Karşılaştırma:Astra J 1.3 Cdti Cosmo - BMW 1.16i Urban - Alfa Romeo Giulietta

Siz alacak olsanız tercihiniz hangi yönde olurdu?

• -BMW 1.16i Urban Servotronik

Oy: 39 48.1%
  • -Alfa Romeo Giulietta

Oy: 22 27.2%
  • -Opel Astra J 1.3 CDTi Cosmo

Oy: 20 24.7%

• Kullanılan toplam oy
    81

aventador

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2011 Mayıs 14'de Opel Astra H 1.6 Classic III aracımı teslim aldım. Kısa süren sürüş seyrinde bazı problemler ve olumsuzluklar yaşadım ama araç şimdiye değin beni üzmedi. Performans yönünden istediklerimi alamadım bir türlü. Şu an km yaklaşık 4.000'de. Yakıt tüketimi diğer benzinli araçlara göre oldukça iyi.

Şimdi asıl konuya gelecek olursak. Aracımı yine aldığım tarih olan Mayıs'ta yani tam bir sene sonra Mayıs 2012'de değiştirmek istiyorum. Üç seçeneğim var diğer araçları düşündüm ama bazı takıntılarımdan dolayı Opel olmadan da yapamıyorum. Bugün iyiden iyiye Astra J kasayı inceledim ve benim için ideal donanımın 1.3 CDTi Cosmo olduğuna karar verdim. Yalnız Arkadaşımın arabasını görünce bir seçenek daha ekledim ve bu iki araç arasında gidip gelmekteyim.BMW 1.16i 2012 model. Test etme fırsatım henüz olmadı araştırdım 135 hp'lik bir güce sahip.Ekran ve sürüş teknikleri gibi bir çok donanım standart olarak sunulmuş.Bunlara ek olarak düşündüğüm alternatif otomobil ise Alfa Romeo Giulietta.İtalyan,safkan bir arabanın da bana iyi geleceğini düşünüyorum.Bütçem 60.000 TL ve az üzeri.Üst sınıf araç düşünmüyorum nişanlım ve ben 2 kişiyiz spor arabaları seviyorum.Spor ama 4 kapı =)

Şimdi siz alacak olsanız tercihiniz hangi yönde olurdu;

-Opel Astra J 1.3 CDTi Cosmo

-BMW 1.16i Urban Servotronik

-
Alfa Romeo Giulietta

İlginize teşekkürler...
Allah size daha iyilerini nasip eder inşallah...

Son düzenleme:

kustooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
guiletta nın motor tipi? yakıt? güç? donanım? fiyat?

benzinli araca binmekten korkmuyorsunuz ille de dizel olsun demiyorsunuz anlaşılan???

aventador

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Alfa Romeo için motor seçeneği fark etmez.Evet benzinli olması sorun değil. Ben aracıma zaten hafta sonları biniyorum. Alfa'da tek olumsuzluk bana göre ön duruş.Gerisi artı yönde diyebilirim.

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
İyi de h kasada performanstan memnun değildim diyorsunuz şimdi ise j kasa 1.3 dizel düşünüyorsunuz. Performans açısından ilginç bir tercih olur.

Benim önerim ise BMW olurdu. Julyetin tasarımını sevemedim bir türlü. j kasa ise diğerlerinin yanında sönük kalır. BMW iyidir...

aventador

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi de h kasada performanstan memnun değildim diyorsunuz şimdi ise j kasa 1.3 dizel düşünüyorsunuz. Performans açısından ilginç bir tercih olur.

Benim önerim ise BMW olurdu. Julyetin tasarımını sevemedim bir türlü. j kasa ise diğerlerinin yanında sönük kalır. BMW iyidir...

Astra alırsam 1.3 alırım zaten 1.6 motor ile bence pek bir farkı yok tork açısından...

:)

exclusive

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hiç birini almazdım. Madem benzin sorun değil astranın 1.4t veya 1.6t sini alırdım..
1.3cdti i performansi j kasa da daha da hantal h den..
Alfa bu sefer tasarimda batmış..
1 serisi bmw o amblemin değerini tasiyamayan bir araba sırf bmw olsun diye onuda almam

Son düzenleme:

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra alırsam 1.3 alırım zaten 1.6 motor ile bence pek bir farkı yok tork açısından...

:)

siz bir 1.6 tdi golf kullanın bir 1.6 tdci focus kullanın bir 1.6 jtd guiletta kullanın sonra tekrar bu yorumu yapın.

bu kadar firma işi bilmiyor tecrübesiz ve acemi bir opel çok usta o yüzden 1.3 kullanıyor. unutmayın opel motorunu fiattan alır fiat kendi içindeki araçlarına bile artık 1.6 jtd motor kullanıyor.. alfaromeo da fiatın kendi markasıdır ferrari gibi lancia gibi masarati gibi bu markaların hepsi fiata aittir..

aventador

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
BMW 1...Ama tuzludur 80bin tl civarı..

70.000 tl civarı birşeyler...
http://www.bmw.com.tr/tr/en/general/price_list/index.html

Hiç birini almazdım. Madem benzin sorun değil astranın 1.4t veya 1.6t sini alırdım..
1.3cdti i performansi j kasa da daha da hantal h den..
Alfa bu sefer tasarimda batmış..
1 serisi bmw o amblemin değerini tasiyamayan bir araba sırf bmw olsun diye onuda almam

Alfa'nın tasarımı bence Astra'dan iyi...
Bmw 1 serisini incelediniz mi hiç.Yeni kasa? Ergonomik,şık ve ekonomik.Bence Astradan kalıp olarak 1 gömlek üstün.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu arada şu üçü içinden hiç birini seçmezdim astra vasat motoru yüzünden alınmaz guiletta çok güzel araba hatları çizgisi bağımsız tasarımı 1.6 jtd donanımı ile güzel bir araba lafım yok ama birde türkiye realitesi var parçası pahalı ikinci eli yok alfanın tipik sıkıntıları işde..

bmw 1.16 ya gelince arkası dar bagajı yok gibi zaten ufak tavanı alçak kısaca segmentine hizmet etmeyen bir araç tamam bmw dir motoru kalitelidir işçiliği iyidir ona bir laf yok ama segmentine hizmet edebilicek bir yapısı yok heleki birde 70-80 bin tl gibi segmentinin en yüksek astronomik rakamlarında satıldığını düşünürseniz.. yük taşıma desen gelmez yük derken valiz falan uzun yolda insan taşıma desen arkaya ana babanızı alsanız bacakları tutulur arkada uzun yolda mahvolurlar.. yani tamamen bmw nin 1 kasası bmw nin yapdık demek için yaptığı bir araç hani bu segmenttede bir aracımız bulunsun tarzında bir araç.. 4 kişilik çekirdek bir aileye gelebilicek bir araba değil.. o yüzden onuda almazdım..