Karşılaştırma:Astra J 1.3 Cdti Cosmo - BMW 1.16i Urban - Alfa Romeo Giulietta

Siz alacak olsanız tercihiniz hangi yönde olurdu?

• -BMW 1.16i Urban Servotronik

Oy: 39 48.1%
  • -Alfa Romeo Giulietta

Oy: 22 27.2%
  • -Opel Astra J 1.3 CDTi Cosmo

Oy: 20 24.7%

• Kullanılan toplam oy
    81

aventador

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
siz bir 1.6 tdi golf kullanın bir 1.6 tdci focus kullanın bir 1.6 jtd guiletta kullanın sonra tekrar bu yorumu yapın.

bu kadar firma işi bilmiyor tecrübesiz ve acemi bir opel çok usta o yüzden 1.3 kullanıyor. unutmayın opel motorunu fiattan alır fiat kendi içindeki araçlarına bile artık 1.6 jtd motor kullanıyor.. alfaromeo da fiatın kendi markasıdır ferrari gibi lancia gibi masarati gibi bu markaların hepsi fiata aittir..

İyide 1.6 motor kullanmak önemli değil ki! Tork önemli. Ürettiği güç ne kadar.! 1.4 t motorlar var 165 hp gücünde.Bence yanlış düşünüyorsunuz.Ona bakarsanız F1 takip ediyorsanız bilirsiniz Renault motoru kullanan RedBull şampiyon oldu.Aynı motora sahip Renault çekilme kararı aldı.Ferrari ve Mercedes yarışamadı bile... Bence sadece motorun ismine aldanmayın.Şasi ve tork çok önemli.Opel bunu turbo motorlu araçları hariç pek becerememiş.Bende 1.6 var araba gaza yüklenip kalkış yapınca titreme yapıyor.Alfa Giulietta kalkışlarda güçlü bir ivme yakalıyor. İsterseniz torklarını ve hızlanma sürelerini karşılaştıralım.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
karşılaştırın bakın ben sadece vw fiat ford gibi firmalar acemi becereksiz değil eğerki 1.3 motor verimli iyi olsa üretime geçerlerdi diyorum kaldıki astra j deki o vasat ötesi 1.3 motor aracı kaldırmıyor çevremde çok arkadaşımda astra j var hepside sözleşmiş gibi aynı şeyi diyor abi gitmiyor araba motor yok ama işde az yakıyor falan iş görsün die kullanıyorlar yani sevdiklerinden değil birde fiyatı golfe alternatif ucuz ondan alıyorlar..

ama hyundainin yeni kasa i30 u gelsin astranın satışları iyicene dibe vurucak..

aventador

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu arada şu üçü içinden hiç birini seçmezdim astra vasat motoru yüzünden alınmaz guiletta çok güzel araba hatları çizgisi bağımsız tasarımı 1.6 jtd donanımı ile güzel bir araba lafım yok ama birde türkiye realitesi var parçası pahalı ikinci eli yok alfanın tipik sıkıntıları işde..

bmw 1.16 ya gelince arkası dar bagajı yok gibi zaten ufak tavanı alçak kısaca segmentine hizmet etmeyen bir araç tamam bmw dir motoru kalitelidir işçiliği iyidir ona bir laf yok ama segmentine hizmet edebilicek bir yapısı yok heleki birde 70-80 bin tl gibi segmentinin en yüksek astronomik rakamlarında satıldığını düşünürseniz.. yük taşıma desen gelmez yük derken valiz falan uzun yolda insan taşıma desen arkaya ana babanızı alsanız bacakları tutulur arkada uzun yolda mahvolurlar.. yani tamamen bmw nin 1 kasası bmw nin yapdık demek için yaptığı bir araç hani bu segmenttede bir aracımız bulunsun tarzında bir araç.. 4 kişilik çekirdek bir aileye gelebilicek bir araba değil.. o yüzden onuda almazdım..

Yorumunuz için teşekkür ediyorum.Tamamen düşündüklerim bu yöndeydi.Astra motor hantal,alfa parça sorunlu bir de benim Sivas'ta olduğum düşünülürse 2 sene daha...

Bmw dar evet ama servotronik şanzuman ve ergonomik iç dizayn ile gönlümü fethetti.Babamın aracı var zaten ben ondan tamamen bağımsızım iki kişiyiz şimdilik evlilik olunca dahi bir 7-8 sene binebilirim araca. Siz nasıl düşünürsünüz bilemiyorum ama bence bu araçlardan alınabiliri BMW diye düşünüyorum. :)

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
itayandan uzak ol madem spor araba seçmek istiyorsun bmw den şaşma..oyumu bmw olarak verdim

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yorumunuz için teşekkür ediyorum.Tamamen düşündüklerim bu yöndeydi.Astra motor hantal,alfa parça sorunlu bir de benim Sivas'ta olduğum düşünülürse 2 sene daha...

Bmw dar evet ama servotronik şanzuman ve ergonomik iç dizayn ile gönlümü fethetti.Babamın aracı var zaten ben ondan tamamen bağımsızım iki kişiyiz şimdilik evlilik olunca dahi bir 7-8 sene binebilirim araca. Siz nasıl düşünürsünüz bilemiyorum ama bence bu araçlardan alınabiliri BMW diye düşünüyorum. :)

zaten 1.16 o işin aracı tek kişiysen tam senlik araba al derim ben birisi şu aracı alıcam ne düşünüyorsunuz dedimi arabada 4 kapıysa şayet benim kafam direk 4 kişilik bir çekirdek aile mantığına gidiyor o yönde yorum yapıyorum yoksa tek kişiysen gençsende bmw tam senlik araba al bin keyfini sür ama ikinci el al çünkü 2012 de yeni kasası gelicekdi.. ikinci elde sanırım bir 40-45 lere kadar bulursun..

aventador

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sıfır almayı dusunuyorum ama...

kustooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamam yakıt sorun değil diyorsan 1,3CDTI astrayı düşük performansından dolayı eledim.

guiletta 1,6JTD 60 bin TL civarı performansı da tatmin eder tasarımı da. sıfır araba alıyorsun, ikinci elini ve parça fiyatlarını düşünmen için en az iki sene var. ön tasarımı dışında bence de çok şık bir araba, ön tasarım hakkında da hala karar veremedim :/

BMW 1,16 Urban en full donanımı oldugundan tadından yenmez. tamam 1 serisi tam bir bmw gibi değil ama arkadan itişi yeter, kişisel aracım olacak, en fazla iki kişi olacağız dediğine göre en mantıklı seçim. ama senin 60 bin TL rakamına sadece en boş donanım Pure oluyor. Urban Line 80 bin TL civarı fiyatı var. o rakama çıkabilecek misin? yoksa ikinci el mi düşünüyorsun? olsa bile o fiyata kaç bin km de araç olacak?

aventador

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sıfır alacağım.80 değil ama 70 bin tamamlarım.Urban düşünüyorum ama euro düşmezse bir alt donanım olabilir. :) Yorumunuz için teşekkürler.

exclusive

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
karşılaştırın bakın ben sadece vw fiat ford gibi firmalar acemi becereksiz değil eğerki 1.3 motor verimli iyi olsa üretime geçerlerdi diyorum kaldıki astra j deki o vasat ötesi 1.3 motor aracı kaldırmıyor çevremde çok arkadaşımda astra j var hepside sözleşmiş gibi aynı şeyi diyor abi gitmiyor araba motor yok ama işde az yakıyor falan iş görsün die kullanıyorlar yani sevdiklerinden değil birde fiyatı golfe alternatif ucuz ondan alıyorlar..

ama hyundainin yeni kasa i30 u gelsin astranın satışları iyicene dibe vurucak..
0-100 ü neredeyse 15 saniye kamyonet değerlerine yaklaşan bir performans neden ısrarla 1.6 dizele geçmiyor opel anlamak mümkün değil...
sürekli yarış mı yapyoruz diye itiraz edenler var ama yarışa gerek yok bu hantallık hep hissedilyor sollamalarda rampalarda normal kullanımda da etkisiz bir motor..
corsa ya gider ama astrada iyi değil..
http://www.arabam.com/Test/Opel-Astra-13-CDTi-Ecoflex/Detay-290341

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra bir mecburiyettir golfe gücü yetmiyen adamın türkiyede alabiliceği tek arabadır.. diğer markaların araçları yokmudur elbet vardır ama hepsinin bir handikapı vardır yedek parça servis ağı ikinci el v.b.. sanırım opelde bunu bildiği için hiç umursamıyor istedikleri kadar söylensinler dönüp dolaşıp benim aracımı alıcaklar diyor..

Ama opel astranın egemenliğide türkiyeye yeni kasa i30 ların girmesiyle biticek franfurt oto showunda bile vw ceo su hyundai standına gidip biz böyle araç yapamayız bmw yapamaz bunlar nasıl yapıyor dedi.. kameraların tvlerin önünde hyundai o kadar geliştridi kendini yeni i30 lar astranın pabucunu dama atıcak görürsünüz pek çok astra kullanıcısı hyundai ye geçicek..

opelde bulunmaz hint kumaşı olmadığını anlıycak..