisi'ne gittim.Ön ve arka amoritörlerim garanti kapsamında değişti.Arka amorsitörler Almanya'dan geldi.O yüzden bu kadar bekledim.Sonrasında deneme sürüşüne çıktık.Arabada hiç tıkırtı yoktu.Benim kaliperlerde hiç sorun yok.Gerçi daha önce yağlamışlardı.Ama yine de tıkırtı vardı.Meğer amorsitörler patlakmış.Tabi kaliperlerde sıkıntı var mıydı,yok muydu,orası bilnmeyen bir durum oldu artık. :)

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sanalbiri link' Alıntı:
Arkadaşlar bugün tekrar Aydın'a Surtaş Opel Servisi'ne gittim.Ön ve arka amoritörlerim garanti kapsamında değişti.Arka amorsitörler Almanya'dan geldi.O yüzden bu kadar bekledim.Sonrasında deneme sürüşüne çıktık.Arabada hiç tıkırtı yoktu.Benim kaliperlerde hiç sorun yok.Gerçi daha önce yağlamışlardı.Ama yine de tıkırtı vardı.Meğer amorsitörler patlakmış.Tabi kaliperlerde sıkıntı var mıydı,yok muydu,orası bilnmeyen bir durum oldu artık. :)
teşekkürler bilgilendirme için
amortisörler normalde garanti kapsamına girmiyor birkaç kez daha geçmişti forumda sanırım
garanti kapsamından değiştirilip sorunun çözülmesi güzel, kaliperlere de mutlaka uygulama yapılmıştır