hangi markanın kapısından dönüp Astra j yi aldınız :)

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş
Ynt: hangi markanın kapısından dönüp Astra j yi aldınız :)

Hanıma Corsa almaya gittim 38500 fiyatta anlaştık. Kaporamı verdim kırmızı renk için tarih aldım. ևıkarken detaylı incelemediğim astranın içi nasılmış diyerek biraz takıldım aracın önündeki 40.500 yazısını görünce çok şaşırdım. Ben astrayı 45-46'dan başlıyor sanıyordum. Edition donanıma baktım güvenlik tam, CC'de var, ulen corsaya 38500 vereceğime 40.500'e astra alırım diyerek temsilci arkadaşla görüştüm. Ben 40'a razıyken 39500 fiyat verdi, corsa için 3 hafta bekleyecektim, astraya binip Ankraya geldim. Eve ulaşınca eşime durumu anlattım ve beklenmedik tepkiyle karşılaştım." Ben bu arabayı kullanamam çok büyük " special_prayer aman yapma etme dedimse de ikna edemedim. Astra j başıma bela oldu, patrondan habersiz kafana göre iş yaparsan böyle olur Mustafa diyerek son kozumu akşam kullandım. Benim golfü istemeyerek sen kullan dedim, teklif kabul gördü ve astra elimde kaldı  :D

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

madmax50 link' Alıntı:
Hanıma Corsa almaya gittim 38500 fiyatta anlaştık. Kaporamı verdim kırmızı renk için tarih aldım. ևıkarken detaylı incelemediğim astranın içi nasılmış diyerek biraz takıldım aracın önündeki 40.500 yazısını görünce çok şaşırdım. Ben astrayı 45-46'dan başlıyor sanıyordum. Edition donanıma baktım güvenlik tam, CC'de var, ulen corsaya 38500 vereceğime 40.500'e astra alırım diyerek temsilci arkadaşla görüştüm. Ben 40'a razıyken 39500 fiyat verdi, corsa için 3 hafta bekleyecektim, astraya binip Ankraya geldim. Eve ulaşınca eşime durumu anlattım ve beklenmedik tepkiyle karşılaştım." Ben bu arabayı kullanamam çok büyük " special_prayer aman yapma etme dedimse de ikna edemedim. Astra j başıma bela oldu, patrondan habersiz kafana göre iş yaparsan böyle olur Mustafa diyerek son kozumu akşam kullandım. Benim golfü istemeyerek sen kullan dedim, teklif kabul gördü ve astra elimde kaldı  :D

Astra mı Golf mü sence Mustafa?

şahsen kağıt üzerinde Golf daha iyi bir otomobil ama Astra ya çok derin bir aşk ilen  8) bağlıyım ve onu kullanmaktan daha fazla zevk alıyorum, aynını kardeşim de düşünüyor.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Astra aldığıma çok mutluyum ancak toyota aurisdeki toyota touch çok tatlıydı :)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

albertxx link' Alıntı:
Astra aldığıma çok mutluyum ancak toyota aurisdeki toyota touch çok tatlıydı :)

2007 Toyota Corolla m vardı, ne bileyim klima ve servis kalitesi dışında hatırladığım bir yanı bile yok aracın..

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

Tolga KARACA link' Alıntı:
Astra mı Golf mü sence Mustafa?

şahsen kağıt üzerinde Golf daha iyi bir otomobil ama Astra ya çok derin bir aşk ilen  8) bağlıyım ve onu kullanmaktan daha fazla zevk alıyorum, aynını kardeşim de düşünüyor.
Ben hesabıma bakarım o zaman astra uygun fiyatliydi aldım
Golf 1.2 tsi aldim dizel gibi gidiyor, dizelden cok farkli yakmiyor ve 10.000 daha düşük fiyatliydi. Her iki aracın kendine göre üstünlükleri var ama totalde golf üstün. İşin içine fiyat girince durum değişiyor tabiki. Viraj hakimiyeti ve sürüş zevkinde astra açık ara daha iyi. Konforda golf açık ara önde, astra gibi sert değil ,süspansiyon bozuk yolda lokurdamiyor, direksiyon daha hafif vs. Tasarım olarak çevremdeki gençler astra diyor babam ve orta yaş üstü golf diyor. Ben 1.2 tsi motora hayranım , tam sehir içi motoru . Surekli kisa mesafe 3km git gel ortlama hiz 30km tüketim 7litre. 120 km sabit hiz tüketim 5.5 110 ile 5 litre.

Astranin en zayıf olduğu kriter 1.3 dizel. Bu araçta 115 hp ve üzeri dizel motor olsun satış rakamları çok değişir.

furkansayan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bayrak link' Alıntı:
Golf 1.4    baktım  i 30 görünce golf den vaz geçtim.  Astrayı görünmeden  i 30 dan vaz geçtim   :)

Astra ile iyi bir secim yapmissin saydiginiz arabalarim arasindan bu araci almak ile.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
2007 Toyota Corolla m vardı, ne bileyim klima ve servis kalitesi dışında hatırladığım bir yanı bile yok aracın..

tolga abi fırsatın olursa toyota touch'ı incele.Arabaya gerçekten farklı bir hava katıyor mavi olması göstergelerle ve ön konsolla uyumu müthiş.Ancak aurisin fullünde bile bir dünya özellik yok yanılmıyorsam c.c hiçbirinde yoktu.Ve ön konsolda gereksiz dijital saat var :)

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Eğer konfordan kastınız tümsek ve çukurlarda yumuşak geçişi sağlaması nedeniyle süspansiyonsa sadece haklısınız golf kesinlikle daha iyi. Ancak malzeme kalitesi, işçilik, donanım ve güvenlik anlamında astra golften gözle görülür geride değil bence. Hatta güvenlik ve yol tutuş anlamında golften daha iyi. İyiki astra almışım diyorum her seferinde. Tabi benim alım portföyümde hiç bir zaman golf olmadı. Sedan olması nedeniyle jetta oldu. Aslında yukarıda söylediklerim jetta için geçerli .Çünkü golfü ne kullandım ne de inceledim. (İkisi de vw olunca golfü jettanın hb si olarak düşündüğüm için bu yorumu yaptım.)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harunhoca link' Alıntı:
Eğer konfordan kastınız tümsek ve çukurlarda yumuşak geçişi sağlaması nedeniyle süspansiyonsa sadece haklısınız golf kesinlikle daha iyi. Ancak malzeme kalitesi, işçilik, donanım ve güvenlik anlamında astra golften gözle görülür geride değil bence. Hatta güvenlik ve yol tutuş anlamında golften daha iyi. İyiki astra almışım diyorum her seferinde. Tabi benim alım portföyümde hiç bir zaman golf olmadı. Sedan olması nedeniyle jetta oldu. Aslında yukarıda söylediklerim jetta için geçerli .Çünkü golfü ne kullandım ne de inceledim. (İkisi de vw olunca golfü jettanın hb si olarak düşündüğüm için bu yorumu yaptım.)

Hocam yeni Golf Astra dan çok da farklı değil sarsıntı konforunda, Astra mda 215 50 17 Golf te 225 45 17 jant var, benzer tepkilere sahipler ama Golf yarım gömlek daha tok bir his veriyor, en belirgin fark ters rüzgara karşı giderken Golf te ses çok az, ama bu esnada Astra da da kimse oluşan sese "çok" diyemez.

Bunun dışında Jetta eskidi artık, o araç Golf 6 nın sedanı idi ve yeni Jetta nın çıkması an meselesidir diye tahmin ediyorum çünkü gruptaki Passat ve Audi A4 te eskiyen ve yenilenmesi yakın olan diğer akrabalar..