Kapı koluna led uygulaması.

@ftertezzek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Kapı koluna led uygulaması.

leventdk link' Alıntı:
kapı kolu led uygulamasını ben de yaptırdım ama sizinki gibi vites altı ışıkla senkronize yanmıyor. sürekli yanık kalıyor. ayrıca cam açma düğmelerini kullanırken sönme yapıyor. neyi yanlış yaptık acaba.. kablo renkleri araca göre fark ediyor mu.. bilgisi olan var mıdır?

sıkıntı yok bende de aynı şekilde orta konsol ile senkron yanmasını istiyorsanız tüm kapılara ayrı ayrı kablo çekmeniz gerekiyor.

leventdk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

@ftertezzek link' Alıntı:
sıkıntı yok bende de aynı şekilde orta konsol ile senkron yanmasını istiyorsanız tüm kapılara ayrı ayrı kablo çekmeniz gerekiyor.

isterim tabi ama her tarafın sökülüp takılmasına gönlüm razı olmaz  :) bilgi için  thnxx

Hasan B

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende düşündüğüm bir uygulama, fakat detaylı montaj resim olan var mı?

leventdk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hosta1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Dostlarım, kapı koluna led uygulaması tamam. İzahata geçiyorum:

Arabanın kapısını söktüğümde elimde kalırsa ne yapacağımı bilmediğimden eski Astra G'yi de götürdüğüm ve eskiden beri tanıdığım bir servisin kanatları altında bu işi yapayım dedim, servise gittim. Neyse arabayı çektik bir kenara, ben girişecektim ama oranın çok sevdiğim elektrik ustası dur ben bir bakayım önce dedi. Herşeyi o yaptı. Yalan yok, ben yaptım dersem Allah beni taş eder. (:)

Yine de süreci takip ettim, yapacak arkadaşlarım için gerekli bütün bilgileri özümsedim hatta not aldım. :)

Öncelikle sol kapıyı sökmedik onu belirteyim. Yalnızca iki kapının da sapında (yada tutamaç görevi gören kolunda) bulunan ve Hasan abimin de videosunda gösterdiği kaplamayı söktük. Daha sonrasında dirençli ledleri ustam lehimledi ve plastik muhafazaya sardı (ki bunları benim yapmam mümkün değildi, illa ki bu konuda bir elektrikçiden yardım almam icap ederdi) ve sonrasında iki tarafta da cam açma düğmelerinden elektrik aldık.

Kablo bağlantılarını şu şekilde yaptık:

Sol kapı için yeşil siyah.
Sağ kapı için kahverengi-sarı siyah

Bu bağlantıları yaptıktan sonra normal şekilde vites üstündeki ve altındaki ambiyans lambaları yandığı sürece kapı kolları da yanıyor. Arabayı kapattığımda ise vites altı söndükten 1-2 saniye sonrada bunlar sönüyor. Yalnız dimmerli değiller, zart diye yanıyorlar zort diye kapanıyorlar aklınızda bulunsun. Tabii ben memnunum halimden. (:)

Telefonum serviste olduğu için tarihi bir telefonla çekim yapmak zorunda kaldım, resimler antik kalitedeler, akşama güzel bir video çekimi yapacağım ama açılış kapanış ve ambiyanslarıyla ilgili.

Resimler şöyle:

01022013002resize.jpg

01022013004resize.jpg

01022013009resize.jpg

01022013010resize.jpg

Bu da işi halleden ustam iş başındayken. (:)

01022013.jpg

Merhabalar oncelikle paylasımınızla bızı hayırlı bır ıse tesvık ettıgınız ıcın tesekkuler:), montajı belirtilen sekilde bahsi gecen kablolara yaptım . Montajı gunduz yapıp denedım kontaktan anahtarı ceker cekmez ledler sonuyordu. Gece oldu aydınlatmanın tadını aldık hayran kaldık :) ama aractan ınıyoruz kapıları kılıtlıyoruz sonmuyor. 4 kere kontak ac kapa falan tesadufı bır sekilde ledleri sonduruyoruz. Acaba makyajlı astralarda elektrık sıstemınde farklılıklar mı var :(

tff2525

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ankara'da dynamîcs 180 tl istedi vazgectim

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

hosta link' Alıntı:
Merhabalar oncelikle paylasımınızla bızı hayırlı bır ıse tesvık ettıgınız ıcın tesekkuler:), montajı belirtilen sekilde bahsi gecen kablolara yaptım . Montajı gunduz yapıp denedım kontaktan anahtarı ceker cekmez ledler sonuyordu. Gece oldu aydınlatmanın tadını aldık hayran kaldık :) ama aractan ınıyoruz kapıları kılıtlıyoruz sonmuyor. 4 kere kontak ac kapa falan tesadufı bır sekilde ledleri sonduruyoruz. Acaba makyajlı astralarda elektrık sıstemınde farklılıklar mı var :(

Sonradan fark ettim ki benimkide ara sıra kafasına göre geç sönüyor, lakin sonunda sönüyor. (:)

hosta1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Sonradan fark ettim ki benimkide ara sıra kafasına göre geç sönüyor, lakin sonunda sönüyor. (:)
hocam gündüzleride yanması normalmi sizinkiler gündüzde yanıyor mu ? Bugün sabah biryere gittim gözle belli olmuyor ama elini koyunca kapı koluna ledlerin yandıgını fark etttım. İşin garip tarafı  ::) cam anahtarlarının ışıkları yanmıyor ama ledler cayır cayır  ;D yanıyor çok ilginç

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Kabloyu cam dugmelerinden cektiginiz icin kontak kapandiktan bi sure daha cam dugmeleri aktif oldugu icin yaniyordur sanirim.
Kontak kapandiktan sonra sofor kapisini acinca  cam dugmeleride calismayacagi icin ledlerde sonecektir.

hosta1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

B֜LENT link' Alıntı:
Kabloyu cam dugmelerinden cektiginiz icin kontak kapandiktan bi sure daha cam dugmeleri aktif oldugu icin yaniyordur sanirim.
Kontak kapandiktan sonra sofor kapisini acinca  cam dugmeleride calismayacagi icin ledlerde sonecektir.
Ben de oyle dusunuyorum ama sorun suki cam dugmelerimin isigi sondugu halde ledler hala yanmaya devam ediyor. GunduZleride cam dugmelerinin isigi yanmadigi halde ledler yine de yaniyor...