Jant Boyama Hakkında

dragon_774_09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar tavsiyelerinize ihtiyacım var 2007 model vectra c2 comfort arabamın jantları önceki sahibinde kaldırıma sürtmelerden dolayı çizik ve döküntü şeklinde boya atıkları var bende bu görüntüden hoşnut değilim ve hazır kış gelmişken boş vaktimi değerlendirip bu can sıkıcı görüntüden kurtulmak istiyorum. sizce plasti dip denen malzemeyle mi kaplamalıyım jantları yoksa boyamalımıyım ? ve bu jantların orjinal rengini çok beğeniyorum bu rengin adı nedir? ve plasti dipkullanırsam kaç kutu almalıyım birde boya derseniz nasıl bir işlem uygulamalıyım? çünkü daha önce hiç yapmamıştım benim içinde ilk olacak tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden tavsiyeleriniz için teşekkürler :)

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Kutu boyutları küçülmedi ise, 1 kutu yetiyordu ama, en ufak şeyle soyuluyor. Lastik değiştirmek dahil. Original boyası dökülmüyor, tüm boyayı kazıyıp, güzelce zımpara ardından boya.

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
emre abi 1 kutu ile boyayınca (400ml) yeterince kalın olmuyor veya ben hepsini eşit boyamayı beceremiyorum :D boya ince kalıyor dökülme yapıyor (verniksiz) 2 kutu tam yetiyor rotuş içinde artıyor vernik atıncada taş gibi oluyor :D

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 20:43 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 20:39 ----------

plastidip e vernik uygulanmıyor bildiğim kadarıyla ve folyo gibi bir yapısı var. ürünün özelliğide o zaten istediğiniz zaman eski haline zararsız dönebiliyosunuz. bu yüzden jant gibi taşa toza toprağa maruz kalan bir parça için bnece uygun değil. en ufak bi çizikte komple sökülecek plastidip. sprey boya ile boyayıp verniğini düzgün atarsanız çok derin olmadığı sürece boya dökülmez sadece verniği çizilir

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
komple raspa yapıp. üstüne güzelce macunlamak lazım. sonra zımpara ve boya. en son katta vernik....

dragon_774_09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler arkadaşlar şu plastidip daha kolay olacaktı ama keşke daha sağlam olsaydı yada üzerine vernik atılabilseydi. bide jant göbeğini bulabilirmiyiz benimkinin birini almışlar bikaç sitede baktım ama onlar siyah ve plastik gibi duruyor bana pek sağlam gelmediler birde son olarak bu jantlara kullanacağımız boyanın renk kodu veya adı var mı acaba ?

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler arkadaşlar şu plastidip daha kolay olacaktı ama keşke daha sağlam olsaydı yada üzerine vernik atılabilseydi. bide jant göbeğini bulabilirmiyiz benimkinin birini almışlar bikaç sitede baktım ama onlar siyah ve plastik gibi duruyor bana pek sağlam gelmediler birde son olarak bu jantlara kullanacağımız boyanın renk kodu veya adı var mı acaba ?

merhaba bende jantları boyarken göbeğin ortasındaki logonun tırnağını kırmıştım. serviste göbek dahil fiyatı 30 tl idi tanesi. tek almak istediğimde ise 4 lü takım satılıyor dendi yani 120 lira kitlemeye çalıştılar. çıkmacılarda oluyor fakat denk gelmesi lazım opellerin modelleri arasında logoları değişiyor çıkmacıda ayırt edemeyip bu diyip veriyor. Jant boyasınnı koduna gelince imzamdaki aracın jant rengini beğenirseniz motip'in ral color 9006 yarı mat gümüş diye geçen ürünü.

dragon_774_09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba bende jantları boyarken göbeğin ortasındaki logonun tırnağını kırmıştım. serviste göbek dahil fiyatı 30 tl idi tanesi. tek almak istediğimde ise 4 lü takım satılıyor dendi yani 120 lira kitlemeye çalıştılar. çıkmacılarda oluyor fakat denk gelmesi lazım opellerin modelleri arasında logoları değişiyor çıkmacıda ayırt edemeyip bu diyip veriyor. Jant boyasınnı koduna gelince imzamdaki aracın jant rengini beğenirseniz motip'in ral color 9006 yarı mat gümüş diye geçen ürünü.

çok teşekkürler kardeşim renk gayet güzel :) dediğin boyayı bulup yağmurlu havalar düzelince hemen yapacağım boyayı:sulanma:

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
ben bugün renonun gümüş gri rengine boyadım ; toplam 60 tl malzemem tuttu, rengide güzel ve orjinaline yakın oldu, plasti dip tavsiye etmem çok çabuk kalkıyor, açık tonda gümüş gri metalik boya en güzeli bence, hyundai yada reno grileri olabilir....

dragon_774_09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben bugün renonun gümüş gri rengine boyadım ; toplam 60 tl malzemem tuttu, rengide güzel ve orjinaline yakın oldu, plasti dip tavsiye etmem çok çabuk kalkıyor, açık tonda gümüş gri metalik boya en güzeli bence, hyundai yada reno grileri olabilir....

merhaba kullandığınız malzemeler neler acaba yazabilir misiniz ve bu işlemi tekerleri sökerek mi yoksa araca takılı haldeyken mi yaptınız rica etsem anlatabilir misiniz?