Hız göstergesi çalışmıyor.

HUNTER123

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
serviste sanki dediğiniz gibi birşeyler söyledi aslında . Galiba sesten bilgi alıyormuş gösterge. ama onlarda net birşey diyemediler. Bende arabamın böyle bir özelliğinin olduğunu hiç duymamıştım.

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ABS li her araçta bu böyledir. Kontrol sistemi böyle kurulur aslında. Yani sana şunu söyleyebilirim. Ben hiç açıp da abs dir şudur budur görmedim. ABSnin servosu nerde takılı bilmem.yer olarak görmedim yani. ilk arabamı aldım ilk defa haşır neşir oluyorum. Ama makina muhendisi olmam ve kontrol sistemleri tasarımı biliyor olmam bu konuda yorum yapabilmemi sağlıyor. Ben sanayideki ustalar gibi sistemi açıp ha bu böyleymiş o zaman bu hep böyledir, toz kaçarsa şöyle olur şeklinde düşünmüyorum. Ben diyorum ki bu sistem burdan bunu okuyor ve sana da şu bilgiyi veriyorsa o zaman bu sistem şu şekilde çalışıyor şeklinde bir bilgi verebilirim, demin anlattığım sistem gibi. Olay bu. eğer o sistem öyle çalışmıyorsa neyim :)

HUNTER123

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O zaman teyibi takan kişi digital bilgiyi analoğa çeviren kablo ve ya bağlantıya hasar verdi.

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
muhtemelen. tabi sen yine de göstereceksin. ben senin fikir yürütmene yardımcı olmaya çalıştım. kolay gelsin.

HUNTER123

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim. Bilgilerinizi paylaştığınız için...

HUNTER123

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sadece şey de karar veremedim Aynı adamamı götüreyim (işleri dahada karıştırma ihtimali var.) yoksa daha iyi bir tamizrimi bulayım

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ustam bende bişe diyeceğim ama saçma bişe hani bu bizm arabalarda araba hızlandıkça teyp ses açıyor yaa o göstergeyi baz alark sesi açıyorsa teyp değişimden dolayı o sorun çıkartmış olamaz mı?
teybe hız bılgısı gelıyor zaten ama birsuru teyp değişen astra var sorun cıkartmıyor ama bunun montasjda bırseyler olmus

otto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sadece hız göstergesimi çalışmıyo devir saati yakıt v e hararet çalışıyomu yada işıkları yanıyomu.

HUNTER123

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar teybi söktük . Hız göstergesi çalışmaya başladı. Yeni bir ustaya götürmüştüm. O bağlantıları yeniden değiştirdi. tekrar taktı ve düzeldi. Herkese çok teşekkürler.

HUNTER123

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Artık arabamın tek sıkıntısı var ve bu sıkıntı beni malesef binerken çok huzursuz ediyor. Zannediyorum arabadanda soğuyorum. kısa zamanda satabilirim. Sorun klasik hepinizin bilgisi vardır aslında " 2. silindir pistonu ateşleme arızası" dır. Ateşleme bobinini değiştirdim ama bir işe yaramadı.