Kışlık lastik mi ? Yoksa 4 Mevsim mi?

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,

Aracım Opel Combo 1.3 CDTi.. Malum kış ayı yaklaşıyor ve benim yazlık lastikleri çıkarma zamanı geliyor.. (Yazlık lastiklerimin de ömrü bitti bu arada)

Kafama takılan birşey var, acaba 4 mevsim lastik alıp kullansam mı yoksa Kayseri'nin zorlu geçen kış ayında kışlık lastik mi kullansam?

Birde tekerleğimin ölçüleri 185 x 60 x R15 ... Marka olarak ne önerirsiniz? Sizin kullanıp memnun kaldığınız yada memnun kalmadığınız lastik çeşidi varmı..

Saygılar...

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
petlas al tak 4 mevsim izmirde filan kullanılır kayseride olmaz

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta napayım izmiri, Kayseri için soruyorum :D heralde kışlık düşüncem, öyle görünüyor.

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kayserinin kışını bilmem ama kışın sadece -5lere kadar soğuk oluyorsa yağış az ise 4 mevsimlik lastik iş görür
daha soğuk ve ortalama bir kar yağışı oluyorsa kış lastiğide daha uygun olur
Aşırı kar yağışı oluyor asfaltta değil karda gidiyorsanız ice crusier gibi bir kar lastiği alın

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kayseri için 4 mevsim işi zor.Kullanım olarak bir işe yaramayacağı gibi yeni lastik bir sonraki yaz mevsiminde niteliğini yitirmiş olacaktır.

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
kesinlikle kış lastiği:bir:

crestfallen85

Misafir
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,

Aracım Opel Combo 1.3 CDTi.. Malum kış ayı yaklaşıyor ve benim yazlık lastikleri çıkarma zamanı geliyor.. (Yazlık lastiklerimin de ömrü bitti bu arada)

Kafama takılan birşey var, acaba 4 mevsim lastik alıp kullansam mı yoksa Kayseri'nin zorlu geçen kış ayında kışlık lastik mi kullansam?

Birde tekerleğimin ölçüleri 185 x 60 x R15 ... Marka olarak ne önerirsiniz? Sizin kullanıp memnun kaldığınız yada memnun kalmadığınız lastik çeşidi varmı..

Saygılar...

Öncelikle, Kayseri gibi ağır kış şartlarının yaşandığı bir yerde kesinlikle kış lastikleri takmanızı öneririm. İkince olarak kış lastiğinde en iyisi Continental TS850 veya Nokian WRD3 tür. Bu marka ve modellerden herhangi birini aldıktan sonra kışı rahat biçimde atlatabilirsiniz.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta napayım izmiri, Kayseri için soruyorum :D heralde kışlık düşüncem, öyle görünüyor.

kesinlikle goodyear vector 4seasons ;)

3,5 yıl yaklaşık olarak 40000 km kullandım. sattığım aracımda gitti lastikler. şuan ki aracımda lastikleri bir kaç ay sonra değiştirmeyi düşünüyorum. ve kesinlikle size öneridğim lastiği tekrar alacağım. 2 takım lastik kullanmaktansa tek takım yeterli geliyor bana. malum aksaray ve kayseri aşağı yukarı aynı iklime sahip. memnun kalacağınıza eminim kış şartlarında. ama yakıt biraz artar diğerlerine göre.

zaten vector 4 seasons dışında 4 mevsim diye satılan lastiklere inanmayın siz. bildiğiniz yaz tipi lastiktir onlar. zaten fiyatlara bakınca anlarsınız. 195-65-15 için tane fiyatı şu günlerde 225 lira vector 4 seasons'un.

çoğu kış lastiğine kafa tutacak kadar iyidir, ıslakta hiç biri eline su dökemez, yaz şartlarında ortalama bir lastik görüntüsü verir.

crestfallen85

Misafir
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anlıyorum. Peki bridgestone nasıl? Diğerlerine göre fiyatı daha uygun hem. Mesela şu: http://www.lastikcim.com.tr/Bridgestone-LM32-18560R15-88T-XL-Kis-Lastigi,PR-7251.html

Bu lastikte gayet iyidir. Hiçbir sıkıntı çıkaracağını düşünmem. Ancak bilmek gerekir ki kış lastikleri yazın kullanılmamalıdır. Yumuşak hamurlu lastikler olduğundan yazın hızlıca parçalanırlar. Bridgestonun Turanza ER300 lastiklerini şu an kullanıyorum. İkinci takım lastiklerim bunlar. Kalitesini ispatlamış bir markadır. Bu arada Good Year demişken, kış lastiği olarak da Good Year'ın Ultra Grip 8 lastikleri oldukça başarılıdır. Bizim ülkemizde rağbet gördüğünden fiyatları biraz tuzludur. Zannımca Nokian'ı da Bridgestone fiyatına bulabilirsiniz. Ancak fiyatı uygunsa Bridgestone sizi üzmez.