Karşılaştırma:Astra J 1.3 Cdti Cosmo - BMW 1.16i Urban - Alfa Romeo Giulietta

Siz alacak olsanız tercihiniz hangi yönde olurdu?

• -BMW 1.16i Urban Servotronik

Oy: 39 48.1%
  • -Alfa Romeo Giulietta

Oy: 22 27.2%
  • -Opel Astra J 1.3 CDTi Cosmo

Oy: 20 24.7%

• Kullanılan toplam oy
    81

cedoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anlayamadığım 1,3 cdti performansı sıfır araba gitmiyo deniyor tamam zaten herkes 0 dan 100 e 5,5 sny de çıkmaya çalışıyor. tam 10 ay oldu astra 1,6 180hp turbo araç kullanıyorum. içi dökülüyo deniyo ya sabah aracı kontrol edecem ya bende sorun var ya sizde . arabanın içini dökük görmedim , cosmo paket aldım aracın yanından geçen duruyo arkasına dönüp tekrar bakıyo, yola çıkıyorum otoban ara yol ana yol farketmez ferrari ve masserati den bahsetmiyorum ama geri kalan araçların çoğu da anca arkamdan bakıyo. eee sorun nerde çözemedim yoksa yanlış aracamı biniyorum.......

aracı 48 bin e mal ettim aynı firma 52 bin veriyor. alfa yı al 70 e sat 34 bin e bumu güzel....

ayrıca araçla ilgili içi dökük, dışı dökük ,tipi bozuk , gibi olaylar bana denk gelmedi ya sizler görmüşsünüz aracın ne kadar fena durumda olduğunu ben kullanıyorum ben göremedim.

ha araçta tek sıkıntım yağmur olukları ile sıkıntım oldu oda garanti kapsamında değişti.

korktum araçtan satsammı hemen ne....

ogun06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hiç düşünmeden giulietta derdim ama alfa romeo nun yetkili servis ve parça sıkıntısı var. ayrıca 2. el piyasası çok cansız.

Tolga K.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hiç düşünmeden giulietta derdim ama alfa romeo nun yetkili servis ve parça sıkıntısı var. ayrıca 2. el piyasası çok cansız.
yetkili servis sıkıntısı derken ciddi misiniz:D alfa romeolara fiat servisleri baktığı için kainat sınırları içerisinde bu imkansız:):)

noneed82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba bır 2011 opel corsa cdti kullanıcısı olarak aracımdan gayet memnunum kı yakıt konusnda cok meth edilen polo yu da kullandıktan sora sanırım en az yakan dızel arac dıyebılırım.ama bahsettıgınız araclar ıcınde tercıhım kesınlıkle bmw olacaktır..bura yada farklı forumlarda bır cok arkdas bırcok arac hakkında olumsuz konusur ve hep bole konusanlarda olacaktır..ama ben bızzat bınıp oyle karar vermenızın daha mantıklı olacagını dusnuorum kı emınım tup taktırırım dıyorsanız tercıhınız bmw yonunde olucaktır..ozellılede arkasının dar olusunun kotulendıgını duyacaksınız.arka koltuk mesafesı en az benım opel corsamla aynı dıyebılıırim.

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
KOnusu geçti mi bilmiyorum, daha doğrusu üşendim okumaya ancak eğer bmw1 serisinin 1.6 dizeli olsa idi muhattap olduğumuz muhtemelen bmw olurdu...Şuraya bakın;

Yakıt tüketimi
Şehir içi (lt/100 km) 4,4
Şehir dışı (lt/100 km) 3,4
Ortalama (lt/100 km) 3,8
Depo hacmi (lt) 52
Co2 Emisyonu(gr/km) 99

Yakıt ort çok iddialı ve mercedes değil belki ama alternatifi

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anlayamadığım 1,3 cdti performansı sıfır araba gitmiyo deniyor tamam zaten herkes 0 dan 100 e 5,5 sny de çıkmaya çalışıyor. tam 10 ay oldu astra 1,6 180hp turbo araç kullanıyorum. içi dökülüyo deniyo ya sabah aracı kontrol edecem ya bende sorun var ya sizde . arabanın içini dökük görmedim , cosmo paket aldım aracın yanından geçen duruyo arkasına dönüp tekrar bakıyo, yola çıkıyorum otoban ara yol ana yol farketmez ferrari ve masserati den bahsetmiyorum ama geri kalan araçların çoğu da anca arkamdan bakıyo. eee sorun nerde çözemedim yoksa yanlış aracamı biniyorum.......

aracı 48 bin e mal ettim aynı firma 52 bin veriyor. alfa yı al 70 e sat 34 bin e bumu güzel....

ayrıca araçla ilgili içi dökük, dışı dökük ,tipi bozuk , gibi olaylar bana denk gelmedi ya sizler görmüşsünüz aracın ne kadar fena durumda olduğunu ben kullanıyorum ben göremedim.

ha araçta tek sıkıntım yağmur olukları ile sıkıntım oldu oda garanti kapsamında değişti.

korktum araçtan satsammı hemen ne....

Abi zaten böyle doldurmaya gelenler yüzünden ödüllü gırtlağına kadar dolu astra j ler insignia leri piyasadan silmek lazım ona bakılırsa hatta opel hiç üretmesin.....Neyse ki opel sizin bizim gibi kullanıcılara sahip de koşar adım yürüyor.. 1.3 motor çekmiyor gitmiyor ya ondan satıldı ekmek gibi, satılıyor da...VW in 15 çeşit motor opsiyonu var da, focusun 1.6, meganın 1.5 dizeli var da ne oluyor?Yine opel satışlarıyla başa baş..Nyse; coştum :D otokontrolü devralıyorum şimdilik :)

viper&viper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Spor arabadan kasıt nedir? Sizin seçeneklerinize bakınca görünüm ile perf arasında gidip geldiğinizi hissediyorum.

AStra J HB kasa ise görünümü oldukça güzel. Ufak dokunuşlarla çok daha çekici olabilir. Ama maalesef 1.3 CDTI ın perf ı stock olarak çok tatmin edici değildir. ECU yapıp 120hp civarına çıkarabilir ve oldukça keyifli binersiniz ki yakıt tüketimi avantajı da devam eder.

Alfa bence dıştan güzel bir araç. Ancak iç tasarımı rezalet. Fiat bravo nun biraz daha kalitelisi gibi. Bence parasına değmeyen bir araç.

BMW ise 1.16i de bildiğim kadarıyla turbo besleme kullanıyor. Bu 3 seçenekten en kalitelisi ve turbo sayesinde en perf lısı. Benim tercihim BMW olurdu.

Ancaaak,

Şurada kafam karışıyor. diğer seçenekler benzinli iken niçin astra yı CDTI tercih ediyorsunuz? Benzin dert diil, aracı dediğiniz gibi hafta sonları kullanıyorsanız bence Astra da tercih 1.4T veya 1.6T olmalıydı. Bu durumda Astra - BMW tercihi de hangisi daha az malieyete daha yüksek donanım sunuyorsa o seçilmeli şeklinde olurdu