Karlı ve buzlu yolda araç kullanma tüyoları

34BCT70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Karlı buzlu havada araba düz gidiyorken bile el frenini tam çekip dip gaz gitmek daha keyifli ve atraksiyonlu geliyor.
Ne gerek var önlem almaya beleş yanlama keyfi işte :D

TuRkiShPoWeR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Karlı buzlu havada araba düz gidiyorken bile el frenini tam çekip dip gaz gitmek daha keyifli ve atraksiyonlu geliyor.
Ne gerek var önlem almaya beleş yanlama keyfi işte :D

Senin yaşında bende böyleydim hey gidi hey :D

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
el freni 2.diş çekerim rapmpa aşağı 1. viteste devam. 3.diş çekince araba lastikleri kilitliyor.
düz yerde bile buz varsa 2.viteste baktım ondada patiye düşüyor 3.viteste kalkarım. rampada kalırsam geri geri döndürüp çıkarım arkadan itişli gibi oluyor :D abs buzda kaydırıyor gibi geliyor ama bence kaydırmıyor abs olmasa en az 3 kere arkadan birine vurmuştum. lastikleri kızaklattırmaması sayesinde kontrol sizde kalıyor. düşünsenize ön lastiklerin buzda kızakladığını araba kafasına göre gidiyor...

secebay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar ben arabamın karlı ve buzlu yollardaki performansından çok şikayetçiyim. hatta gizli buz nedeniyle ufak bir kazada geçirdim. arabam karda buzda arka tarafını hemen bırakıp oynamaya başlıyor. ilginçtir arka tekerlekler hemen kendini kilitliyor. inanın karda buzda araba kullanmaktan korkar oldum. ne yapacağımı şaşırdım artık arabada mı bi sıkıntı var bende mi anlamış değilim. geçen gece kuru bir yolda ilerlerken aniden kar birikintisi içine girdim, 50 km hızla araba savrulmaya başladı zor kurtardım . ama işin kötü tarafı önümde giden ford connect aynı yeri 80-90 la hiç sıkıntısız geçti ama benim arabam daha yavaşken kendini bırakıyor. arkadaşımda peuogeot partner var benim korktuğum yollarda adam 80-90 la gidiyor. sıkıntı ne olabilir sizce. acaba arabada mı bende mi?
artık araba kullanmaktan korkuyorum...

TuRkiShPoWeR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar ben arabamın karlı ve buzlu yollardaki performansından çok şikayetçiyim. hatta gizli buz nedeniyle ufak bir kazada geçirdim. arabam karda buzda arka tarafını hemen bırakıp oynamaya başlıyor. ilginçtir arka tekerlekler hemen kendini kilitliyor. inanın karda buzda araba kullanmaktan korkar oldum. ne yapacağımı şaşırdım artık arabada mı bi sıkıntı var bende mi anlamış değilim. geçen gece kuru bir yolda ilerlerken aniden kar birikintisi içine girdim, 50 km hızla araba savrulmaya başladı zor kurtardım . ama işin kötü tarafı önümde giden ford connect aynı yeri 80-90 la hiç sıkıntısız geçti ama benim arabam daha yavaşken kendini bırakıyor. arkadaşımda peuogeot partner var benim korktuğum yollarda adam 80-90 la gidiyor. sıkıntı ne olabilir sizce. acaba arabada mı bende mi?
artık araba kullanmaktan korkuyorum...

Lastikleriniz kış lastiği değilse normal bu durumlar.

secebay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lastiklerim kış lastiği goodride diye bir marka... biliyorum dandik bir marka ama yinede iş görmesi lazım bence

aesimsek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
haftasonu karda geri geri yanaşırken arkada mesafe kalmadı ama aracın önü hala dışardaydı. ben de el frenini çekip direksiyonu park edeceğim istikamete doğru kırarak gaza asıldım. manevraya gerek kalmadan ön taraf da park edilmiş oldu.. herkes denemesin sorumluluk kabul etmem :)

TuRkiShPoWeR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lastiklerim kış lastiği goodride diye bir marka... biliyorum dandik bir marka ama yinede iş görmesi lazım bence

Sulu kar birikintilerine girince kış lastiğinin yağmur performansı da çok önem taşır.Eğer aracınızın alt takımında bir sorun yok ise lastiklerden kaynaklanmaktadır...

greystone

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
otomatik vitesli araçlarda buzlu yolda giderken tc antipatinaj gibi şeyleri asla açmayın. D konumunda kullanmayın çünkü d konumunda araç motor freni yapmaz yokuş aşağı giderken araç boşa atmış gibi hızlanır.1 veya 2 ile gidebilirsiniz araç bu viteslerde motor freni yapar ayağınızı gazdan kesince yokuş aşağı olsa bile araç yavaşlar